• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Tropico 6 SK

Dokončen Tropico 6 SK 2.5

Verze herního klienta
 1. Epic Games Store
 2. GOG Galaxy
 3. Steam
 4. Origin
Verze hry
v.20 (971)
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
100%
images

Ďalšie pokračovanie obľúbenej staviteľskej stratégie, ktoré nás opäť zavedie do tropického "raja" v úlohe El Presidentea. Hra ponúka hráčom klasický dobrý pocit z budovania a manažovania svojho štátu a národa ako aj mnoho misií v kampani sprevádzané humornými dialógmi. Podarí sa vám postarať o rozvoj Tropica a udržať si svoju pozíciu hlavy štátu napriek vnútorným politickým rozkolom a tlaku svetových veľmocí?

Preklad zahŕňa približne 670 NS textu aj s DLC, preložené je všetko, čo bolo možné preložiť. Počas testovania sme však narazili na niekoľko textov v hre, ktoré si hra načítava z herných súborov a nie z textových. Taktiež sa v hre nachádzajú premenné, keď prídavné meno sa dopĺňa na viaceré miesta a preto bolo nutné zvoliť kompromis a použiť všade jeden tvar, tak isto sme si vedomí toho, že v tabuľke populácie má byť Nezamestnaní, ale bohužiaľ rovnaký anglický výraz je použitý aj pri označení občana, kde je jeho aktuálna pracovná pozícia ako Nezamestnaný.

Preložené sú aj DLCčka:
The Llama of Wall Street
Spitter
Lobbyistico
Caribbean Skies
Festival

Na preklade sa podieľajú:
Vedúci prekladu (preklad, korektúry, testovanie ponúk) - @Gaunt

Pomoc s prekladom - @Volch

Testovanie - @lichkangaxx
Testovanie - @martinzzz

Technika a úprava fontov - @termit

Inštalátor - @MixerX

Veľká vďaka patrí technikovi, bez ktorého pomoci by preklad nebolo možné zrealizovať a taktiež za jeho trpezlivosť pri riešení občasných problémov.

Taktiež by som chcel poďakovať užívateľom @fifa333 a @Abby, bez ktorých by som sa do tohto prekladu zrejme nikdy nepustil a táto hra by sa prekladu do slovenčiny zrejme nikdy nedočkala.

Na záver by som sa chcel poďakovať spoločnosti Kalypso, ktorá nám poskytla Steam kľúče k základnej hre aj 5 DLC. Ak sa vám hra páči, podporte vývojárov :)
Autor
Gaunt
Staženo
10.907
Zobrazení
24.218
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
5,00 hvězd(y) 7 hodnocení

Více překladů od Gaunt

Poslední aktualizace

 1. Aktualizácia prekladu pre verziu hry 20 (971)

  Dobrý deň, pred pár dňami vyšiel ďalší update pre Tropico 6. Do hry pribudol aj nový bezplatný...
 2. Aktualizácia prekladu pre verziu hry 19 (910)

  Dobrý deň, od decembra sme čakali na vyjadrenie od Kalypso, či nám ešte poskytnú kľúče k...
 3. Vydanie DLC New Frontiers

  Dobrý deň, na začiatku decembra vyšlo nové DLC pre Tropico 6 s názvom New Frontiers. To sa týka...

Nejnovější hodnocení

v379 no som rád že konečne sú tam (pre mňa okaté) veci opravené .. Okrem testu (hlavne voľnej hry) ktorú som si užil vrátane mini dlc je škoda a teraz Vás všetkých že proste k prekladu aj keď nájdete chyby sa ani neozvete a čo je najviac smutné okrem toho že prekladateľ (ja som bol hlavne konzument, kritik aj prispievateľ €) idete vyslovene opačne nech ďalšie DLC ani preložené nie je.. zastávam názor keby každý poslal aspoň jedno € mate v slovenčine všetko čo chcete (ale nie kritika a kašlať akoby prekladatelia nemali vlastný život a problémy s tým spojené.. potom sa nečudujte že pokračovanie nie je.. nebude..) taktiež patrí veľká vďaka prispievateľom - majú aktuálnu verziu hneď tak ako je (aj keď rozpracované). Nikdy to nebolo o € ale výhoda tam je :D. 100ky hodín nad textami zabité, prekladať hru je samo o sebe zložité (padla mňa horšie ako chodiť do práce), takže deťúrence pohov :D zadarmo ani auto nefunguje, za zbytočne reči sa nepohne..
Upvote 0
Ja som spokojný. Aj keď sa to nezdá na texty je to mamut a ešte k tomu aktualizovaný. Keď zoberiem do úvahy že nad tým väčšinou iba jeden človek trápil.. V niektorých veciach by som zvolil možno agresívnejšie, vtypnejsie texty celkom iným obsahom - hlavná myšlienka zachovala - doslova keď to človek preloží jednotlivé časti nedáva to hneď jasný zmysel pre Slováka, Čecha napríklad režim skoro ako človek (myslené keď vyjde baník z bani,- čo musí miestny viac rozmýšľať v akom kontexte je to myslené,- hneď nemusí byť jasné vsetkym). Sú tu skryté dvojzmysly, nepriame narážky a to sú veci čo by každý neprelozil ..takže 5*
Upvote 0
S
Perfektní překlad. Děkuji moc. Na GOG verzi šlape bez problémů. Ještě jednou moc děkuji.
G
Gaunt
Som rád, že sa Ti náš preklad páči :) verím, že vďaka nemu si lepšie užiješ túto hru.
Upvote 0
Na GOG verzi šlape SK parádně, i když jsem tak trochu zmatený z ovládání hry. Předchozí Tropika měli ovládání stejné, tady to tak nějak ,,vylepšili,, :-) Díky SK titulkům se to hraje o moc lépe, díky tedy za ně :-D
G
Gaunt
Snáď si na to ovládanie zvykneš, tú hru som síce veľmi nehral, ale minimálne kvôli tým rozhovorom sa to zahrať oplatí :D (aj napriek náročnosti hry )
Upvote 0
S
Díky moc za překlad k mé oblíbené sérii. U hraní Tropica se vždycky krásně relaxovalo, tak snad to u šestky nebude jiné. Tropičané kmitají nějak víc, než jsem byl u banánového ostrova zvyklý , tak snad mě to nebude stresovat :-)
G
Gaunt
Síce som žiadny diel Tropica prakticky nehral, ale verím, že si 6 užiješ rovnako ako aj predchádzajúce diely a náš preklad ti v tom len pomôže :)
Upvote 0
Vyzerá to dobre neviem sa dočkať a v podstate aj keby tam boli drobné chyby zadarmo nemôžete povedať ze je to zle.. srdcovka a v slovenčine nenechám si újsť :D
G
Gaunt
Ďakujeme za pozitívne vnímanie nášho prekladu, ostáva nám otestovať posledné 2 misie + DLC a potom preklad budeme môcť vydať :) Veríme, že preklad splní očakávania všetkých, čo sa prekladu nevedia dočkať :D a umožní tak po prvý x navštíviť tropický "raj" v SK.
Upvote 0
Back
Top