• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Banished

Dokončen Banished 1.0

Verze hry
Jakákoliv verze ze Steamu, GOG či odjinud
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
99%
Původně jsem nepočítal, že tuhle češtinu tady budu publikovat (je na Steamu ve Workshopu), ale okolnosti, viz dále, mě k tomu donutily.

Odkaz na hru:

Instalace:
nejjednodušší (máte-li hru na Steamu) je aktivace ve Workshopu. Nebo - či pokud bude čeština ze Steamu odstraněna - prostě rozbalte archiv banished.zip do adresáře ..Banished\WinData\ a ve hře povolte v modifikacích: v hlavním menu hry aktivujte češtinu a případně další modifikace v "Mods". Zaškrtněte křížek "X" u modifikace, jak je zobrazeno na čtvrtém screenshotu ze hry.

banished-1.jpg banished-2.jpg banished-3.jpg banished-5.jpg banished-6.jpg banished-7.jpg

Překlad hry do češtiny: Hanes84, siSINka, WarfaceZ
Korektura: siSINka, nirasa
Technická podpora: ProjectX

Děkujeme všem, kteří nás podporovali, a přejeme vám příjemný zážitek ze hry.

============
Vysvětlivka, proč to tady vlastně pět a půl roků od vydání je:

V roce 2014 jsem mj. ve Workshopu na Steamu publikoval češtinu do hry Banished, https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=320907834. Čeština byla publikována i tady: https://hry.poradna.net/articles/2508647-cestina-do-hry-banished

Je to už řada let, devs již hru "uzavřeli" (neaktualizují), já tu hru nehrál tak pět let, ale dle reakcí z různých stran je čeština pořád funkční. Před pár dny se ozval na Steamu PAN NEZNAMY (link výše, záložka komentáře), že si to mám opravit, že díky mé chybě nefungují achievementy. Nainstaloval jsem tedy hru i češtinu do ní, a vše, co se týče hraní, je funkční. Achievementy posoudit nedokážu, nikdy mě nezajímaly, neplním je a nebudu teď hrát hru desítky hodin, abych nějaký splnil. Přeložené ty achievementy jsou - a pokud se z nějakého důvodu nezapočítávají, opravit to neumím. Ani se nemíním nadále češtinou do této hry dále zabývat, prostě podle mě funguje. Hra, tutoriály, menu, GUI, statistiky, logy, hlášení, popisy. Jestli achievementy nefungují, je možná důsledkem nějakého patche hry a konfliktem s dřívějšími modifikacemi, netuším. Lidem to doposud asi tak nevadilo; koukám do statistik ve Workshopu: 3409 stažení, 91 kladných hodnocení, 0 záporných.

Na můj návrh, ať zkusí modifikaci odstranit/zakázat a následně posoudí, zda by se achievementy započítaly, PAN NEZNAMY nereagoval a sdělil mi, že Valve nahlásil tento mód jako vadný, nefunkční, že prý je moje povinnost modifikaci alespoň 1x ročně aktualizovat.

Do diskuze k této češtině na Steamu jsem doplnil linky, kde češtinu najít (hry.poradna.net), pokud by ze Steamu zmizela. A ty linky dnes z mého komentáře také zmizely. Netuším, zda je to iniciativa PAN NEZNAMY a nebo vnitřní mechaniky Valve, mazat jakékoliv odkazy - nicméně v mnoha jiných diskuzích je běžně vidím.

Proto jsem se rozhodl češtinu zveřejnit i tady, ať je snadno dohledatelná i na největším českém portále, zabývající se češtinami.

Nu, co k tomu dodat, závěr si udělejte sami.

************
Podle různých zdrojů, které jsem následně našel, není plnění achievementů při modifikaci hry možné. A i čeština je modifikace. Např.:

https://steamcommunity.com/app/242920/discussions/0/490124466472009676/

https://steamcommunity.com/app/242920/discussions/0/1473095965297336924/


www.reddit.com/r/Banished/comments/c84x5a/mods_and_achievements/

www.reddit.com/r/Banished/comments/9y4i9o/are_achievements_disabled_when_i_enable_mods

atd.
 • To se mi líbí
Reactions: Garyx a TAEL
Autor
siSINka
Staženo
2.478
Zobrazení
9.605
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
5,00 hvězd(y) 2 hodnocení

Více překladů od siSINka

Back
Top