1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Face Noir

Slovenské titulky do hry Face Noir.

 1. NAItReIN
  Verze hry:
  Steam, DVD
  Získané texty:
  100%
  Překlad:
  100%
  Korektura:
  100%
  Tvorba instalátoru:
  100%
  Testování:
  10%
  Preklad Face Noir SK v. 1.0 môžete sťahovať na tejto adrese:
  https://uloz.to/!m0nKCu7eVknl/face-noir-slovensky-preklad-zip

  Novinky:

  4.10.2017
  Dnes sa mi podarilo úspešne importovať preložené texty do hry. Rozhodol som sa, že zverejním preklad pod názvom Face Noir SK v.1.0, čo ešte nie je finálna verzia prekladu. Som si vedomý toho, že v preklade je niekoľko preklepov, gramatických chýb a pod., ale napriek tomu je možné hru bez akýchkoľvek problémov dohrať.
  Pôvodne som si chcel hru zahrať s prekladom úplne od začiatku a odstrániť všetky zistené preklepy alebo chyby, ktoré tam nájdem, ale to by mi trvalo vzhľadom na ostatné povinnosti ešte veľmi dlho.
  Preložené sú všetky textové reťazce v hre.
  Preložené nie sú texty na obrázkoch (aspoň nie v tomto prvom vydaní prekladu).
  Do Vianoc tohto roku plánujem vydať preklad pod názvom Face Noir SK v.1.1, ktorý bude obsahovať opravu všetkých zistených nedostatkov v hre, prípadne aj preložené texty na obrázkoch, kde to bude nevyhnutne potrebné. Ale ako som už spomenul vyššie, hru je možné aj teraz dohrať bez akýchkoľvek problémov.
  Preklad je možné aplikovať na všetky verzie hry (krabicová verzia, Steam, ...)
  Viacej informácií nájdete v Čítaj ma!, ktorý je spolu s prekladom a s ukážkami v hry zabalený v archíve Face Noir - Slovenský preklad.zip

  2.10.2017
  Napriek tomu, že som si chcel dať dvojtýždňový odpočinok od tvorby prekladu do hry Face Noir, rozhodol som sa, že si túto dobu odpočinku skrátim a v preklade budem pokračovať.
  Dnes som dokončil kompletný preklad všetkých textových reťazcov, ktoré sa v hre zobrazujú.
  Teraz nasleduje fáza implementácie textu do hry a napokon mi už iba zostáva hru si celú zahrať. Po ukončení tohto procesu opravím prípadne chyby alebo nedostatky v preklade a následne ho zverejním na stiahnutie!


  25.9.2017
  Preklad všetkých textových reťazcov, ktoré vývojári pripravili pre prípadnú lokalizáciu do hry, je takmer u konca. Zostáva mi naozaj už iba malé množstvo viet, ktoré je potrebné preložiť do slovenského jazyka.
  Pôvodne som plánoval preklad dokončiť do 1.10.2017 s tým, že si celú hru zahrám úplne od začiatku a postupne budem prechádzať celým príbehom, o ktorom môžem povedať, že je skutočne veľmi zaujímavý a hráči sa majú na čo tešiť.

  Od dnešného dňa sa nebudem prekladu venovať približne štrnásť dní nakoľko potrebujem doriešiť iné veci.
  Ak by mal niekto záujem podieľať sa na testovaní prekladu tejto hry, môže ma kontaktovať prostredníctvom súkromnej správy na tejto stránky alebo mi môže napísať e-mail na adresu naitrein@gmail.com.


  20.9.2017

  Problém úspešne vyriešený. Pokračujem v preklade.

  19.9.2017
  Prácu na preklade mi momentálne neuveriteľne komplikuje tabuľkový procesor, v ktorom realizujem preklad z anglického textu do slovenského.
  Po poslednom uložení nie je možné s hárkom pracovať bez toho, aby software neustále nemrzol. Za ten čas, ktorý som chcel venovať prekladu a dokončiť ten zvyšok musím neustále bojovať s tým neznámym problémom. Dúfam, že sa mi to čoskoro podarí vyriešiť, pretože ma to iba zbytočne zdržuje.
  Skúšal som už aj iný tabuľkový procesor, ale problém pretrváva.


