Dead Space Remake

Připravuje se Dead Space Remake 0.1

Verze herního klienta
 1. EA
 2. Steam
Verze hry
Aktuálna verzia na EA app
Překlad
20%
Korektura
0%
Testování
0%
Dead Space Remake.jpg


V roku 2008 sme sa na poli survival hororov po prvýkrát stretli so sériou Dead Space. Mali sme možnosť preskúmať vesmírnu loď Ishimura, ktorá skrývala hrôzostrašné tajomstvá. Dodnes tak tento titul spolu s dvomi pokračovaniami patrí medzi poriadne desivé a krvavé tituly, ktoré stále naháňajú strach. Po treťom dieli a jeho DLC Awakened to so sériou vyzeralo všelijako. Dlhých 10 rokov sme čakali, ako sa EA voči tejto značke zachová, a dočkali sme sa „novej hry“ z tohto univerza. Na naše obrazovky síce nezavítalo pokračovanie, ale vývojári z Motive Studios nám predstavili remake prvého dielu, čo znamená reštart série, ale aj vhodný moment na jej okorenenie o slovenskú lokalizáciu.

Pôvodný Dead Space vyšiel pred mnohými rokmi s oficiálnou českou lokalizáciou, no remake bol výrazne pozmenený a doslova neostal kameň na kameni. Množstvo textov sa viac ako dvojnásobne zvýšilo. Aj napriek tomu však hovoríme o akčnom survival horore, takže počet textov zodpovedá tomuto žánru. MixerX sa popasoval s technickou stránkou prekladu a podarilo sa mu z nej vydolovať všetky texty, ktoré aj následne v upravenej podobe vrátil späť do hry. Vďaka tomu nám nič nebráni v tom, aby sme sa naplno pustili do prekladania.

Preklad by mal byť v budúcnosti kompatibilný s verziou hry z EA app ako aj zo Steamu. Zatiaľ nebudeme odhadovať, koľko času nám preklad zaberie, no pokúsime sa ho dokončiť čo najskôr. Po preložení všetkých textov sprístupníme preklad prispievateľom a následne po dôkladných korektúrach a testovaní bude dostupný pre všetkých.

Preklad vzniká aj vďaka podpore našich partnerov zo somhráč.sk, na ktorých webe si môžete prečítať recenziu na Dead Space Remake.

Dead Space – Mŕtvy vesmír bol opäť oživený – SomHrac.sk

Zároveň by sme sa chceli poďakovať aj nášmu dlhoročnému prispievateľovi Petrovi Chajdiakovi, ktorý nám prispel jednou kópiou tejto úžasnej hry.

Na preklade sa podieľajú:
G Gaunt - preklad do slovenčiny, základné korektúry, testovanie
MixerX MixerX - technika, inštalátor
fajnes fajnes - korektúry
 • DS3.jpg
  DS3.jpg
  299,7 KB · Zobrazení: 168
 • DS2.jpg
  DS2.jpg
  543,5 KB · Zobrazení: 228
 • DS1.jpg
  DS1.jpg
  194,8 KB · Zobrazení: 217
Autor
Gaunt
Staženo
120
Zobrazení
2.642
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 star(s) 0 hodnocení

Více překladů od Gaunt


Top