• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Knights of Honor HD

Dokončen Knights of Honor HD 0.3b

Verze hry
1.05.1920
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
90%
KoH_logo.jpg


CZmod, který obsahuje překlad KoH HD-Patch-Only, vrací do hry původní grafický vzhled a doplňuje skloňování jmen, titulů a říší!

Berte prosím na vědomí, že se jedná o pracovní verzi, kterou uvolňuji k testování!

Pokud v textech najdete nějaké podivnosti, velké písmeno uprostřed věty, špatný slovosled "císař Ota německý = německý císař Ota", případně písmena, která tam zjevně nepatří "rebel:4p" pak mi tyto chyby zašlete na email a nejlépe formou screenshotu, případně alespoň nějakým bližším popisem co a kde se objevilo. Děkuji!
[email protected]


OBSAH CZmodu:

1) Skloňování říší, provincií, jmen, titulů a funkcí;

2) Revize textů (zejména ty nejviditelnější nedostatky, nejedná se o komplexní revizi celého původního překladu!)
- upřesnění pojmů (např. příměří není to samé co mír a mírová smlouva není to samé co smlouva o neútočení),
- revize diplomatických hlášení,
- změna názvů některých budov,
- upřesnění dovedností maršálů,
- oprava některých provincií a doplnění hlavních měst (hlavně v Evropě - Tyrolsko, Bavorsko, Rýnská Falc a pak blízký východ),

3) Opraveno množství překlepů;


Pozn. Tento můj mod nevznikl za účelem opravy původní češtiny, ale na doplnění skloňování a vrácení původní grafiky po aplikaci HD patche. Potřeba revize některých textů vyplynula až při následné úpravě souborů hry.

Co není opraveno:
 • původně jsem to neměl v plánu, ale bude třeba provést kompletní revizi všech diplomatických hlášek, což mi však kvůli vytíženosti zabere dalších několik týdnů, spíše měsíců, navíc je to docela stereotypní a nudná práce. V tuto chvíli je po revizi necelá 1/3 textů.
 • nevšímejte si původních výrazů "příměří a mírová smlouva" ve smyslu mír a smlouva o neútočení. Většinou je to již opravené, ale stále se to někde může objevit.
 • dále se mohou objevovat různé varianty chyb v překladu, kdy místo spojenecké smlouvy, nabízí např. "mírovou smlouvu" a podobně. To jsou chyby v původním překladu. Proto musím udělat kompletní revizi diplomatických textů.
 • jak už jsem zmínil, není provedena revize úplně celého původního překladu (a rád bych se tomu vyhnul), takže se ve hře stále mohou vyskytnout nějaké chyby.


Proč tento mod vznikl?
Pokud máte stejně jako já rádi tuto starší strategii, určitě vám přijde vhod čeština do HD patche. Bohužel se mi vůbec nelíbí grafické změny provedené patchem a proto jsem se rozhodl vrátit do HD původní grafickou podobu (tedy pokud to podmínky dovolily).
 • K překladu textů je použita původní čeština (s laskavým svolením autorského týmu: Sushi, Gef, JJK a mondy) s provedenou revizí textů a drobnými úpravami a korekcemi.
 • Grafický repack vrací (pokud možno) veškeré změny grafiky k originálu. Ne všechno lze změnit, např. menu na hlavní obrazovce je vlevo a nelze to změnit. Tomu jsem se pochopitelně musel přizpůsobit.
 • Opraveny jsou všechny "vítací" obrazovky, stejně jako grafické prvky na herní obrazovce.
 • Kromě grafiky jsou opraveny i pozice některých oken tak, aby se zobrazovala na správném místě a nepřekrývala, nebo nebyla překryta jinou grafikou, nebo nápovědou apod.
 • Grafický repack je a bude pouze pro rozlišení 1920 x 1080
 • Stejně tak jsem vrátil všechny původní fonty. Některé fonty jsem opravil, aby vypadaly lépe (správná pozice a velikost háčků a čárek, rozestupy písmen apod.)
 • Čeština je pouze do základního HD patche, nikoliv do Ultimate Edition (ani to nemám později v úmyslu).
 • Dále se grafické změny netýkají hry pro více hráčů, nebo rychlý boj. Tento typ nikdy nehraji, takže mě nezajímají. Veškeré mé úpravy se týkají pouze volby "Evropské tažení".

 • Protože téměř vždy hraji pouze za České království, zvažuji do budoucna vlastní mod, který by přidal unikátní jednotky Husitů (vím, že historicky ještě nebyli, ale jakou jinou významnou vojenskou jednotku Čechům dát?). Zároveň bych přidal pár budov z ostatních modů, které mi dávají smysl, ale jinak nejsem zastáncem nějakých velkých zásahů a vylepšování původní hry. Ale to je opravdu vzdálená budoucnost.

Screeny grafických úprav
01a.jpg01b.jpg04a.jpg04b.jpg06a.jpg06b.jpg07a.jpg07b.jpg08a.jpg08b.jpg09a.jpg09b.jpg

Budu rád za vaše případné komentáře ke grafickým úpravám.
 • 10a.jpg
  10a.jpg
  341,3 KB · Zobrazení: 735
 • 10b.jpg
  10b.jpg
  353,3 KB · Zobrazení: 777
 • To se mi líbí
Reactions: Barbar
Autor
Arqwell
Staženo
1.727
Zobrazení
4.911
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
5,00 hvězd(y) 1 hodnocení

Více překladů od Arqwell

Poslední aktualizace

 1. Aktualizace překladu

  KoH_CZmod-HD k testování...
 2. Grafický repack + čeština HD

  v 0.1b - grafické opravy se týkají pouze rozlišení 1920x1080 a volby hry "Evropské tažení". Jiné...
Back
Top