Diablo II Resurrected

Připravuje se Diablo II Resurrected

Verze herního klienta
 1. Battle.net
 2. Ostatní
Verze hry
1.0.65956 - 1.4.73090 (1.15.73090) offline
Překlad
96%
Korektura
60%
Testování
40%

dark-wanderer-600x452.gif


Diablo II Resurrected je kompletní remaster původní akční RPG hry Diablo II Lord of Destruction, který má na svědomí Vicarious Visions, nyní již součást Blizzard Entertainment (vše pod Activision). Na pozadí starého jádra hry zde běží zcela nová grafika s podporou 4k rozlišení, nový zvuk s podporou Dolby 7.1 a nové moderní uživatelské rozhraní.
Původni hra již před více jak 20 lety vlastně definovala žánr akční RPG. S D2R, jak jí fanoušci skráceně říkají, se tato klasika vrací zpět, přepracována do opravdového 3D s kvalitní hudbou i detailnějšími video sekvencemi.
Oproti původní hře D2R vyšlo nejen pro MSWindows, ale tentokrát i na jiné platformy, na Playstation, Xbox i Nitendo Switch.
Dočkali jsme se i několika vylepšení jako třeba sdílená větší truhla, či automatické sbírání zlaťáků. Ovšem to, co jistě hráči ocení je možnost nahrát a pokračovat s uloženou postavou z původní hry. Naopak D2R neobsahuje tolik v D2LoD využívanou hru po LAN pro více hráčů, tak lze nyní hrát pouze přez server Battle.net.
Zajímavé je také to, ze D2R obsahuje i celé starší D2LoD, tj. že se lze za hry přepnout do starého vzhledu i zvuku pomocí jedné klávesy.

D2R-alfa-vyber-postavy.jpgCo se týká češtiny do Diablo II Resurrected, je potřeba si uvědomit, že nejde jen o překlad textů jako takový, ten lze z větší časti převzít a upravit z původní češtiny, ale spíše o to, jak zařídit, aby to fungovalo v novém resurrected enginu, který je z hlediska lokalizace zcela přepracován a využívá uplně jiných principů než původní knihovna d2lang.dll z Diabla II.
Navíc asi 1/3 textů se lechce změnila/opravila a dalšich asi 600 nových textů oproti původnímu D2LoD přibylo, hlavně ohledně nového nastavení, ovládání a menu.
Naštěstí se vývojáři rozhodli zapracovat do D2R možnost podpory MODů, i když jen pro offline režim a s určitými omezeními. Čeština do D2R je tedy MODem, který je ale řešen trochu odlišně od ostatních D2R modů a to hlavně v tom, že mění pouze lokalizaci a nic jiného.
Jak jsem zde již psal, k hraní D2R je potřeba připojení na server Battle.net. To sebou samozřejmě přináší větši počet různých verzí/updatů hry a tím i spoustu různých změn. Aby tedy bylo možné zajistit funkčnost této češtiny na více verzích hry, bylo opět nutné vyvinout online překladač, který podle připravených slovníků hru přeloží v době instalace češtiny.Několik ukázek jak to bude vypadat:
 • d2r-cz-prealfa1.jpg
  d2r-cz-prealfa1.jpg
  205,3 KB · Zobrazení: 1.609
 • d2r-cz-prealfa2.jpg
  d2r-cz-prealfa2.jpg
  213,6 KB · Zobrazení: 1.548
 • videoakt1-screen.jpg
  videoakt1-screen.jpg
  118 KB · Zobrazení: 1.331
 • D2R-alfa-menu-hry.jpg
  D2R-alfa-menu-hry.jpg
  201,2 KB · Zobrazení: 1.262
Autor
Max Prasak
Zobrazení
15.621
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 star(s) 0 hodnocení

Více překladů od Max Prasak

Poslední aktualizace

 1. Dalsi BETA

  Dnes jsem v privatnim beta testu vydal dalsi betu se spoustou oprav, tim bych rad chtel...
 2. Tak konecne funkcni BETA

  Ahoj vsichni, tak konecne je tu prvni BETA teto cestiny! Abych byl tedy presny jde o druhou...
 3. Snaha o první betu instalačního programu češtiny pro D2R

  Uběhl další měsíc od poslední aktualizace, může to vypadat, jako že se nic v tomto překladu...

Top