• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si Často kladené otázky co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Age of Empires 3 - Definitive Edition SK

Připravuje se Age of Empires 3 - Definitive Edition SK 0.15.1

Verze hry
100.12.11148.0
Získané texty
100%
Překlad
13%
Korektura
0%
Tvorba instalátoru
0%
Testování
0%
1603599981632.png


Nakoniec po remasteroch prvých dvoch dielov AoE sme sa dočkali aj vylepšenia pôvodného AoE3 s obidvoma datadiscami na súčasné štandardy. Hra takto ponúka to, čo aj pôvodná hra, ale v krajšej grafike, s lepšími efektmi, s podporou 4K a to s dobrou optimalizáciou (oproti prvému dielu).

Osobne som očakával, že hra prejde väčším množstvom zmien a to minimálne, čo sa týka textov. Keď sme kedysi porovnali texty z AoE2 HD a AoE2 DE, tak sa líšili na skoro 90 %.
Pri AoE3 DE je však situácia trochu iná. Hra obsahuje skoro 4 milióny znakov, čo je viac ako 2-3x oproti dvojke a až 8x toľko, čo bolo textov v jednotke.

Texty sú však tentox prakticky na 80 % zhodné s pôvodnými. Texty majú však odlišné stringy a aj posun riadkov. Slovenský preklad takto bude prebiehať prakticky od nuly, zatiaľ prekladám z angličtiny s pomocou ruštiny a nemčiny. V budúcnosti by som chcel použiť aspoň pomenovania z oficiálnej češtiny, aby si hráči nemuseli zvykať na nové názvy jednotiek, vylepšení atď.

Vzhľadom k množstvu textov bude tento preklad prebiehať dosť dlho, keďže ako prekladateľ na tom pracujem sám. V podstate je v hre viac textov ako v niektorých RPG.

Počas prekladania by som chcel vydať aspoň niekoľko beta verzii prekladu pre prispievateľov a potom poslednú z beta verzií zrejme aj pre verejnosť. Tá by však bola ešte bez preloženej encyklopédie (tá obsahuje cca tretinu textov). Encyklopédia by sa však taktiež časom doplnila.

PREKLAD SA Z TECHNICKÝCH PRÍČIN NEDÁ POUŽIŤ NA VERZIU HRY Z MICROSOFT STORE!

Na preklade sa podieľajú:
@Gaunt - preklad do slovenčiny, korektúry, testovanie
@Bizzle - preklad do češtiny, korektúry, testovanie
@lichkangaxx - testovanie
@MixerX - pomoc s technickou stránkou prekladu

Po nainštalovaní prekladu máte hru v slovenčine - tá nahrádza angličtinu. Ak si chcete prepnúť jazyk na češtinu, stačí si ho zvoliť v nastaveniach (nahrádza ruštinu).

Chcel by som sa taktiež poďakovať používateľovi @martinzzz za dlhodobú podporu mojich prekladov, konštruktívne debaty a v tomto prípade aj za jeho dôveru v moje preklady a že podporil ešte mesiac pred vydaním hry tento preklad zakúpením kľúča na Steam.

Preklad môžete podporiť zaslaním dobrovoľného príspevku na tento účet:

IBAN SK40 1100 0000 0029 3047 6581

SWIFT kód (BIC) : TATRSKBX

prípadne cez Paypal na stránke lokalizacie.sk.

Do poznámky, prosím, napíšte AoE3 a váš nick tu na stránke. Prispievatelia dostanú od nás ako poďakovanie vopred beta verziu prekladu.

Ďalšie obrázky doplním podľa toho, ako sa bude hra testovať.

Ďakujem autorom oficiálnej češtiny, že som mohol použiť ich prácu na pomoc pri vytvorení slovenskej lokalizácie a taktiež, že som použil ich preklad v beta verzii slovenčiny.

STAV PREKLADU:
Upravená pôvodná oficiálna čeština, aby sa čo najviac zhodovala s aktuálnymi textami v Definitívnej edícii, texty sa však budú neskôr nanovo prekladať z angličtiny do slovenčiny. Zabralo to cca 40 hodín spolu s niekoľkými menšími technickými zádrheľmi. Ostáva však ešte upraviť encyklopédiu.

Nové texty: preložených 4400 riadkov z 4400 (505 000 znakov z 505 000 - započítané sú tam aj označenia stringov) - všetky nové texty boli preložené, ostávajú už len nové texty z encyklopédie.

Pozrel som sa na texty v encyklopédii a v podstate tam pribudlo niečo cez 100 000 znakov a v pomerne dosť riadkoch pomenili po pár slov, ale význam sa tam veľmi nezmenil...

Zároveň preklad aj rovno upravujem podľa nových aktualizácií, takže je aktuálne kompatibilný s verziou hry 100.12.11148.0. Priebežne sa tu budem snažiť písať, či došlo k zmenám textov a teda či pribudol do hry nejaký nový obsah. Keďže aktuálne sú v podstate nové len 2 národy, výzvy a 6 historických misií.
 • AoE3 DE menu.jpg
  AoE3 DE menu.jpg
  898,5 KB · Zobrazení: 265
Autor
Gaunt
Staženo
537
Zobrazení
3.621
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 star(s) 0 hodnocení

Více překladů od Gaunt

Poslední aktualizace

 1. Aktualizácia prekladu na verziu hry 100.12.27330

  Dobrý deň, aktualizoval som slovenský preklad pre AoE3 DE, aby bol kompatibilný s poslednou...
 2. Preložené DLC United States Civilization

  Dobrý deň, preklad pre AoE3 DE bol akualizovaný na najnovšiu verziu hry a zároveň boli preložené...
 3. Aktualizácia prekladu na verziu hry 100.12.11148.0

  Dobrý deň, vianočné sviatky sa blížia a tak sa aj Age of Empires 3 DE dočkal novej aktualizácie...
Top