• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Verze herního klienta
 1. GOG Galaxy
 2. Steam
Verze hry
Steam, GOG
Překlad
70%
V roce 2015 se objevila vylepšená HD verze starší FP akční adventury Pathologic o boji se smrtící epidemií. Chtěli jsme pro ni upravit starou češtinu, na které jsem se kdysi podílel. Bohužel úprava byla nakonec v podstatě jen technická, protože herní texty měly příliš mnoho změn a nových pasáží a v té době jsme neměli čas ani chuť se tomu věnovat pořádně. Nyní se situace změnila. Starý instalátor byl smazán z úložiště, tak jsme se rozhodli vytvořit rovnou češtinu novou, která bude více opravená.

Stav češtiny
Nyní se pracuje na nové češtině. Která bude obsahovat mimo jiné:
 • Počeštěné hlavní menu a tlačítka - pokud to bude technicky fungovat.
 • Opravené popisky předmětů - u některých se objevují nové detaily. Je to důležité, protože hra má survival prvky (hrozí vám nákaza) a hráči musí používat léky, jídlo, obvazy a další věci, takže je potřeba znát přesně účinky. Zbytek předmětů je stejný jako ve staré češtině.
 • Víc opravených dialogů s důležitými postavami.
 • Opravy se týkají pouze hry za postavu Doktora Dankovského. Pochopení usnadní manuál, který instalátor nainstaluje do instalační složky hry - "Pathologic manual.rtf".
 • Více detailů na našem webu.

Výzva pro hráče
Pokud někdo pošle obrázky s chybami nebo anglickými texty, jsme ochotni ještě češtinu opravit.

Shrnutí - co je Pathologic a proč je tak unikátní?
V širé stepi leží městečko, kde se provozují velká jatka. Obývá ho svérázná komunita, která udržuje podivné tradice, stepní rituály a báchorky o nelidských bytostech. Je to místo, kde se věda a civilizace mísí s pověrami. Jenže zde propuká smrtící nákaza a události se vymykají kontrole. Epidemie přitom nezabíjí jen živé, ale doslova rozežírá i domy. V tu dobu přijíždí do města 3 cizinci, kteří sehrají důležitou úlohu, přičemž je na vás, kterého si zvolíte za svého hrdinu - každý má odlišný příběh a ty dva, které si nevyberete, můžete ve hře potkat jako NPC! Dokážete najít lék a vyřešit celou záhadu? Máte na to 12 dnů, kdy se nesmíte nakazit a zemřít, nebo se nechat zabít. Ano, hra má RPG prvky, musíte si shánět jídlo a může dojít k boji. NPC jsou nejednoznačné, často to vypadá, že něco skrývají, nebo se chovají divně, ale nebojí se hráči lhát a ovlivňovat ho. Propletenec vztahů je zajímavý a po pomalém rozjezdu atmosféra postupně houstne.

Recenze - zde recenze na Hrej.
 • pathologic1.jpg
  pathologic1.jpg
  86,4 KB · Zobrazení: 1.384
 • pathologic2.jpg
  pathologic2.jpg
  115,7 KB · Zobrazení: 1.389
Autor
Farflame
Staženo
939
Zobrazení
3.082
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
4,00 hvězd(y) 2 hodnocení

Více překladů od Farflame

Poslední aktualizace

 1. Vytvoříme novou češtinu

  Původní čeština se "ztratila ve vodách internetu" a jelikož vyšla v dost okleštěném...
 2. ZMĚNA ADRESY WEBU

  Protože se web našeho týmu přesunul, změnil se odkaz na češtinu. Odteď jsme zde...

Nejnovější hodnocení

Díky za CZ, škoda že to není komplet :(
Upvote 0
S
Tohle jsem si chtěl zahrát od té doby co to vyšlo. Děkuji za překlad :).
Upvote 0
Back
Top