• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Horizon: Zero Dawn (SK)

Připravuje se Horizon: Zero Dawn (SK) 2020-07-17

Verze hry
Steam, GOG, Epic 1.10
Iná distribúcia 1.0 až 1.04, 1.08.6, 1.09
Získané texty
100%
Překlad
100%
Korektura
75%
Tvorba instalátoru
100%
Testování
35%
hzd_title.jpg

O hre:
Horizon: Zero Dawn, akčné RPG z roku 2017, sa dočkalo veľkého úspechu napriek tomu, že išlo o titul exkluzívny pre platformu PlayStation 4. Hlavnou postavou je lovkyňa Aloy, ktorá bola vychovávaná ako vyvrheľka mimo svojho kmeňa. Vo futuristickom svete, ktorému vládnu stroje, sa rozhodne odhaliť svoju minulosť a tajomstvo predchádzajúcich civilizácií.

O preklade:
Texty získané priamo z verzie pre PlayStation 4 máme prehľadne roztriedené a kategorizované. To nám umožňuje robiť plnohodnotný kontextový preklad, pretože o každom riadku vieme, v akej situácii sa zobrazí. Vďaka tomu by mal byť už hrubý preklad dostatočne kvalitný.

Aj s rozšírením sa v hre nachádza 40 507 riadkov alebo, ak chcete, 1350 normostrán, alebo 2,36 MB. O drvivú väčšinu hrubého prekladu sa zatiaľ postaral Andrej „Epero“ Eperješi, skutočný dlhoročný zanietenec v dobrovoľnej práci pre hráčov, či už ako autor návodov na hry alebo prekladov. Bez neho by takýto obrovský projekt nevznikol a určite nie v rýchlosti, ktorá sa aktuálne črtá. Momentálne totiž máme preložené takmer všetky texty, a to nielen o základnej hry, ale aj z rozšírenia The Frozen Wilds.

O podpore:
Hoci ide o skvelé správy, dovolím si malú úvahu. Ak by tento preklad vznikal oficiálnou cestou, náklady by sa pohybovali na úrovni desiatok tisícov eur. Už len samotný preklad, pri štandardnej sadzbe 10€ na normostranu, by vyšiel na 13 000€. Naším cieľom je priniesť preklad čo najskôr po vydaní hry a v čo najvyššej kvalite. Už hneď v deň vydania hry začneme pracovať na implementácii prekladu do hry, čo znamená, že minimálne traja z nás si zakúpia hru za plnú cenu.

Nezvyknem to robiť často, ale tentokrát si skutočne dovolím apelovať na to, aby ste vy, hráči, prestali byť pasívnymi konzumentmi a sami prispeli tvorbe amatérskych prekladov. Argument, že mnohí prispievajú po dokončení prekladu, sme si odskúšali vydaním prekladu pre Star Wars Jedi: Fallen Order. V čase písania tohto článku evidujeme 1140 prevzatí, okolo 15 písomných poďakovaní a 2 finančné príspevky.

Ukážka lokalizácie:


Na záver:
Držte nám palce, aby sme tento mimoriadne veľký projekt úspešne zvládli, čaká nás na ňom ešte veľa práce. Technika je už zvládnutá, všetky texty máme úspešne prenesené do hry. O možnosti získať betaverziu budeme informovať v priebehu nasledujúcich týždňov. A ako už býva zvykom, opäť vyzývam každého odvážlivca, aby vyplnil náborový formulár a pomohol nám ako prekladateľ, korektor alebo tester.

Možnosť podpory:
IBAN: SK7111000000002910938283. BIC/SWIFT: TATRSKBX. Prosím uviesť e-mail alebo ma kontaktovať správou!
PayPal: mixerx@centrum.sk. Prosím uviesť meno hry!

Viac informácií na www.lokalizacie.sk.
Autor
MixerX
Staženo
13.504
Zobrazení
67.717
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 star(s) 0 hodnocení

Více překladů od MixerX

Poslední aktualizace

  1. Druhý míľnik dosiahnutý a druhá betaverzia k dispozícii!

    S radosťou môžem oznámiť, že sme v projekte dosiahli druhý stanovený míľnik. Eperovi sa podarilo...
  2. Pridaná kompatibilita s verziou 1.09

    Dnes vyšla aktualizácia 1.09. Ako som avizoval, aktualizácie na hru vychádzajú pomerne často a...
  3. Testovacia verzia rozoslaná!

    Po niekoľkých mesiacoch intenzívnej práce dnes nadišiel deň, kedy sme pripravení podeliť sa s...
Top