1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Připravujeme Art of Murder: FBI Confidential 2017-09-08

České titulky do hry Art of Murder: FBI Confidential.

 1. NAItReIN
  Verze hry:
  Steam, DVD
  Získané texty:
  100%
  Překlad:
  100%
  Korektura:
  100%
  Tvorba instalátoru:
  100%
  Testování:
  100%
  Popis hry:
  Mesto New York opantal strach vyvolaný sériovým vrahom. Polícia sa snaží nájsť akýkoľvek záchytný bod, ktorý by ju priviedol k vrahovi. No pri každom prípade nájde polícia iba podpis vraha. Pri obetiach necháva artefakty z Južnej Ameriky. Poľovačka na ducha začína.

  Staňte sa Nicole Bonnetovou, mladou agentkou FBI, a prijmite výzvu! Kto vraždí? Psychopat alebo skôr dôkladný inteligentný muž? Na to, aby ste zločin vyriešili, musíte začať uvažovať ako zločinec.
  • Klasická 2.5D point&click adventure hra
  • Napínavá zápletka plná prekvapujúcich zvratov
  • Približne 100 náročných úloh
  • 200 do detailov prepracovaných lokalít, ktoré dotvárajú atmosféru hry
  • A iné...
  Zdroj: https://www.progamingshop.sk/art-of-murder-fbi-confidential-p-36237.html

  Upozornenie:
  NIE SOM AUTOROM uverejneného českého prekladu do tejto hry. Spomínaný herný titul, ktorý bol vydaný v roku 2008, je v súčasnosti stále možné zakúpiť prostredníctvom digitálnej distribúcie. Po dlhom hľadaní slovenského alebo českého prekladu som sa rozhodol kontaktovať tím ADV Dream, ktorý vytvoril český preklad do dvoch ďalších dielov z tejto série a dozvedel som sa, že existuje aj preklad na prvý diel, ktorý nie je dostupný na stiahnutie.
  Som presvedčený o tom, že sa nájde veľa záujemcov, ktorí by mali záujem zahrať si túto hru.
  Touto cestou sa chcem úprimne poďakovať konkrétnym členom ADV Dream za cenné informácie, ktoré mi poskytli.

  Okrem samotného prekladu si môžete stiahnuť aj patch, ktorý v celej hre vypína stencil shadows, čo môže byť pre niektorých hráčov skutočne užitočné kvôli plynulosti hry (na základe výsledkov vyhľadávania som zistil, že po vydaní hry na trh sa viacero hráčov dopytovalo riešenia tohto problému nakoľko priamo vo hre nie je možné tento typ tieňa vypnúť, resp. zapnúť prostredníctvom nastavení).

  Postup inštalácie českého prekladu:
  Rozbaľte obsah archívu Art-of-Murder-FBI-Confidential.zip na svoj disk a skopírujte jeho obsah (
  aof1_cz.dcp) do zložky, kde máte nainštalovanú hru.
  V prípade, že chcete mať v hre naďalej pôvodný jazyk, stačí, aby ste súbor
  aof1_cz.dcp vymazali. Veľkosť samotného súboru (nie archívu) má veľkosť 160 MB (viacej sa tomu budem venovať v samostatnom, v súčasnosti pripravovanom článku o tom, ako získať a spätne vložiť lokalizované texty do hry, ktorá bola vytvorená prostredníctvom Wintermute Engine).

  Patch, ktorý vypína stencil shadows vo hre môžete stiahnuť na tejto adrese: https://uloz.to/!xfyCrtqfPNwO/arf-of-murder-fbi-confidential-patch-zip

  Upozornenie: Hra Arf of Murder: FBI Confidential bola vytvorená vo verzií herného engine 1.8.3. Engine v tejto verzíi neumožňuje vytvárať patche, ktoré by ovplyvnili aj uložené pozície. Z toho dôvodu je tento patch funkčný len 0 keď začnete hrať hru od začiatku, teda nie keď najprv aplikujete patch a potom si načítate už uloženú pozíciu.
  V prípade, že si načítate uloženú pozíciu zmeny sa NEPREJAVIA!
  Dôvod spočíva v tom, ako je napísané systém ukladania hry, ktorý bol neskôr autorom herného engine prepísaný a upravený tak, aby horeuvedený problém nebol neriešiteľný.

  Ukážky z hry: