• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Verze hry
PAL SCES-50490
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
100%
projectlogo09.jpg

Úvodem bych rád řekl, že o překladu Final Fantasy X jsme dlouho ani neuvažovali, protože nás odradila platforma pro kterou hra vyšla. Všechno se ovšem změnilo ve chvíli, kdy jsme si ji zahráli. Stačilo pár desítek hodin pobytu na Spiře, abychom si Final Fantasy X, ale především hlavní hrdiny, zamilovali. Ne nadarmo je Final Fantasy X označováno jako jedna nejlepších her pro tuto konzoli. (Nebál bych se říct s nejlepší hudbou.) Rozhodnutí padlo takřka ihned: Tohle musí mít překlad!

Možná jste zaznamenali, že před nedávnou dobou vyšla také zremasterovaná verze Final Fantasy X HD, která je určena pro PlayStation 3. Myslím, že to nepopiratelně svědčí o kvalitách této hry.

Překlad jsme oficiálně zahájili 5.4.2014, od té doby jsme na něm intenzivně pracovali, a to až do zdárného konce. Zajímavostí je, že většina dialogů byla přeložena ve vlaku cestou do práce a z práce, alespoň ty 4 hodiny denně šlo využít k něčemu prospěšnému :)

Závěrem ještě pár slov k Final Fantasy X-2, což je volné pokračování Final Fantasy X. Pro tuto hru překlad neplánujeme, protože je v přímém kontrastu s původní hrou. Zjednodušeně: Je to tak neuvěřitelně špatná hra, že ji pokládáme za plivnutí do tváře Final Fantasy X. Degraduje vynikající postavy a nenabízí z příběhové stránky vůbec nic, o by stálo za řeč. Chceme ujistit fanoušky Final Fantasy X, že příběhy na sebe nijak zvlášť nenavazují, takže nemusíte mít pocit, že vám unikne něco zásadního. Uniknete spíše zklamání.

Příběh:
Říkali jsme tomu... Sin.
Příběh Final Fantasy X je zasazen do světa jménem Spira, který pustoší gigantické monstrum zvané Sin. Hlavní hrdina Tidus se v něm ocitá zcela náhodou a hned první okamžiky jsou pro něj málem osudné. Nicméně si brzy najde přátele, kteří mu pomohou se zorientovat a vyrazí s nimi na pouť s cílem porazit Sina a obnovit na Spiře období míru - Klid. Tím, kdo Sina porazí, se má stát Yuna, mladá vyvolávačka, která musí během své pouti nasbírat dostatek síly, aby se mohla postavit své nemesis...

Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.

Více o hře se dočtete na našich webových stránkách.

Informace o češtině:
Jak už jste u našich češtin zvyklí, přeložili jsme úplně všechno, takže doufáme, že ve hře na žádný anglický text už nenarazíte. Česká diakritika je samozřejmostí. Sice nás překlad určený pro úplně novou platformu trochu potrápil, ale nakonec jsme technické problémy překonali. Doufáme, že se vám bude líbit.


Instalace:
Velice pozorně si čtěte pokyny v instalačním souboru hry, abyste věděli jak postupovat. Pamatujte, že nepočešťujete klasickou hru, ale hru pro PlayStation 2. Nutností je vlastnit správnou verzi, kterou je evropská PAL verze, konkrétně anglická SCES-50490. Jiné verze nebudou fungovat. Čeština nabízí více způsobů počeštění, nicméně vždy je nutné vložit české soubory přímo na disk se hrou, proto si obraz svého originálního DVD nejprve zálohujte. Následně můžete zvolit buď automatické nebo ruční počeštění.


Důležité upozornění:
Součástí instalačního balíčku je i částečně přednastavený emulátor PS2, který vám umožní hrát hru i na vašem počítači, nicméně neobsahuje BIOSy, které jsou pro jeho fungování nezbytné. Ty jsou totiž majetkem společnosti Sony a není možné je šířit. Legálně je lze získat přímo z konzole, ale pochopitelně i ony se staly obětí internetových pirátů.

