• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Elvira: Mistress of the dark

Dokončen Elvira: Mistress of the dark 1.1

Verze herního klienta
 1. GOG Galaxy
 2. Ostatní
Verze hry
1.0
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
100%
220px-Elvira_Mistress_of_the_Dark_Cover.jpg


ELVIRA MISTRESS OF THE DARK
Elvíra je televizní postava herečky Cassandry Peterson, v jejímž kostýmu vedla v osmdesátých letech úspěšnou horror host show a zahrála si v několika strašidelných a také strašlivých filmech. Popularitu si vydobyla svým nekomplikovaným, leč trefným sarkastickým humorem a hlavně bujným poprsím, vždy vyzývavě poodhaleném pod černýmu minišaty.

Proto se firma Horror Soft rozhodla vytvořit hru, která bude těžit právě z těchto Elvířiných "předností". Čímž se dostáváme k druhé zajímavosti tohoto počinu. Prsatá gotická lady byla snad prvním počítačovým sex symbolem, dávno před Larou Croft.

Tím nejméně pikantním, ale nejdůležitějším atributem této hry je ale fakt, že jde o skvělé hororové RPG. Příběh je docela jednoduchý. Elvíra nešťastnou náhodou probudí ve svém hradě spící královnu zla a požádá vás, abyste jí pomohli znovu ji zahnat tam, kam patří.

Hra je však rozsáhlá, nepředvídatelná a i přes své stáří na vás přenáší těžkou, dusnou a strašidelnou atmosféru. Exceluje hlavně naturalistická grafika, jejíž některé obrazy (hlava plovoucí v hrnci polévky) vám zůstanou vypálené pod víčky ještě několik nocí. Elvíra byla dobrou trefou a dočkala se i důstojného pokračování.

Překlad: Patrik Špaček, Vanbrok
Technická podpora DOSbox: 666joxer
Technická podpora ScummVM: Vanbrok
 • image_003.png
  image_003.png
  736,2 KB · Zobrazení: 452
 • image_005.png
  image_005.png
  483 KB · Zobrazení: 483
 • image_008.gif
  image_008.gif
  1,1 MB · Zobrazení: 500
 • image_009.png
  image_009.png
  395,7 KB · Zobrazení: 498
 • image_012.gif
  image_012.gif
  865,7 KB · Zobrazení: 482
 • To se mi líbí
Reactions: Hudson a Vonter
Autor
patrikspacek
Staženo
651
Zobrazení
3.897
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 hvězd(y) 0 hodnocení

Více překladů od patrikspacek

Poslední aktualizace

 1. Čeština s diakritikou pro Elvira: Mistress of the Dark 1.1

  Upravená a vylepšená verze 1.1 s diakritikou. Soubory nahraďte novými a hru spouštějte v Dosbox...
Back
Top