• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Verze herního klienta
 1. GOG Galaxy
 2. Steam
 3. Ostatní
Verze hry
DVD, Steam, GOG
Překlad
100%
V rámci dodělávání restů jsem zjistil, že na PH stále chybí první čeština našeho týmu, která to všechno odstartovala, přitom jsme ji letos upravili i pro GOG. Je to stará dobrá RPG klasika, propracovaný systém vývoje postavy podle stolních pravidel The Dark Eye (patří mezi ty komplexnější, ovšem u nás ne moc známé), klasické fantasy rasy, taktické boje s pauzou ve stylu Baldur's Gate, low fantasy svět s velmi bohatou historií, který je částečně inspirován středověkým Německem. I přes své stáří pořád nevypadá zle.

Navzdory dobrým hodnocením měla ve své době asi trochu smůlu, že byla zastíněna očekávaným Dragon Age Origins. Kdysi to zhodnotil kolega Milhaus: "Pokud hra jako Dragon Age Origins dostává hodnocení 90-100%, pak Drakensang není o moc horší. Hra je to poměrně pěkná, příběh je řekl bych nápaditější než v DAO, nicméně HUD je chaotičtější."

Rady ke spuštění na novějších Win
- viz nahoře na stránce překladu

Zcela unikátní čeština
 • není to běžný překlad, ale převyprávění, které vychází hlavně z němčiny a lore herního světa The Dark Eye, které je mnohem starší a propracovanější a nevymysleli ho vývojáři hry.
 • obsahuje velké množství oprav angličtiny a logických nesmyslů v textu., protože angličtina byla textově osekaná a navíc nekvalitně přeložená se spoustou chyb. Kdybych je měl jmenovat všechny, zabralo by to nejmíň dvacet stran. Něco k tomu mám na webu, pokud to někoho zajímá.
 • obsahuje spoustu vysvětlivek a bonusů o herním světě, nejvíc ze všech našich překladů. Bez toho v podstatě ani nepochopíte příběh, takže je to důležité.
 • do popisku některých předmětů jsme doplnili chybějící užitečné informace o účincích.
 • vymysleli jsme vlastní variaci jazyka trpaslíků a využili k tomu mnoho skutečných starých hornických výrazů, protože část hry se odehrává právě v zemi trpaslíků. Je to propracovanější než třeba u trpaslíků v Zaklínači. Všichni trpoši nemluví stejně, záleží to na místu jejich původu a dalších věcech. Kdo má rád trpaslíky a jejich říznou mluvu, tady bude chrochtat blahem, zejména u vašeho společníka Forgrimma. To by snad stačilo, víc se dočtete na našem webu.

Mimochodem, ve stejném světě se odehrává pěkná fantasy adventura Memoria, kterou jsme také přeložili.

Intro s CZ titulky:

Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.
 • ferd tabule.jpg
  ferd tabule.jpg
  67,7 KB · Zobrazení: 415
 • ferd01.jpg
  ferd01.jpg
  83,5 KB · Zobrazení: 458
 • ferd04.jpg
  ferd04.jpg
  52,8 KB · Zobrazení: 472
 • ferd06.jpg
  ferd06.jpg
  71,2 KB · Zobrazení: 555
 • ferd07.jpg
  ferd07.jpg
  93,3 KB · Zobrazení: 629
 • ferd08.jpg
  ferd08.jpg
  95 KB · Zobrazení: 613
 • forg5.jpg
  forg5.jpg
  68,6 KB · Zobrazení: 521
 • forg6.jpg
  forg6.jpg
  156,1 KB · Zobrazení: 408
 • forg7.jpg
  forg7.jpg
  84,1 KB · Zobrazení: 431
Autor
Farflame
Staženo
712
Zobrazení
4.690
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 hvězd(y) 0 hodnocení

Více překladů od Farflame

Poslední aktualizace

 1. Nový instalátor pro všechny verze

  Vydali jsme nový instalátor, který už neprovádí kontrolu a měl by být univerzální pro všechny...
Back
Top