1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Připravujeme The Last Crown - Midnight Horror

Pripravované slovenské titulky.

 1. NAItReIN
  Verze hry:
  Steam, DVD
  Získané texty:
  100%
  Překlad:
  63%
  Korektura:
  0%
  Tvorba instalátoru:
  0%
  Testování:
  0%
  [​IMG]

  Stav prekladu:

  6.2.2018
  Preklad ide dopredu skutočne pomalým tempom z jedného jediného dôvodu - anglický text je veľmi náročný na pozorumenie. Dovolím si tvrdiť (nie ako kritiku, ale ako prirovnanie), že je pre mňa oveľa jednoduchšie čítať knihu napísanú v cudzom jazyku a pochopiť jej obsahu, ako prekladať textové reťazce, ktoré sa vo hre vyskytujú.

  Popis deja:
  Je posledný októbrový deň. Nigel Darvens, lovec duchov, spí vo svojom kresle držiac v rukách knihu A Warning to the Curious, keď ho náhle zo sna vytrhne klopanie na dvere. Nigel je zvedavý, kto ho vyrušil, preto sa ide pozrieť a zistí, že pred jeho domom sú tri deti, ktoré prišli zaspievať pesničku „Trick or Treat“, čo nasvedčuje tomu, že začína oslavovanie Halloweenu.
  Nigel sa potrebuje dostať do podniku The Bear, kde sa nachádza ďalší lovec duchov, tentokrát ženského pohlavia, Lucy Reubans.
  Danvers a jeho kolegyňa sa musia pustiť do práce. Hlavný hrdina už vie, že duchovný rozmer nie je žiaden výmysel, ale skutočne existuje, rovnako ako aj bytosti v ňom.
  Podarí sa Nigelovi pomocou svojich schopností, okultistických nástrojov a detektívnej práce vyriešiť to, čo sa deje v miestnom podniku The Bear?

  Ako vznikal preklad:
  Rozhodol som sa, že na svojom blogu postupom času zverejním článok o tom, ako vznikal preklad tejto hry (ako sa dostať k textom hry, ako upraviť fonty tak, aby zobrazovali diakritiku, ako spätne exportovať texty do hry a zabezpečiť, aby všetko fungovalo).

  Ukážky z hry:
  To se líbí uživatelům eliska, Triglav a Kvi kva.