• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si Často kladené otázky co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Face Noir

Dokončen Face Noir 1.0

Verze hry
Steam, DVD
Získané texty
100%
Překlad
100%
Korektura
100%
Tvorba instalátoru
100%
Testování
100%
O preklade:
Preklad je amatérsky, pracoval som na ňom sám. Pravdepodobne počas hrania ešte narazíte na nedostatky, ale to určite v žiadnom prípade nikomu nebude brániť v tom, aby hru dohral až do úplného konca a dokázal si vychutnať úžasný pôžitok z hrania.
Preložené sú všetky textové reťazce.


Postup inštalácie prekladu:
Skopírujte súbor "wme.ini" a zložku "language" do koreňového adresára hry.
Nie je potrebné prepisovať žiadne súbory.
Po spustení hry by sa mali automaticky spustiť slovenské titulky. V prípade, že to tak nie je, kliknite v hlavnom menu na "Zmeniť jazyk" a následne vyberte možnosť Slovenské titulky (Anglický dabing).

Preklad môžete sťahovať na tejto adrese:

https://uloz.to/!l69NOtHpo3cG/face-noir-slovencina-zip

Krátky popis hry:
Príbeh hry Face Noir sa odohráva v najväčšom meste štátu New Yourk v tridsiatich rokoch dvadsiateho storočia, teda v čase, kedy aj v Spojených štátoch amerických zúrila Veľká hospodárska kríza.

Hlavným hrdinom je Jack Del Nero, pôvodom z Talianska, ktorý pred dvadsiatimi rokmi opustil svoju rodnú krajinu a prišiel do jedného z trinástich zakladajúcich štátov USA, kde pracuje ako súkromný detektív. Všetky prípady, ktorým sa počas svojej praxe venoval, je možné kategorizovať nasledovne: neverní manželia, prostitútky...

Ako začína príbeh hry:
Jack sedí vo svoje kancelárii a zapaľuje si jednu cigaretu za druhou. V tom príde dnu istý Harvey Webber, ktorý najskôr Jackovi začne rozprávať svoj životný príbeh, ktorý súkromného detektívka ani zďaleka nezaujíma a netrpezlivo čaká na to, kedy mu povie dôvod svojej návštevy.

Počas rozvodového konania bola sudcom Webberovi pridelená povinnosť platiť výživné na svoju nevlastnú dcéru, Susan Webberovú, kým nezavŕši vek dospelosti. Táto mladá dvadsať ročná dievčina sníva o kariére herečky, a tak sa pomaly snaží zvykať si na luxusný život hviezdy filmového plátna. Výdavky na drahé oblečenie, kabelky a topánky uhrádza Harvey Webber, majiteľ podniku na spracovanie mäsa, ktorý už má rozmachy mladej slečny akurát dosť. Jediné, čo potrebuje, je získať kompromitujúci materiál, ktorý by pomohol jeho právnikovi dostať sa z tejto situácie, kedy funguje ako dojná krava.

Jackova úloha je jednoduchá: potrebuje urobiť pikantný záber, na ktorom by zachytil nádejnú začínajúcu herečku, ktorá si v žiadnom prípade nedokáže predstaviť prácu predavačky mäsa, ako to chce jej nevlastný otec, so svojim milencom, ktorý je ponúka sľubnú kariéru v Hollywoode.

Del Nero dostane od Webbera šek na tridsať dolárov, ktoré ide hneď vymeniť za hotovosť, a jeho ďalší prípad sa práve začína otvárať. Príde do miestnej časti zvanej Harlem, v ktorom sa nachádza kedysi jeden z najlepších hotelov, dnes posledné útočisko pre kriminálnikov, prostitútky, a iných ľudí, ktorí utekajú pred svojimi vlastnými problémami aj takým spôsobom, že na recepcií neuvádzajú svoje skutočné meno, aby ich nikto nemohol vypátrať. Aký by to bol Jack detektív, keby nezachytí stopu a nevedel by, kde presne má začať hľadať? Del Nero urobí snímku Webberovej ako je v objatí s filmovým producentom. Tým sa mu podarí úspešne splniť svoju úlohu. Teraz už len vyvolať záber a dať ho Webberovi...

Jacka vyruší zo spánku v jeho obľúbenom kresle telefonát, ktorý ho donúti uprostred noci vydať sa do prístavu v Brooklyne, kde...

Ukážky prekladu:


Autor
NAItReIN
Staženo
1
Zobrazení
353
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
5,00 star(s) 1 hodnocení

Více překladů od NAItReIN

Nejnovější recenze

Preklad je výborný, avšak ku koncu hry sa vo veži počas rozhovoru objavujú vety (pravdepodobne v taliančine, alebo španielčine), ktoré preložené nie sú.
NAItReIN
NAItReIN
Ďakujem veľmi pekne za hodnotenie! Preklad na túto hru je môj prvý preklad, ktorý som vytvoril. Keď som testoval hru, zistil som to isté, čo píšeš ty. Napriek tomu som sa rozhodol preklad zverejniť, pretože som chcel zistiť, koľko ľudí odošle spätnú väzbu.
Každopádne, skontrolujem to a opravím.
Top