• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Dead Space Remake

Dokončen Dead Space Remake 1.0

Verze herního klienta
 1. EA
 2. Steam
Verze hry
Verzia hry z 27.2.2023
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
100%
Dead Space Remake.jpg


V roku 2008 sme sa na poli survival hororov po prvýkrát stretli so sériou Dead Space. Mali sme možnosť preskúmať vesmírnu loď Ishimura, ktorá skrývala hrôzostrašné tajomstvá. Dodnes tak tento titul spolu s dvomi pokračovaniami patrí medzi poriadne desivé a krvavé tituly, ktoré stále naháňajú strach. Po treťom dieli a jeho DLC Awakened to so sériou vyzeralo všelijako. Dlhých 10 rokov sme čakali, ako sa EA voči tejto značke zachová, a dočkali sme sa „novej hry“ z tohto univerza. Na naše obrazovky síce nezavítalo pokračovanie, ale vývojári z Motive Studios nám predstavili remake prvého dielu, čo znamená reštart série, ale aj vhodný moment na jej okorenenie o slovenskú lokalizáciu.

Pôvodný Dead Space vyšiel pred mnohými rokmi s oficiálnou českou lokalizáciou, no remake bol výrazne pozmenený a doslova neostal kameň na kameni. Množstvo textov sa viac ako dvojnásobne zvýšilo. Aj napriek tomu však hovoríme o akčnom survival horore, takže počet textov zodpovedá tomuto žánru. MixerX sa popasoval s technickou stránkou prekladu a podarilo sa mu z nej vydolovať všetky texty, ktoré aj následne v upravenej podobe vrátil späť do hry. Vďaka tomu nám nič nebráni v tom, aby sme sa naplno pustili do prekladania.

Preklad by mal byť v budúcnosti kompatibilný s verziou hry z EA app ako aj zo Steamu. Zatiaľ nebudeme odhadovať, koľko času nám preklad zaberie, no pokúsime sa ho dokončiť čo najskôr. Po preložení všetkých textov sprístupníme preklad prispievateľom a následne po dôkladných korektúrach a testovaní bude dostupný pre všetkých.

Preklad vzniká aj vďaka podpore našich partnerov zo somhráč.sk, na ktorých webe si môžete prečítať recenziu na Dead Space Remake.

Dead Space – Mŕtvy vesmír bol opäť oživený – SomHrac.sk

Zároveň by sme sa chceli poďakovať aj nášmu dlhoročnému prispievateľovi Petrovi Chajdiakovi, ktorý nám prispel jednou kópiou tejto úžasnej hry.

Na preklade sa podieľajú:
@Gaunt - preklad do slovenčiny, základné korektúry
@MixerX - technika, inštalátor, korektúry, testovanie
 • DS3.jpg
  DS3.jpg
  299,7 KB · Zobrazení: 784
 • DS2.jpg
  DS2.jpg
  543,5 KB · Zobrazení: 1.260
 • DS1.jpg
  DS1.jpg
  194,8 KB · Zobrazení: 1.208
Autor
Gaunt
Staženo
3.947
Zobrazení
16.211
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 hvězd(y) 0 hodnocení

Více překladů od Gaunt

Poslední aktualizace

 1. Vydanie prekladu pre verejnosť

  Dobrý deň, s radosťou vám oznamujeme, že si už môžete stiahnuť plne dokončenú verziu prekladu...
 2. Preklad prechádza do fázy testovania funkčnosti

  Dobrý deň, od poslednej aktualizácie neubehol ani mesiac, no už dnes vás môžem s radosťou...
 3. Informácie o postupe prekladu

  Dobrý deň, v prvom rade by som sa chcel ospravedlniť, že preklad trvá dlhšie, než bolo pôvodne v...
Back
Top