• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Quest for Glory IV: Shadows of Darkness

Dokončen Quest for Glory IV: Shadows of Darkness v1.0

Verze herního klienta
 1. GOG Galaxy
Verze hry
1.0
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
100%
6.png


O hře:
Těsně po vítězoslavném tažení na konci třetího dílu je náš hrdina teleportován kamsi někam do hluboké jeskyně. Po jejím opuštění zjistíme, že už nejsme v království Tarna a jsme evidentně tisíce kilometrů daleko, jelikož se ocitneme v zemi východní Evropy s výraznými slovanskými rysy. A místní obyvatelé nejsou zrovna důvěřiví, bojí se temné magie a všeho nového - což jsme i my. Získat jejich důvěru, dostat se z bažin obklopující celou krajinu a zastavit zlo. Vítejte v Mordavii!

Historie:
V roce 1999 byl tento herní adventurní klenot oprášen redakcí časopisu SCORE (SCORE 63) a v plně počeštěné verzi nabídnuto čtenářům.
Po skoro 20 letech hodně hráčů vzpomíná v dobrém a dnešní verze na GOG portálu se moc nekamarádí s původním překladem.
Proto vzniká tato upravená verze překladu pro vaše nostalgické choutky a ty, kteří už nemají CD nebo nedokáží sehnat počeštěnou verzi legálně.
Překlad je ze 95% zachován. Otestováno a přizpůsobeno tak, aby překlad fungoval pro GOG verzi.

Bugy:
Hra už od vzniku obsahuje mnoho herních bugu. Vývojáři opravili to nezbytné a dál se hrou nezabývali. To však fanoušci série nemohli nechat být a vydali neoficiální updaty, které má ve své nabídce i sám GOG. Další desítky bugu obsahuje samotný překlad od redakce SCORE. I když jsem snad všechny vychytal, doporučuji i nadále často ukládat pozice ve hře.

Překlad:
Původní překlad hry nebylo možné dohrát z důvodu bugů, překlepů, dlouhých textů atd. Na mnoha klíčových místech či rozhovorů docházelo k pádu hry. Snad se mi povedlo vychytat různé neplechy, ale hra je rozsáhla a za různá povolaní se mění jak dialogy, tak situace k vyřešení. Překlad obsahuje i nezbytné updaty. Pokud narazíte na nějakou nesmyslnost či chybu, prosím kontaktujte mě a opravím v nejkratším termínu. Nezbývá mi, než Vám popřát hezké bezproblémové hraní a konečně si hru vychutnat po 24 letech od vydání v češtině.

Ohlášení chyb:
Všechny uložené pozice GLORY*.* zašlete s popisem chyby na [email protected]

Známe bugy:
 • Při rozhovoru s keřem nebo lebkou rychle proběhne text - chyba hry - není audio - vypnout případně na ten jeden rozhovor audio.
 • Zaseknutí při otevírání dveří na zámku - bug hry - načíst pozici a zkusit znovu.
 • 01.jpg
  01.jpg
  356 KB · Zobrazení: 483
 • 02.jpg
  02.jpg
  300,6 KB · Zobrazení: 487
 • 03.jpg
  03.jpg
  550,1 KB · Zobrazení: 487
 • 04.jpg
  04.jpg
  432,8 KB · Zobrazení: 479
 • 05.jpg
  05.jpg
  403,5 KB · Zobrazení: 484
Autor
raptorCZ
Staženo
932
Zobrazení
1.833
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
5,00 hvězd(y) 2 hodnocení

Nejnovější hodnocení

S
Super, stránky a jsem šťastný, že si mohu zahrát opět hru svého dětství v češtině! Prosil bych o překlad pětky! Ať ji mohu na staré roky dohrát :-)
Upvote 0
Je skvelé, že sa niekto zaoberá opravou starých češtín starých adventúriek na nové pomery!
Upvote 0
Back
Top