• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Face Noir

Dokončen Face Noir 2024-02-05

Verze hry
Steam (1.0), DVD (1.0)
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
100%
Slovenský preklad na hru Face Noir bol vytvorený na kompletnú anglickú verziu (anglické titulky s dabingom). Testovanie sa uskutočnilo na Steam verzií (1.0) a krabicovej verzií (1.0).

Čo je preložené:
Preložené sú všetky textové reťazce s výnimkou slova Language, ktoré sa zobrazuje v hlavnom menu hry. Toto je jedna zo zmien oproti predošlej verzií prekladu. Rozhodol som sa nezasahovať do definičných súborov herného engine, pretože po odobratí prekladu by sa v hre naďalej zobrazovalo uvedené slovo v slovenskom jazyku.

Postup inštalácie prekladu:
Stiahnite si súbor Face-Noir-Slovencina-Verzia-1-3.zip. Jeho obsah extrahujte do koreňovej zložky hry, prípadne ho rozbaľte na inom mieste a sem ho potom skopírujte.

Archív obsahuje súbor wme.ini a zložku language s kontajnerom slovak.dcp. Nie je potrebné prepisovať žiadne súbory, z čoho vyplýva, že je jednoduché odinštalovať preklad v prípade, že už viacej nebudete chcieť hrať lokalizovanú verziu hry.

Pri prvom spustené hry sa automaticky zobrazí ponuka na výber jazyka hry. Vyberte si možnosť Slovensky. Anglické titulky budú nahradené slovenskými. V prípade, že chcete zmeniť jazyk, kliknite na tlačidlo Language v hlavnom menu hry.

Krátky popis hry:
Príbeh hry Face Noir sa odohráva v najväčšom meste štátu New Yourk v tridsiatich rokoch dvadsiateho storočia, teda v čase, kedy aj v Spojených štátoch amerických zúrila Veľká hospodárska kríza.

Hlavným hrdinom je Jack Del Nero, pôvodom z Talianska, ktorý pred dvadsiatimi rokmi opustil svoju rodnú krajinu a prišiel do jedného z trinástich zakladajúcich štátov USA, kde pracuje ako súkromný detektív. Všetky prípady, ktorým sa počas svojej praxe venoval, je možné kategorizovať nasledovne: neverní manželia, prostitútky...


Ako začína príbeh hry:
Jack sedí vo svoje kancelárii a zapaľuje si jednu cigaretu za druhou. V tom príde dnu istý Harvey Webber, ktorý najskôr Jackovi začne rozprávať svoj životný príbeh, ktorý súkromného detektívka ani zďaleka nezaujíma a netrpezlivo čaká na to, kedy mu povie dôvod svojej návštevy.

Počas rozvodového konania bola sudcom Webberovi pridelená povinnosť platiť výživné na svoju nevlastnú dcéru, Susan Webberovú, kým nezavŕši vek dospelosti. Táto mladá dvadsať ročná dievčina sníva o kariére herečky, a tak sa pomaly snaží zvykať si na luxusný život hviezdy filmového plátna. Výdavky na drahé oblečenie, kabelky a topánky uhrádza Harvey Webber, majiteľ podniku na spracovanie mäsa, ktorý už má rozmachy mladej slečny akurát dosť. Jediné, čo potrebuje, je získať kompromitujúci materiál, ktorý by pomohol jeho právnikovi dostať sa z tejto situácie, kedy funguje ako dojná krava.

Jackova úloha je jednoduchá: potrebuje urobiť pikantný záber, na ktorom by zachytil nádejnú začínajúcu herečku, ktorá si v žiadnom prípade nedokáže predstaviť prácu predavačky mäsa, ako to chce jej nevlastný otec, so svojim milencom, ktorý je ponúka sľubnú kariéru v Hollywoode.