  Predpokladaný dátum dokončenia prekladu: 1.10.2017
  Súčasťou prekladu bude aj článok, ktorý obsahuje informácie o tom, ako sa tvorí preklad hry vytvorenej prostredníctvom Wintermute Engine. Článok bude obsahovať postup ako získať texty (ak je to možné) a ako ich vložiť späť do hry tak, aby všetko fungovalo. Pri tvorbe lokalizácie do hry vytvorenej spomínaným herným engine je potrebné držať sa jednoduché pravidla, ktoré bude bližšie popísané v článku.


  Krátky popis hry:

  Príbeh hry Face Noir sa odohráva v najväčšom meste štátu New Yourk v tridsiatich rokoch dvadsiateho storočia, teda v čase, kedy aj v Spojených štátoch amerických zúrila Veľká hospodárska kríza.

  Hlavným hrdinom je Jack Del Nero, pôvodom z Talianska, ktorý pred dvadsiatimi rokmi opustil svoju rodnú krajinu a prišiel do jedného z trinástich zakladajúcich štátov USA, kde pracuje ako súkromný detektív. Všetky prípady, ktorým sa počas svojej praxe venoval, je možné kategorizovať nasledovne: neverní manželia, prostitútky...

  Ako začína príbeh hry:
  Jack sedí vo svoje kancelárii a zapaľuje si jednu cigaretu za druhou. V tom príde dnu istý Harvey Webber, ktorý najskôr Jackovi začne rozprávať svoj životný príbeh, ktorý súkromného detektívka ani zďaleka nezaujíma a netrpezlivo čaká na to, kedy mu povie dôvod svojej návštevy.

  Počas rozvodového konania bola sudcom Webberovi pridelená povinnosť platiť výživné na svoju nevlastnú dcéru, Susan Webberovú, kým nezavŕši vek dospelosti. Táto mladá dvadsať ročná dievčina sníva o kariére herečky, a tak sa pomaly snaží zvykať si na luxusný život hviezdy filmového plátna. Výdavky na drahé oblečenie, kabelky a topánky uhrádza Harvey Webber, majiteľ podniku na spracovanie mäsa, ktorý už má rozmachy mladej slečny akurát dosť. Jediné, čo potrebuje, je získať kompromitujúci materiál, ktorý by pomohol jeho právnikovi dostať sa z tejto situácie, kedy funguje ako dojná krava.

  Jackova úloha je jednoduchá: potrebuje urobiť pikantný záber, na ktorom by zachytil nádejnú začínajúcu herečku, ktorá si v žiadnom prípade nedokáže predstaviť prácu predavačky mäsa, ako to chce jej nevlastný otec, so svojim milencom, ktorý je ponúka sľubnú kariéru v Hollywoode.

  Del Nero dostane od Webbera šek na tridsať dolárov, ktoré ide hneď vymeniť za hotovosť, a jeho ďalší prípad sa práve začína otvárať. Príde do miestnej časti zvanej Harlem, v ktorom sa nachádza kedysi jeden z najlepších hotelov, dnes posledné útočisko pre kriminálnikov, prostitútky, a iných ľudí, ktorí utekajú pred svojimi vlastnými problémami aj takým spôsobom, že na recepcií neuvádzajú svoje skutočné meno, aby ich nikto nemohol vypátrať. Aký by to bol Jack detektív, keby nezachytí stopu a nevedel by, kde presne má začať hľadať? Del Nero urobí snímku Webberovej ako je v objatí s filmovým producentom. Tým sa mu podarí úspešne splniť svoju úlohu. Teraz už len vyvolať záber a dať ho Webberovi...

  Jacka vyruší zo spánku v jeho obľúbenom kresle telefonát, ktorý ho donúti uprostred noci vydať sa do prístavu v Brooklyne, kde...

  Ukážky prekladu:  To se líbí uživatelům eliska a Fritol.