Novinka Atomic Heart bude mít češtinu...

Novinka.jpg


Atomic Heart je očekávaná akční hra, která se odehrává v alternativní realitě Sovětského svazu v 50. letech 20. století. Hra kombinuje prvky hororu, sci-fi a akčních her.
Hráči přebírají kontrolu nad speciálním agentem Sovětského svazu, který byl vyslán do tajemného zařízení 3826. Toto zařízení bylo původně zamýšleno jako průmyslový komplex pro výrobu robotů, ale něco se zvrhlo a nyní je to temné a nebezpečné místo plné strojů, mutantů a dalších nebezpečí.
Hráči budou muset bojovat proti nepřátelům a prozkoumávat prostředí, aby odhalili tajemství tohoto místa. Během hry hráči mohou používat různé zbraně a schopnosti, aby se přizpůsobili různým situacím.


atomic-heart-robot-girls.gifZdravím všechny fanoušky příběhových her s řádnou dávkou napětí a dobrodružství! Jak jste určitě zaznamenali, nedávno se tady objevila novinka o tom, že slovenský překladatelský tým nakonec překlad hry Atomic Heart do slovenštiny zrušil. Příčiny tohoto rozhodnutí nechám na nich, nicméně já jsem se rozhodl, že se na tento překlad vrhnu a hru přeložím do češtiny. Ačkoli to nebude úplně lehká práce, překládal jsem již několik her s touto porcí textů, a tak věřím, že dokáži překlad zdárně dokončit v rozumné době.


atomic-heart (1).gifVrhám se po hlavě do překladu. Držte mi palce, ať mi nedojde káva a síly, které budou tolik potřebné k dokončení tohoto překladu. Postup překladu a nějakou ukázku ze začátku hry můžete sledovat na odkaze níže.


 

MikeCZ21

Nováček
82%
Příspěvků
239
Skóre reakcí
84
Bodů
204
strojová čeština už existuje, ale "lidskou" češtinu si určitě stáhnu
 
jilounek
jilounek komentoval
On Kronotos to tu moc nenavšťěvuje, protože kdyby ano, tak by věděl, že tu je i druhý tábor, který má právě v oblibě AI překlady a který se jich zastává, proto tu taky vznikla horká diskuze Debata AI vs klasický překlad.
 

Andrewek

3. úroveň
Překladatel
79%
Příspěvků
125
Skóre reakcí
380
Bodů
392
Jsem rád, že ses do této češtiny pustil zrovna ty Mayki a budu se těšit. AI češtiny mi můžou políbit, nezkoušel jsem žádnou a ani to nemám v plánu, takové paskvily, vážně nejsou nic pro mě. Určitě tě podpořím, drž se, měj se a děkuji. :)
 
bandired17
bandired17 komentoval
Já o tom vím, že to někdo pořád omílá dokola kvůli dvěma hrám ze sta přeložených a není to vůbec fér a jaká je, asi tak průměrná doba překladu. A právě o tom to je o té neinformovanosti, polopravd, nepochopení, nezájmu i odsuzování je toho hodně špatně všude nejen na lokalizační scéně a mrzí mě to. Lidi si čím dále více přestávají naslouchat ,což je i ohrané klišé a přitom nikdo si myslím nemá patent na pravdu. Pro mě jste prostě borci jak sem již zmínil a na tom se nikdy nic nezmění. Mír
 

Medy

Nováček
55%
Příspěvků
29
Skóre reakcí
1
Bodů
271
Už jsem odehrál s AI češtinou a jako stačilo mi to k tomu abych pochopil víceméně celý děj :) až vyjde kvalitní čeština rád si to dám znovu :)a mimochodem jsem radši že ses toho chopil ty :D lepší jak slovenské titulky :D
 
Komentář

Kronotos

Nováček
66%
Příspěvků
43
Skóre reakcí
76
Bodů
33
Díky moc za tohle rozhodnutí. Atomic Heart je vynikající záležitost. Podpořil jsem Mundfish jakožto backer cirka před 5 lety a nelituji ani centu. Odkládám hraní (stejně jsem se vrhnul na Diablo IV a závěrem měsíce mě čeká The Last Of Us 1 Remake) a dám si to pěkně od začátku s profi češtinou od tebe. Ještě jednou díky moc!
 
Komentář

Mir3c123

Dárce portálu PH
68%
Příspěvků
87
Skóre reakcí
43
Bodů
34
Mayki nikdy nesklame ...velmi sa tesim na ten preklad od neho . Potom by si mohol ty alebo niekto spravit porovnanie strojovej češtiny a tvojej .. nech si kazdy spravi nazor sam. Podpora pravdaze poslana tak ako pri skoro vsetkych poslednych projektoch .
 
Komentář

dano559

Nováček
8%
Příspěvků
1
Skóre reakcí
0
Bodů
4
A češtinu robíte na najnovšiu verziu hry ? Nedalo by sa to spraviť aj na staršie verzie ? Tá novšia mi blbne a nechápem prečo. Staršie idú v pohode, učíte nás je viac čo by chcelo češtinu aj na staršie verzie. Ďakujem
 
1 Komentář
Zemla
Zemla komentoval
nie urcite je vas malicko a mozno si sam, a neviem si predstavit ze bude prekladatel udrzovat xy verzii podla toho komu co ide... trochu sudnosti preboha...
inac to ze ze nerobi cz na staru verziu neznamena ze ti ta cz nepojde...
 

666joxer

Nováček
76%
Příspěvků
62
Skóre reakcí
25
Bodů
188
Proč tu jsou dvě vlákna k této češtině? Už to není novinka tak šup s tímto vláknem do archívu.
 
Komentář
Top