• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net

Změny ve fungování portálu Překlady her

S

Smazaný uživatel 666

Návštěvník
Dobré ráno,

dnes pro vás máme novinky a změny, které jsme se rozhodli provést na našem portálu. Vše zde najdete srozumitelně sepsáno níže.

Změny ve fórech

 1. Novinky a oznámení - Zůstávají ve stejné podobě jako doposud, tedy zde vám budeme přinášet informace týkající se výhradně věcí kolem projektu Překlady her.
 2. Diskuze u překladů - Původní fórum známé jako "Vaše překlady" zaniká v takové podobě, v jaké jste ho znali, a mění se na "Herní koutek". V daných vláknech můžete nyní diskutovat nad překladem, hrou, hledat parťáky do hry nebo žádat o pomoc s průchodem hrou. Diskuze výhradně kolem překladů zanikají.
 3. Hodnocení překladu - Zůstává nezměněné. Pokud se vám překlad líbí, můžete ho ohodnotit hvězdičkami, případně zanechat i psanou recenzi. Prosím piště pouze konstruktivní hodnocení, ne hodnocení ve znění "Super překlad, Hustý, díky apod." Tato forma opravdu není hodnocením a v tomto případě stačí pouze odeslat hodnocení bez textu.
 4. Hodnocení překladatelů - Nově přibyla funkce hodnocení překladatele. Tuto možnost najdete pod uživatelským jménem překladatele v podobě hvězdičky, čísla a znaků + a -. Po kliknutí na tyto znaky se vám otevře možnost přidat kladné (+) či záporné (-) hodnocení. Tato hodnocení slouží pouze k hodnocení překladatelů, nikoliv jejich překladů či jiných projektů.
 5. Články - Nebudou nově obsahovat diskuzi pro uživatele. Budou mít čistě informativní funkci. Pokud se vám článek líbí, nelíbí, pobavil vás apod. můžete ho ohodnotit tak, jak jste byli doposavad zvyklí pomocí funkce "To se mi líbí".
 6. Chci překlad - Toto fórum bude fungovat pouze tak, jak bylo od prvopočátku navrženo, tedy na žádost můžete reagovat šipkami na pravé straně žádosti. Zde bude diskuze zakázána.
 7. Rady a pomoc - Zde to zůstává také ve stejné formě. Diskuze bude plně moderovaná a vše co se nebude týkat přidané žádosti, bude smazáno jako SPAM! V případě, že chcete přidat jakýkoliv návod, tak je k dispozici nová kategorie na portálu a tou je Wiki.
 8. Off-topic - Tato sekce kompletně zaniká. Přesněji řečeno rozpadá se na nově vzniklí Herní koutek a obnovený Chat na webu.
 9. Chat - Na portál se vrací opět chat, který kompletně nahradí Off-topic. Pomocí položky "Procházet místnosti" v chatu se můžete podívat, jaké místnosti jsou k dispozici, a následně se do těchto místností připojit a chatovat s ostatními.
Provozní změny

Určitě vám neuniklo, že zmizela funkce komentářů. Toto rozšíření nebylo nativní funkce systému a nebylo již dále jeho autorem podporováno. V poslední době byly s komentáři problémy a nejsnazší cesta byla toto rozšíření odstranit. Nemusíte se obávat, všechny komentáře zůstaly zachované a změnily se na klasické příspěvky. Nic se tedy neztratilo, jenom možná nebude v některých vláknech dávat posloupnost příspěvků smysl, ale to se týká jenom starších diskuzí, nové už budou řazeny správně.

Ve většině fór najde v jejich horní části blok s krátkým popisem a odkazem na pravidla, kde máte detailněji rozepsáno, jak se správně orientovat v daném fóru. Za dodržování těchto pokynů děkujeme.

