Banished

Dokončen Banished 1.0

Verze hry
Jakákoliv verze ze Steamu, GOG či odjinud
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
99%
Původně jsem nepočítal, že tuhle češtinu tady budu publikovat (je na Steamu ve Workshopu), ale okolnosti, viz dále, mě k tomu donutily.

Odkaz na hru:
Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.


Instalace:
nejjednodušší (máte-li hru na Steamu) je aktivace ve Workshopu. Nebo - či pokud bude čeština ze Steamu odstraněna - prostě rozbalte archiv banished.zip do adresáře ..Banished\WinData\ a ve hře povolte v modifikacích: v hlavním menu hry aktivujte češtinu a případně další modifikace v "Mods". Zaškrtněte křížek "X" u modifikace, jak je zobrazeno na čtvrtém screenshotu ze hry.

banished-1.jpg banished-2.jpg banished-3.jpg banished-5.jpg banished-6.jpg banished-7.jpg

Překlad hry do češtiny: Hanes84, siSINka, WarfaceZ
Korektura: siSINka, nirasa
Technická podpora: ProjectX

Děkujeme všem, kteří nás podporovali, a přejeme vám příjemný zážitek ze hry.

============
Vysvětlivka, proč to tady vlastně pět a půl roků od vydání je:

V roce 2014 jsem mj. ve Workshopu na Steamu publikoval češtinu do hry Banished, https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=320907834. Čeština byla publikována i tady: https://hry.poradna.net/articles/2508647-cestina-do-hry-banished

Je to už řada let, devs již hru "uzavřeli" (neaktualizují), já tu hru nehrál tak pět let, ale dle reakcí z různých stran je čeština pořád funkční. Před pár dny se ozval na Steamu PAN NEZNAMY (link výše, záložka komentáře), že si to mám opravit, že díky mé chybě nefungují achievementy. Nainstaloval jsem tedy hru i češtinu do ní, a vše, co se týče hraní, je funkční. Achievementy posoudit nedokážu, nikdy mě nezajímaly, neplním je a nebudu teď hrát hru desítky hodin, abych nějaký splnil. Přeložené ty achievementy jsou - a pokud se z nějakého důvodu nezapočítávají, opravit to neumím. Ani se nemíním nadále češtinou do této hry dále zabývat, prostě podle mě funguje. Hra, tutoriály, menu, GUI, statistiky, logy, hlášení, popisy. Jestli achievementy nefungují, je možná důsledkem nějakého patche hry a konfliktem s dřívějšími modifikacemi, netuším. Lidem to doposud asi tak nevadilo; koukám do statistik ve Workshopu: 3409 stažení, 91 kladných hodnocení, 0 záporných.

Na můj návrh, ať zkusí modifikaci odstranit/zakázat a následně posoudí, zda by se achievementy započítaly, PAN NEZNAMY nereagoval a sdělil mi, že Valve nahlásil tento mód jako vadný, nefunkční, že prý je moje povinnost modifikaci alespoň 1x ročně aktualizovat.

Do diskuze k této češtině na Steamu jsem doplnil linky, kde češtinu najít (hry.poradna.net), pokud by ze Steamu zmizela. A ty linky dnes z mého komentáře také zmizely. Netuším, zda je to iniciativa PAN NEZNAMY a nebo vnitřní mechaniky Valve, mazat jakékoliv odkazy - nicméně v mnoha jiných diskuzích je běžně vidím.

Proto jsem se rozhodl češtinu zveřejnit i tady, ať je snadno dohledatelná i na největším českém portále, zabývající se češtinami.

Nu, co k tomu dodat, závěr si udělejte sami.

************
Podle různých zdrojů, které jsem následně našel, není plnění achievementů při modifikaci hry možné. A i čeština je modifikace. Např.:

https://steamcommunity.com/app/242920/discussions/0/490124466472009676/

https://steamcommunity.com/app/242920/discussions/0/1473095965297336924/


www.reddit.com/r/Banished/comments/c84x5a/mods_and_achievements/

www.reddit.com/r/Banished/comments/9y4i9o/are_achievements_disabled_when_i_enable_mods

atd.
  • To se mi líbí
Reactions: Garyx a TAEL
Autor
siSINka
Staženo
1.855
Zobrazení
7.251
Typ souboru
zip
Velikost souboru
4 MB
Hash
bfd7817c8d136dfc0568f0107349b6b2
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
5,00 star(s) 2 hodnocení

Více překladů od siSINka


Top