Del Nero dostane od Webbera šek na tridsať dolárov, ktoré ide hneď vymeniť za hotovosť, a jeho ďalší prípad sa práve začína otvárať. Príde do miestnej časti zvanej Harlem, v ktorom sa nachádza kedysi jeden z najlepších hotelov, dnes posledné útočisko pre kriminálnikov, prostitútky, a iných ľudí, ktorí utekajú pred svojimi vlastnými problémami aj takým spôsobom, že na recepcií neuvádzajú svoje skutočné meno, aby ich nikto nemohol vypátrať. Aký by to bol Jack detektív, keby nezachytí stopu a nevedel by, kde presne má začať hľadať? Del Nero urobí snímku Webberovej ako je v objatí s filmovým producentom. Tým sa mu podarí úspešne splniť svoju úlohu. Teraz už len vyvolať záber a dať ho Webberovi...

Jacka vyruší zo spánku v jeho obľúbenom kresle telefonát, ktorý ho donúti uprostred noci vydať sa do prístavu v Brooklyne, kde...


Autori prekladu:
@NAItReIN - preklad, technická stránka prekladu
@Triglav - korektúra preložených textov

Ukážky prekladu:
 • face-noir-sk-1.jpg
  face-noir-sk-1.jpg
  113,9 KB · Zobrazení: 115
 • face-noir-sk-2.jpg
  face-noir-sk-2.jpg
  175,3 KB · Zobrazení: 119
 • face-noir-sk-3.jpg
  face-noir-sk-3.jpg
  85,2 KB · Zobrazení: 111
 • face-noir-sk-4.jpg
  face-noir-sk-4.jpg
  128,9 KB · Zobrazení: 109
 • face-noir-sk-5.jpg
  face-noir-sk-5.jpg
  72,5 KB · Zobrazení: 107
 • face-noir-sk-6.jpg
  face-noir-sk-6.jpg
  47,7 KB · Zobrazení: 98
 • face-noir-sk-7.jpg
  face-noir-sk-7.jpg
  69,7 KB · Zobrazení: 96
 • face-noir-sk-8.jpg
  face-noir-sk-8.jpg
  94,3 KB · Zobrazení: 100
 • face-noir-sk-9.jpg
  face-noir-sk-9.jpg
  155,8 KB · Zobrazení: 97
 • face-noir-sk-10.jpg
  face-noir-sk-10.jpg
  193,3 KB · Zobrazení: 97
 • face-noir-sk-11.jpg
  face-noir-sk-11.jpg
  187,1 KB · Zobrazení: 97
 • face-noir-sk-12.jpg
  face-noir-sk-12.jpg
  101,9 KB · Zobrazení: 96
 • face-noir-sk-13.jpg
  face-noir-sk-13.jpg
  189,5 KB · Zobrazení: 89
 • face-noir-sk-14.jpg
  face-noir-sk-14.jpg
  87,4 KB · Zobrazení: 78
 • face-noir-sk-15.jpg
  face-noir-sk-15.jpg
  147,9 KB · Zobrazení: 103
Autor
NAItReIN
Staženo
666
Zobrazení
2.375
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
5,00 hvězd(y) 1 hodnocení

Více překladů od NAItReIN

Poslední aktualizace

 1. Aktualizácia prekladu na verziu 1.3

  K dispozícií je aktualizovaný preklad. Doplnil som chýbajúce vety (tieto sa zobrazovali v...

Nejnovější hodnocení

Preklad je výborný, avšak ku koncu hry sa vo veži počas rozhovoru objavujú vety (pravdepodobne v taliančine, alebo španielčine), ktoré preložené nie sú.
NAItReIN
NAItReIN
Ďakujem veľmi pekne za hodnotenie! Preklad na túto hru je môj prvý preklad, ktorý som vytvoril. Keď som testoval hru, zistil som to isté, čo píšeš ty. Napriek tomu som sa rozhodol preklad zverejniť, pretože som chcel zistiť, koľko ľudí odošle spätnú väzbu.
Každopádne, skontrolujem to a opravím.
Upvote 0
Back
Top