• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Pillars of Eternity

Pillars of Eternity 2022-02-02

Fotky a video. Na tu třetí minutu, kdy začala shazovat vlnu, nikdy nezapomenu…
 
Díky díky...nějak to přežiju :)
Já teda začnu hrát s češtinou pouze v základní hře, když tam někde bude CZ chybět, pomůže mi má dokonalá znalost angličtiny, a až to dokončíte...šup tam s tím :)
 
V základní hře by neměla chybět nikde (kromě náhrobků, které překládat nejdou a ani by to nemělo smysl). No a Bílou marku si nech nakonec… ;)
 
Zdravím, před pár dny jsem dělal čistou instalaci Windows a já *** si nezazálohoval instalačku PoE s integrovaným patchem 3.03 (GOG), které jsem měl na systémovém disku namísto na datovém :( Savy naštěstí mám zazálohované. Těď už je na gog.com možnost sosnout jen instalačka s patchem 3.05. Předpokládám, že mi čeština nepofachčí. Máte s tím novým updatem a češtinou zde přítomnou nějakou zkušenost? Děkuji za reakce
 
Tak čeština kterou postoval Rilifaen na straně 12, tedy pro patch 3.04 mi fachá.
 
Technicky vzato, kdyby přidali nějaké texty (což neudělali), to nejhorší, co by se ti mohlo stát, by bylo, že by ti to místo nových textů psalo něco na způsob *missing itemmods 468*. PoE má velmi přívětivou strukturu textů a na nejnovější patch ti půjde i ta nejstarší čeština (s chybějícími řádky ovšem) a obráceně.
Pokud použiješ 3.03 verzi na současný patch 3.05, budeš tam mít jeden chybějící řádek, a to popisek šavle. V 3.04 verzi na dvanácté stránce už je zahrnut a 3.04/3.05 se co se textů týče neliší vůbec nijak. Prý to možná bude už poslední patch, pokud se neukáže, že je v něm ještě nějaký vážný bug.
 
Zdravím všechny, chtěl bych požádat zkušené hráče, jestli mi mohou poradit ohledně nehrání Questu, o kterém se zmínil Rilifaen, že nemáme hrát bitvu o poslední pevnost, z důvodu toho, že si pak nezahraji s příslušnou grupou datadisky. Jedná se prosím o bitvu na Dřevotajském poli, neboli bitva o Caed Nua? Čili pokud je to tato bitva, tak by to znamenalo zahrát základní hru komplet, bez této bitvy, počkat si na češtinu datadisků, po vydání češtiny nainstalovat datadisky, češtinu, odehrát komplet datadisky a zakončit to bitvou na Dřevotajském poli o Caed Nua? Předem děkuji. PS: snažil jsem se si to ujasnit sám pročítáním zdejších příspěvků, ale raději se chci ujistit, jestli to chápu dobře. Předem děkuji za odpověď, teda jen za odpověď, která ze mne neudělá blbce :android::)
 
Ano, v podstatě.
V každém z datadisků je jedna skupinka, co se k tobě přidá a usnadní ti tak výhru v té bitvě, ale dá se s přehledem vyhrát i jen s tou první z těch skupin (a tu získáš relativně zkraje datadisku I). Stačí jen, když si trochu rozmyslíš, jaké rozkazy k čemu povedou (např. když pošleš rytíře v plátových zbrojích, co bojují nablízko, proti čarodějům na kopci na druhé straně bojiště).
To samozřejmě neznamená, že to nejde vyhrát jen v základní hře, jen to bude trochu fousové.
Tudíž ti pak v boji nepomůže kapitánka Emery – pokud jsi ji předtím přesvědčil, ať tě nechá být – a budeš nucen ji zabít. Přidá se na stranu toho, kdo bude po úvodní sekvenci vyhrávat; ať už to budeš ty, nebo Gathbin. O to tu jde.
Tj. "textovou část" bitvy bez datadiskových posil nejspíš nezvládneš (budou ti scházet jednotky, budeš mít těžké ztráty), ale jakmile se přejde do fáze "na živo", tak ty zbylé jednotky tam nějak udoláš vždycky.
Po celé hře, po obou datadiscích, tím projdeš i poslepu, ale to už mně osobně přijde, že pak do té bitvy chodím se zbytečně velkým odstupem po předchozím úkolu. Ale jestli chceš "plnohodnotný zážitek z bitvy", tak si počkej. ;)

Snad to jako pro blbce nevyznívá. :p
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Díky moc Rilifaene. Popsal jsi to víc než srozumitelně. Bitvu za Caed Nua vynechám a počkám na tu češtinu. Ještě jsem vám zde neděkoval, takže chlapi díky moc že to překládáte. Už jsem děkoval týmu překladatelů co dělají na Falloutu, a nyní děkuji vám za Pillars (to jsou tři hry, Zaklínač je třetí, na které jsem se opravdu moooc těšil). Zdar a sílu!
 