Součástí češtiny jsou jako vždy také různé bonusové materiály. Tentokrát naleznete technický manuál sloužící k nastavení emulátoru, FAQ, nějaké mapy, desku orbů... a na našem webu celou řadu českých bonusových sekcí, například o aeonech. Vždy se k našim překladům snažíme dodat také nějaké opěrné body, které vám při prvním kontaktu se hrou pomohou.

Tato čeština je duševním vlastnictvím autorů a nikdo, kromě autorů, nemá právo do ní jakkoliv zasahovat. Šíření je do vydání verze 1.0. povoleno pouze se svolením autorů, a to kvůli aktualizacím překladu, které mohou opravovat fatální chyby.
Autoři nenesou žádnou odpovědnost za jakékoliv škody způsobené touto češtinou či programy třetích stran, které jsou její součástí. Pokud se při instalaci, či jejím průběhu, vyskytnou nějaké problémy, kontaktujte autory na webu www.rk-translations.cz.
Tato čeština je neprodejná a jakékoliv obohacování, či zneužití je nepřípustné. Pokud vám tuto češtinu někdo prodal, tak vás okradl.


Oficiální web: RK-Translations.czPokud nás chcete podpořit i jinak než vřelými slovy, můžete zaslat
libovolný příspěvek na naše číslo účtu: 1143240014/3030


Připadně můžete využít i náš PayPal.


K příspěvku nezapomeňte uvést své jméno, abychom vás mohli zapsat do sekce podporovatelů.
Za každý příspěvek mnohokrát děkujeme, motivujete nás k další práci.

 • final-fantasy-x-cz_scr_08.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_08.jpg
  385,1 KB · Zobrazení: 224
 • final-fantasy-x-cz_scr_11.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_11.jpg
  410,7 KB · Zobrazení: 230
 • final-fantasy-x-cz_scr_12.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_12.jpg
  238,3 KB · Zobrazení: 227
 • final-fantasy-x-cz_scr_13.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_13.jpg
  428,9 KB · Zobrazení: 228
 • final-fantasy-x-cz_scr_14.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_14.jpg
  388,7 KB · Zobrazení: 228
 • final-fantasy-x-cz_scr_17.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_17.jpg
  289,4 KB · Zobrazení: 224
 • final-fantasy-x-cz_scr_20.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_20.jpg
  360,5 KB · Zobrazení: 224
 • final-fantasy-x-cz_scr_21.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_21.jpg
  358,2 KB · Zobrazení: 226
 • final-fantasy-x-cz_scr_22.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_22.jpg
  324,3 KB · Zobrazení: 220
 • final-fantasy-x-cz_scr_23.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_23.jpg
  395 KB · Zobrazení: 224
 • final-fantasy-x-cz_scr_24.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_24.jpg
  307,6 KB · Zobrazení: 222
 • final-fantasy-x-cz_scr_25.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_25.jpg
  353,8 KB · Zobrazení: 216
 • final-fantasy-x-cz_scr_26.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_26.jpg
  314,7 KB · Zobrazení: 215
 • final-fantasy-x-cz_scr_27.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_27.jpg
  343,2 KB · Zobrazení: 215
 • final-fantasy-x-cz_scr_28.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_28.jpg
  375,7 KB · Zobrazení: 218
 • final-fantasy-x-cz_scr_34.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_34.jpg
  286,9 KB · Zobrazení: 216
 • final-fantasy-x-cz_scr_38.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_38.jpg
  549,8 KB · Zobrazení: 218
 • final-fantasy-x-cz_scr_39.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_39.jpg
  741,1 KB · Zobrazení: 219
 • final-fantasy-x-cz_scr_54.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_54.jpg
  265,8 KB · Zobrazení: 211
 • final-fantasy-x-cz_scr_55.jpg
  final-fantasy-x-cz_scr_55.jpg
  309,6 KB · Zobrazení: 217
Autor
Raziel
Staženo
359
Zobrazení
1.788
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 hvězd(y) 0 hodnocení

Více překladů od Raziel

Back
Top