• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Verze herního klienta
 1. GOG Galaxy
 2. Windows Store (Game Pass)
 3. Steam
Překlad
20%
Korektura
20%
Testování
10%
Stav prekladu hlavného príbehu k 7. 2. 2023 (YouTube)
2 h 42 min / 9 h (30 %)

1629921375154.png
O projekte:
Rok 2021 je možno nepochybne označiť ako rok vynikajúcich platformoviek a ich veľký návrat. Nie je žiadnym tajomstvom, že ešte nedávno celý žáner držalo nad vodou hlavne Nintendo a ich zavalitý taliansky inštalatér. Preto je skvelé, že tento rok sme mali možnosť hrať Crash 4, It Takes Two (ktorého slovenskú lokalizáciu môžete očakávať v najbližších týždňoch), Ratchet & Clank: Rift Apart a teraz tu máme opäť niečo špeciálne.

Na pokračovanie Psychonauts od Double Fine Productions som sa tešil veľmi dlho. Ostatne, už je to 16 rokov od prvého dielu a je preto vynikajúce, že druhý diel vôbec vznikol. Zároveň sa podarilo opäť spojiť kľúčových autorov, vrátane hercov - akoby bol rozdiel medzi hrami skôr 16 mesiacov. Na tvorbe Tima Schafera som v podstate vyrastal a napadne mi hlavne fenomenálny Grim Fandango, ale aj Monkey Islandy. Preto som bol už veľmi zvedavý, ako to celé dopadne.

Po vysokých hodnoteniach na Metacritic (89%) stačila necelá hodinka s hrou, aby som sa presvedčil, že toto je to pravé orechové. Popri platformových elementoch ponúka hra pomerne akčný gameplay, takže ak máte radi dynamickejšie hry, nudiť sa určite nebudete. A ak ešte stále pochybujete, že Schaferov tím stále šliape ako hodinky, môžete si napríklad prečítať recenziu na Games.cz - hodnotenie 10/10 (spoiler). :)

Ako veľkých fanúšikov platformových hier nás veľmi teší, že po Crash 4 a It Takes Two môžeme pre vás pripravovať ďalšiu slovenskú lokalizáciu - Psychonauts 2. Zatiaľ Mário vytiahol texty, takže preklad môže začať. Predbežne sme napočítali 16000 riadkov, čo je dvojnásobok oproti It Takes Two, tak nám držte palce.

Autori:
Michal Bobuš
(@fajnes) – lokalizovanie textov hry, korektúry, testovanie
www.lokalizacie.sk

Mário Csaplár (@MixerX) – nástroje, inštalátor, testovanie
www.lokalizacie.sk

Recenzia na hru (10/10):
Psychonauts 2 – recenze pokračování kultovní skákačky | GAMES.CZ
Autor
fajnes
Staženo
595
Zobrazení
6.072
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 hvězd(y) 0 hodnocení

Více překladů od fajnes

Poslední aktualizace

 1. Postup v lokalizácii

  Aktuálny stav prekladu hlavného príbehu Psychonauts 2 je 30 %, čomu vďačím za veľmi produktívny...
 2. Prvé video z hrania lokalizácie Psychonauts 2

  Dnes vám ponúkam pracovné video z prekladania úvodnej časti hry, ktoré vzniklo pred dvoma...
 3. Aktuálny stav prekladu

  Dlhšiu dobu táto slovenčina zamrzla, keďže som sa venoval iným projektom. Aktuálne je hotová...
Back
Top