Zdravím, jsem už krutě zoufalej. Prosím o radu. V Caed Nua, v Nekonečných stezkách, v levelu 13, se mi nechtějí otevřít tajné dveře(úplně v pravo na mapě, stojí u dveří duch, a uprostřed místnosti je takovej vyvýšenej stolec z kamene), které se otevírají takovým kamenným stolcem. Vůbec se mi ani ten stolec nezobrazuje jako interaktivní, prostě nereaguje, a dále se mnou pak nekomunikují duchové když neotevřu dveře, a tím pádem nemohu jít po Pánovi hlubin...setkal se prosím někdo již s tím? Předem díky za odpověď.
 
Pokud je to to, co si myslím (číslo 6 na mapě), tak ty dveře otvírat vůbec nemusíš... respektive půjdou otevřít pouze pokud jsi předtím po zabití Maerwalda z něj načerpal vědomosti (tj. neosvobodil ho/nepřipoutal k tvrzi.

Musíš naopak otevřít ty velké dveře uprostřed. Jak, to se dozvíš od duchů, kteří se objeví pokaždé, co v nějaké oblasti vybiješ všechny nepřátele.
 
Aha. Děkuji za odpověď. Probíhal jsem mezi těmi místnostmi jak i.d.ot, a klikal na každého ducha co jsem potkal, vždy se na mě nějak podíval a pak nijak nereagoval, tak jsem od něj odešel. Večer se na to znovu podívám. V noci jsem byl už dost mimo. Ještě jednou díky za Tvojí odpověď. Zatím se měj.
 
Pokud nijak nereagoval, bude to tím, že mluví enwithsky… a engwithštinu se naučíš během hlavní příběhové linie na Vrchu předků v Zátoce Vzdoru (úkol Nesmrtelné dědictví). Bez toho to nepůjde, protože těm dveřím (č. 5) musíš povědět otevírací formuli.
To možná bude ten problém. ;)
 
Hele, řekni mi něco prosimtě, jsi člověk? :woot: vážně nechápu jak si to můžeš pamatovat a moc si vážím toho, že se takto věnuješ lidem, když máš své práce asi dost...mám z toho radost, protože jsem se s tím děsně mořil a žádné vodítko, neměl jsem se čeho chytit...Pillars hraju 3 týdny jak o život...vybírám starou dovolenou, a v pondělí jdu do práce, tak klikám co to dá:wacky: fakt jsi mi udělal radost.

Jak jsem psal klukům co překládají Fallouta, tak píši i Tobě (jestli jsem dobře pochopil, tak jsi také ten co nás obšťastňuje češtinami do her, a pro mě hlavně nyní Pillars), takže Vám také pošlu po výplatě buď teď nebo v únoru nějaký příspěvek z vděčnosti na kávu a koblížky;)

Takže zdar a sílu!
 
až to budeš tolikrát hrát jako on tak pochopíš ...i já pochopil a to jsme to dojel jen 4 krát :)
 
Díky. ;) Jinak je to přesně, jak říká Barbar. Sám jsem to dohrál taky asi čtyřikrát pětkrát, navíc při překladu a korekci se s texty seznámíš tak zblízka, že budeš schopný některé pasáže i recitovat – a kromě toho se navíc tenhle samý problém vyskytl ještě asi dvěma dalším lidem, když jsme to testovali. :biggrin:
 
Už jenom 50% :) jak já se už nemůžu dočkat. Teď jsem se koukal a už je to 642 dnů co jsem posílal příspěvek na češtinu, toto letí...
 
