• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přesto registrovat, přečtěte si Často kladené otázky, co vám registrace nabízí a jak postupovat. Naleznete zde i odpověď na jeden z nejčastějších dotazů "Proč se nemohu přihlásit do aplikace CZ Manager?"
Verze hry
Steam, GOG
Překlad
70%
Pathologic vyšel v roce 2007 v češtině. V roce 2015 se objevila vylepšená HD verze. Upravili jsme pro ni starou češtinu a něco málo dopřeložili a opravili.

Stav češtiny
Překlad není kompletní a zřejmě nikdy nebude. HD verze obsahuje mnoho změn a nových textů a není v našich silách dodělat všechno, protože by to zdrželo jiné češtiny. Hráči o to ani neprojevili valný zájem. Přesto hru lze hrát a alespoň zpočátku pochopit, o co v ní jde.
 • Doporučuji hrát za postavu Doktora, kde jsme udělali nejvíc oprav.
 • Pochopení usnadní manuál, který instalátor nainstaluje do instalační složky hry - "Pathologic manual.rtf".
 • Hlavní menu je anglicky, stejně tak tlačítka. Jinak jsou jednotlivá okna česky.

Výzva pro hráče
Pokud někdo pošle obrázky s chybami nebo anglickými texty, jsme ochotni ještě češtinu opravit.

Shrnutí - co je Pathologic a proč je tak unikátní?
V širé stepi leží městečko, kde se provozují velká jatka. Obývá ho svérázná komunita, která udržuje podivné tradice, stepní rituály a báchorky o nelidských bytostech. Je to místo, kde se věda a civilizace mísí s pověrami. Jenže zde propuká smrtící nákaza a události se vymykají kontrole. Epidemie přitom nezabíjí jen živé, ale doslova rozežírá i domy. V tu dobu přijíždí do města 3 cizinci, kteří sehrají důležitou úlohu, přičemž je na vás, kterého si zvolíte za svého hrdinu - každý má odlišný příběh a ty dva, které si nevyberete, můžete ve hře potkat jako NPC! Dokážete najít lék a vyřešit celou záhadu? Máte na to 12 dnů, kdy se nesmíte nakazit a zemřít, nebo se nechat zabít. Ano, hra má RPG prvky, musíte si shánět jídlo a může dojít k boji. NPC jsou nejednoznačné, často to vypadá, že něco skrývají, nebo se chovají divně, ale nebojí se hráči lhát a ovlivňovat ho. Propletenec vztahů je zajímavý a po pomalém rozjezdu atmosféra postupně houstne.

Recenze - zde recenze na Hrej.
 • pathologic1.jpg
  pathologic1.jpg
  86,4 KB · Zobrazení: 417
 • pathologic2.jpg
  pathologic2.jpg
  115,7 KB · Zobrazení: 413
Autor
Farflame
Staženo
408
Zobrazení
767
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
4,00 star(s) 2 hodnocení

Více překladů od Farflame

Poslední aktualizace

 1. ZMĚNA ADRESY WEBU

  Protože se web našeho týmu přesunul, změnil se odkaz na češtinu. Odteď jsme zde...

Nejnovější recenze

Díky za CZ, škoda že to není komplet :(
S
Tohle jsem si chtěl zahrát od té doby co to vyšlo. Děkuji za překlad :).
Top