• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Diablo II Resurrected CZ

Dokončen Diablo II Resurrected CZ 3.0.0 build830

Verze herního klienta
 1. Battle.net
 2. Ostatní
Verze hry
1.0.65956 - 1.6.77312 (1.15.77312) OFFLINE
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
100%

dark-wanderer-600x452.gif


Diablo II Resurrected je kompletní remaster původní akční RPG hry Diablo II Lord of Destruction, který má na svědomí Vicarious Visions, nyní již součást Blizzard Entertainment (vše pod Activision). Na pozadí starého jádra hry zde běží zcela nová grafika s podporou 4k rozlišení, nový zvuk s podporou Dolby 7.1 a nové moderní uživatelské rozhraní.
Původni hra již před více jak 20 lety vlastně definovala žánr akční RPG. S D2R, jak jí fanoušci skráceně říkají, se tato klasika vrací zpět, přepracována do opravdového 3D s kvalitní hudbou i detailnějšími video sekvencemi.
Oproti původní hře D2R vyšlo nejen pro MSWindows, ale tentokrát i na jiné platformy, na Playstation, Xbox i Nitendo Switch.
Dočkali jsme se i několika vylepšení jako třeba sdílená větší truhla, či automatické sbírání zlaťáků. Ovšem to, co jistě hráči ocení je možnost nahrát a pokračovat s uloženou postavou z původní hry. Naopak D2R neobsahuje tolik v D2LoD využívanou hru po LAN pro více hráčů, tak lze nyní hrát pouze přez server Battle.net.
Zajímavé je také to, ze D2R obsahuje i celé starší D2LoD, tj. že se lze za hry přepnout do starého vzhledu i zvuku pomocí jedné klávesy.

D2R-alfa-vyber-postavy.jpgCo se týká češtiny do Diablo II Resurrected, je potřeba si uvědomit, že nejde jen o překlad textů jako takový, ten lze z větší časti převzít a upravit z původní češtiny, ale spíše o to, jak zařídit, aby to fungovalo v novém resurrected enginu, který je z hlediska lokalizace zcela přepracován a využívá uplně jiných principů než původní knihovna d2lang.dll z Diabla II.
Navíc asi 1/3 textů se lechce změnila/opravila a dalšich asi 600 nových textů oproti původnímu D2LoD přibylo, hlavně ohledně nového nastavení, ovládání a menu.
Naštěstí se vývojáři rozhodli zapracovat do D2R možnost podpory MODů, i když jen pro offline režim a s určitými omezeními. Čeština do D2R je tedy MODem, který je ale řešen trochu odlišně od ostatních D2R modů a to hlavně v tom, že mění pouze lokalizaci a nic jiného.
Jak jsem zde již psal, k hraní D2R je potřeba připojení na server Battle.net. To sebou samozřejmě přináší větši počet různých verzí/updatů hry a tím i spoustu různých změn. Aby tedy bylo možné zajistit funkčnost této češtiny na více verzích hry, bylo opět nutné vyvinout online překladač, který podle připravených slovníků hru přeloží v době instalace češtiny.Několik ukázek jak to bude vypadat:
 • d2r-cz-prealfa1.jpg
  d2r-cz-prealfa1.jpg
  205,3 KB · Zobrazení: 4.151
 • d2r-cz-prealfa2.jpg
  d2r-cz-prealfa2.jpg
  213,6 KB · Zobrazení: 3.946
 • videoakt1-screen.jpg
  videoakt1-screen.jpg
  118 KB · Zobrazení: 3.443
 • D2R-alfa-menu-hry.jpg
  D2R-alfa-menu-hry.jpg
  201,2 KB · Zobrazení: 3.294
Autor
Max Prasak
Staženo
5.665
Zobrazení
58.180
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
4,64 hvězd(y) 11 hodnocení

Více překladů od Max Prasak

Poslední aktualizace

 1. Druhá aktualizace finální čestiny do D2R

  Zde je v pořadí už druhá aktualizace tohoto překladu do D2R (v3.0.0 build 830). Od vydání první...
 2. První aktualizace finální čestiny do D2R

  Zde je první aktualizace tohoto překladu do D2R (build 801). Jakmile byla vydána první finální...
 3. Finalni verze cestiny do D2R je tu !

  Tak jste se dočkali, finalní verze češtiny pro D2R je od teď ke stažení. Snad bude vše fungovat...

Nejnovější hodnocení

pecka!sice jsem musel v souborech prepsat jap na eng protoze hra mi jela v japonstine!no ty registry soubory ve hre !diky! za cze !!
Upvote 0
The application has failed to start because its side-by-side configuration is incorrect.Please see the application event log or use the command-line sxstrace,exe tool more detail.
Max Prasak
Max Prasak
Achjo, dalsi clovek co se neumi nejdrive podivat do zalozky FAQ nebo do diskuze a misto toho tu spamuje hodnoceni ... no fuj!
Upvote 0
Žůžo, na tohle jsem čekal jak na smilování. Překlad je fantastický, vypiplaný do posledních detailů a posouvá herní zážitek o levl výš!
Upvote 1
Back
Top