• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Divinity: Original Sin 2 + Definitive Edition

Divinity: Original Sin 2 + Definitive Edition Aktuální verze

Parádní čeština, fakt smekám vyplatilo se počkat, klasika bez chyb, dohráno. Bohužel nějaký ty bugy v základní hře u některých questů byly, ale to není vaše vina. Teď znova a jinak :) Hurá Hurá Hurá !!! (+BG3+)
 
Ahoj, zdravím, Asi to bude znít hloupě, ale bohužel mi nejde vložit čeština do hry. Hru mam nainstalovanou přes platformu Steam. I když soubory vložím do hry tak jak jsou dány, i přes to mi jde čeština jen ve spouštěči hry kde mam na výběr, klasiku nebo definitvní edici. Nevíte kde by mohl být problém ? Za případnou odpověd děkuji.
 
Škoda, že nepíšeš, jakou edici spouštíš. Pokud tu definitivní tak bych ti poradit dokázal, i když s překladem nemám nic společnýho, ale umím čís i předchozí příspěvky.
 
Ahoj, omlouvám se, předchozí komentáře jsem si načetl, ale nic jsem z nich nevyčetl. Spouštím klasickou edici, jelikož pro definitivní edici čeština ještě není. Prostě stáhnu obsah co je zde ke stažení a vsunu to do složky ve hře .. Bohužel v češtině funguje jen základní spínač.
 
Mohu se zeptat, jak je to na fóru se soukromými zprávami, jestli se třeba mohou psát až od určitého počtu příspěvků? Chtěl jsem Predatorovi přes soukromou zprávu napsat chybku v překladu DOS2, ale nějak se mi nedaří najít, kde takovou zprávu poslat.
 
Díky za zájem nahlásit chybku, ale stačí si přečíst pravidla fóra... (což kupodivu nikdo nedělá :D ) - pak by bylo jasné, že nemáš patřičný limit příspěvků a nemáš oprávnění na některé funkce...
To by ti ovšem nemělo bránit poslat to sem do diskuze... ev. hodit třeba na uložto a poslat odkaz, nebo napsat na mail? Vždyť v digitálním věku je tolik možností... ;)
 
Na pravidla portálu verze 1.3 jsem se díval o tom, že bych byl nějak omezen právy nebo mohl psát soukromé až po určitém množství příspěvků jsem si nevšiml.
Chtěl jsem to spíš soukromě, ale pokud to lze i tady, budiž.
U některých dovedností je rozdíl v uvedených požadavcích u knihy a u samotné dovednosti, osobně jsem si toho všiml u skillů pro Lovce: Napichovací střela a Nebeská střela. U knihy je uvedeno, že získává bonusy ze síly, u spellu z obratnosti. Viz přiložené screeny.
 

Přílohy

  • Dovednost.png
    Dovednost.png
    7,4 MB · Zobrazení: 68
  • Kniha.png
    Kniha.png
    4,4 MB · Zobrazení: 65
@SvataO
Díky moc - výborný postřeh a zajímavý problém, ale bohužel - nejde s tím nic udělat :(
Projel jsem texty. Ta věta je jedna a tatáž - u obou screenů, s tím, že to poslední slovo je "proměnná" - je to kód, který dosazuje jiné slovo odjinud.
Oboje slova jsou pak přeložená správně (a používají se i jinde) - takže to, že u jedné varianty hra dosazuje Obratnost a u druhé Sílu je herní bug :(
Takových je ve hře hezkých pár stovek (i když větší části si normální hráč asi nevšimne).

V DE je ledasco opraveno, schválně zkusím mrknout na tohle...
 
Toho jsem si všiml taky.Ale po nasazeni do aktivních skilu do baru je popsany bonus správně tak jsem to hodil za hlavu.
 
Myslím, že je to tak, že například Válečníka můžeš zrovna tak založit na Obratnosti, jako na Síle. Takže hra ti ukáže v popisu dovednosti jako bonusovou vlastnost tu, která je silnější.
(viz obrázky Mrzačící úder - Válečnictví). Funguje to i u Ničemy a například obdobně u Polymorfa, když se proměníš, tak následný útok má bonus buď ze síly nebo z obratnosti. Přiznám se, že jsem to podrobně nestudoval, ale mám pocit, že to takhle funguje logicky a bug to není.
 

Přílohy

  • Síla.jpg
    Síla.jpg
    439 KB · Zobrazení: 54
  • Obratnost.jpg
    Obratnost.jpg
    431,4 KB · Zobrazení: 53
Drakefran - tímto by se to asi dalo vysvětlit, vzhledem k faktu, že všechny věci kupuji na své hlavní postavě, což je válečník založený na síle, tak u nákupu může ukazovat sílu, jako nejsilnější stat.
 
Ahoj, vím že to sem asi nepatří... jen... stala se mi trochu trapná věc... hru jsem hrál chvíli a pak nějakou dobu ne a ted jsem zapnul save a nevím co jsem za povolání a nějak nevím kde ho zjistit... neporadil by mi někdo kde to píšou?? Děkuji a nezlobte se.
 
dej si prostě Inventář a proklikej se záložkama - ale přímé povolání neexistuje. Je to v "tricích"... to, čím jsi, určuješ ty sám. Můžeš si vybrat bojovníka a naučit ho magii, můžeš si vybrat mága a střílet kuší :D
Je to jen o tom, jak a kam přiřadíš body...
 
v inventáři jsem se právě proklikával... a nikde to nenašel.. mlhavě si vzpomínám že jsem si dal rytíře nebo tak něco... ale myslel jsem že to tam někde najdu napsaný...
 
právě protože nejsi nic určitého :) - co si vybíráš a čím se stáváš si prostě volíš...
 
tajže jediná důležitější volba na začátku byla jestli budu člověk elf nebo něco jinýho jo??
 
Přesně tak. Vybral sis rasu a pohlaví, a pak přednastavený profil co chceš hrát - povolání - např. bojovník.
Jak potom hraješ, sám se přizpůsobuješ... Rasa a pohlaví určuje texty, povolání nikoliv. To ovlivňuješ rozdělováním bodů. Ty navíc můžeš znovu i rozhodit (na palubě Paní Pomsty v podpalubí i zrcadla)...
To je na DOSu to krásné - tahle variabilita. Vždyť naprosto to samé bylo i v jedničce...
 
@chemik88 - Nechcem prezrádzať dej, ale v priebehu hry získaš určitý predmet, ktorý Ti umožní (aspoň dočasne) zmeniť aj rasu vrátane jej špeciálnych schopností. Napríklad kanibalizmus ma získanie spomienok u elfov. ;)
 
Zdravím, nainstaloval jsem CZ a hra je stále v EN. Koukal jsem do opt. , ale nic jsem nenašel. jak ji mám nastavit
 
To bude tím že Def není ještě přeložena a je jen standardní což jsme tu upozorňovali asi tak milionkrát, ale evidentně zbytečně.
 
Omlouvám se, ale je tu 15 stránek. Klidně to smažte a díky za odpověď
 
jo, dost se to komplikuje...
Tohle bude asi průser z pohledu módů :( Nemůžeme hrát znovu a znovu hru od začátku kvůli otestování každé blbiny...
Tady je navíc přes 2K nových řádků!!!
Budu to muset zpracovat a uvidí se, co s tím...

Hezký ale je, že to tímhle už dost drtivě překročilo i Fallout - takže je to asi momentálně největší textová hra vůbec :D
 
Mě po dnešním stažení aktualizace přestala hra fungovat. Včera vše bez problémů. Vůbec mě nejde přes GOG spustit.
 
Back
Top