• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
The Last Crown: Blackenrock

Dokončen The Last Crown: Blackenrock 1.0

Verze herního klienta
 1. Ostatní
Verze hry
Preview-v0.5
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
100%
the-last-crown-blackenrock-header.jpg

Inštalácia:
Skopírujte súbor "localization_sk.dcp" do koreňovej zložky hry. V prípade, že chcete hrať hru v pôvodnom jazyku, jednoducho menovaný súbor vymažte.

Popis hry:
The Last Crown: Blackenrock
je posledný diel zo série Crown Games od autora Jonathana Boakesa. Zároveň je to posledná hra vytvorená vo Wintermute Engine, ktorý Darkling Room použilo na niekoľko herných titulov. V roku 2008 vyšla hra The Lost Crown. Neskôr sa začalo pracovať na hre Blackenrock. Rozsahovo je to mimoriadne dlhý projekt, o čom svedčí aj dĺžka jeho vývoja - viac než desať rokov. Podľa Mattha Clarka, programátora, sa má projekt tento rok dokončiť. Matt zverejnil demo verziu tejto 2.5D point&click adventure hry, ktorú si môže každý zdarma stiahnuť tu.

O preklade:
Hra samotná ponúka na výber dve rozlíšenia, napriek tomu, že herný engine natívne podporuje rozlíšenie len jedno. V tomto smere bol autor skutočne vynaliezavý. Vytvoril dve samostatné verzie hry. Pre každé rozlíšenie ma separovane uložené svoje herné súbory. V konečnom dôsledku to, čo sa týka lokalizácie, znamená jedno obmedzenie: komplikácie pri prekresľovaní textúr. Z tohto dôvodu som sa rozhodol, že nebudem lokalizovať nič, čo nie je textový reťazec. Inak povedané, nebudem prekladať nič vo forme obrázkov.

Niekoľkokrát som kontaktoval autorov hry s prosbou o pomoc. Svojou totálnou ignoráciou mi dali jasne najavo, že ich Česko-Slovenský trh vôbec nezaujíma. Pre mňa z neznámeho dôvodu sa všetky texty z ToDo Listu, čo je v tejto výborne spracovaná záležitosť, nachádzajú priamo v hernom skripte. Túto skutočnosť som konzultoval s autorom herného engine. Odpoveď je jednoduchá - pokiaľ mi Matt Clark nepošle lokalizovaný skript, nie je možné nič iné s tým urobiť. Zlá správa je, že neprejavil absolútne žiadne záujem pomôcť mi aj keď som sa ho opakovane pýtal.

O preklade hier zo série Crown Games napíšem niekoľko článkov, v ktorých popíšem svoje skúsenosti, nápady, tipy a triky pre potencionálnych budúcich prekladateľov a technikov :)

Nasleduje zhrnutie.

Čo je preložené:
Textové reťazce, resp. titulky, ktoré sa v hre zobrazujú

Čo nie je preložené:
Hlavné menu
Zoznam úloh, ktoré si Nigel zapisuje
Žiaden obrázok, textúra s textom

Ukážky z hry:
tlc_blackenrock_sk_1.jpg tlc_blackenrock_sk_2.jpg tlc_blackenrock_sk_3.jpg tlc_blackenrock_sk_4.jpg tlc_blackenrock_sk_5.jpg tlc_blackenrock_sk_6.jpg tlc_blackenrock_sk_7.jpg tlc_blackenrock_sk_8.jpg tlc_blackenrock_sk_9.jpg

Autori prekladu:
@NAItReIN - preklad, fonty, testovanie
Autor
NAItReIN
Staženo
127
Zobrazení
1.145
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 hvězd(y) 0 hodnocení

Více překladů od NAItReIN

Back
Top