Aha...tak to je fajn, že nejsem jedinej, kdo se tak trapně seknul...i když na to mám kvůli práci a rodině minimum času, tak se musím pochválit, že to hraji na předposlední obtížnost (ta před tím, než Ti zemře hrdina trvale) a dávám to docela rozumně...je to krásná hra. Jak jsem zpočátku hodně posuzoval dle Baldura, tak se mi to moc nelíbilo, ale nemám již nejmenší problém. Jediné co mi do teď vadí, že jsem vždy hrál hlavní postavu za lučištníka, a v Balduru jsem si nasyslil ty nejsilnější šípy, a když přišla těžká bitva, tak lučištník dokázal udělat v řadách nepřátel neuvěřitelný masakr, hlavně mágy jsem vždy zrasil, ale teď mi přijde dost oslabenej, nevím, možná jsem ho špatně zpočátku navolil. Ale možná se mi to zdá, protože jako skupina si razí cestu moc pěkně i na tu vysokou obtížnost. Každopádně, se moc těším na datadisky...kluci držím palce. Hi!
 
Na masakrovaní jsou super težký kuše, nebo aspoň na první ránu. Ale i s lukem se to dá:) Navíc v datadisku je jeden fakt super. Jinak proti mágům je dobrá rychla střelba, když máš na to udělanýho lučišníka, tak mu nedovolíš si ani moc zakouzlit jak ho pořád přerušuješ (Vnímaní tak na 20 a ty rušivé rány).
 
frrp jsme dal svemu Bardovy bouchacku to stejne truchlici matce dal jsme jim vylepseni na strelbu a vylepsil kvery a to byli pak salvy :) Muskety jsou na houby ale pistole oh yeeeeh
 
Kuse je lepsi, me vetsi dostrel o tretinu :) Poskozeni je stejny a jsou presnejsi.. a jeste se vetsinou po zasahu pak nepritel pekne porouci k zemi ;)
 
...mám taktiku vždy takovou, již od Baldura 1, že dávám i válečníkům a paladinům co mám vepředu těžké kuše, válečné luky a nyní v případě Pillars i pistoli. Takže při začátku boje to do nepřátel "nasypu" z dálky, během toho hodím plošná obraná kouzla (tím že nevyběhnu s "mlátičkama" dopředu, tak získávají obranné bonusy všichni v grupě) a pak přehodím hned na zbraně zblízka, a mydlim to:cool1: šéfa tu mám si myslím dobře nastaveného na střelbu s lukem, ale nemám to přerušení, to bylo v Balduru jednoznačnější. Pokud mág měl odkouzlenou obranu (např. štít, či neproniknutelnou kouli apod.), tak každým zásahem lepším šípem, měl kouzlo přerušené. Pillars jsou nádherná hra, ale stále mi přijde co se týče bojů méně přehledná. Hrával jsem ještě DRD v čajovně s kamarádama, když byli maximálně hry typu Heroes1, Fallout1 apod., takže jsem měl najetá pravidla Dračího doupěte, kterých se Baldur jasně držel. Nevíte proč to tak zásadně u Pillars změnili? Jestli byla důvodem pouze odlišnost a dynamika od Baldurů? Nebo měli jiný důvod?
 
Jako za sebe musím říct, že mě ty pravidla přijdou strašný, ale já s tím mám problém v téměř každý nový hře, mě vyhovuje prostě systém jako je třeba v Neverwinter Nights, to je pro mě osobně takřka dokonalá hra. V Pillarsech narážím už hned na začátku na to, že se musím učit nové názvosloví (odražení, tvrdost,...), nové vlastnosti (nebo původní, které se ale chovají úplně jinak - viz inteligence - ne, opravdu nesouhlasím s tím, že by sražení od barbara mělo mít délku trvání dle jeho INTELEKTU). Nebo, že by schopnost jménem OBRÁNCE měla dávat -5 odražení (takřka základní pilíř celé OBRANY). Ono celkově s těmi schopnostmi mám problém, není tam takřka rozdíl, půlka z nich je rovnou nepoužitelná a druhá je téměř stejná. A to ani nemluvím o tom, že vyvážení nepřátel mi taky nepřijde úplně správné, nejde mi o to, že by nějaká potvora byla moc silná, ale třeba malej divočák je silnější než vlk a stín je silnější než oba dva dohromady i na nižším levelu...

Hru určitě chci někdy dohrát, ten příběh a vše okolo (včetně výborné češtiny) za to stojí, ale mechanika je hrozná.
 
Back
Top