Dále jsme se rozhodli k přidání nového pravidla týkajícího se strojových překladů. Debaty o strojových překladech můžete vést v chatu, v příslušné místnosti, v ostatních částech portálu nejsou dle pravidla diskuze povoleny a budou s varováním odstraněny. Byli bychom velmi vděčni, kdybyste toto pravidlo dodržovali a drželi tyto diskuze pouze v dané místnosti. Neustálé a opakované vnucování překladatelům, že mají přejít na vydávání strojových překladů v den vydaní her, a pak už jenom texty opravovat, zde opravdu žádného překladatele nezajímá. V případě, že se toto chování nezmění a bude se stále opakovat i do budoucna, budeme nuceni veškeré diskuze zrušit a portál začne sloužit pouze jako místo, kde si budete moci stáhnout překlad a to je vše.

Pěkný den všem.


Edit: Žádný z výše uvedených bodů ani žádných jiných bodů nejsou platné, portál Překlady her nadále existuje pouze jako platforma ke stažení zde nahraných překladů.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Chci se jenom zeptat už jsem byl členem a ted jsem zase nováček co mám udělat abych byl zase členem ? Předem děkuji za odpověd.
 
@Aaronlee
Klikni na forum a po pravé straně najdeš něco podobného :).
aaa.png
 
Tak Vám, přátelé, nějak nevím, ale přijde mi, že jste maličko "s vaničkou vylili i dítě". Tak trošku to chápu, když pročítám diskuze u překladů, kde se donekonečna opakují bláboly o strojovém překladu, ale tohle řešení mi přijde jako trošku extrém na druhou stranu..

Asi rád zůstanu nováčkem, protože nutnost poslat svůj CV kvůli možnosti být členem fóra..to tedy slyším poprvé.. 🙃
Doteď jsem toto fórum využíval jen pasivně, tak i nadále zůstanu pasivním.

A prosím, nehejtujte mě za tento příspěvek - nejsem trol, nebudu zde dále psát, jen jsem napsal svůj pocit mírného rozčarování (a možná ne úplného pochopení) z těchto změn..
 
Ja musím súhlasiť s Apophisom. Som tu registrovany už pár rokov a som aktívny na fóre a nebudem mať status člena lebo sa nezapájam do konverzácii na chate a nechcem o sebe zdieľať súkromne info a predstavovať sa ? Divne mi to príde a tiez zostanem uz len pasívnym pozorovateľom.
 
Naposledy upraveno:
Nerozumím tomu. Byla jsem členem, jsem Dárce portálu a tohle??? Takže už nestačí napsat příspěvek a čekat, než to moderátor schválí (nebo neschválí)? To už nemám vůbec právo odpovídat? Tak sorry, ale to je už vopruz :mad:
 

Přílohy

 • UO0028.jpg
  UO0028.jpg
  247,1 KB · Zobrazení: 196
@kloudici budeš asi muset (stejně jako zbytek nečlenů) napsat 15 smysluplných komentářů dolů do chatu. pokud máš splněno tedy vše ostatní - viz můj screen o něco výše :).
 
Dobře, tak to zkusím napsat tak, aby to bylo pochopitelné pro všechny, když to očividně někteří nepochopili...

Členství nikdy nebylo, není a nebude podmínka pro přispívání do diskuzí. To že aktuálně nelze přispívat je závislé na tom, že nejsou v týmu žádní moderátoři, kteří by diskuze moderovali, viz. pravidlo, ke kterému asi už nikdo nedočetl...

A pak tu máme i jedno obecné pravidlo, které se týká otevřenosti diskuzí. Berte na vědomí, že s ohledem na to, že členové týmu mají kromě věcí kolem tohoto projektu i vlastní práci, projekty, osobní život atd., zavádíme pravidlo týkající se možnosti přispívání do diskuzí. Jakmile nebudete moci volně přispívat do diskuzí (nováčci) či všechny příspěvky se budou tvářit, že je třeba je schválit moderátory (členové a výše), tak to znamená, že v týmu není žádný aktivní moderátor, nebo je pouze jeden. Jakmile se vaše příspěvky objeví okamžitě po jejich odeslání, znamená to, že tým má dostatek moderátorů pro moderování diskuzí, a tedy není potřeba tyto diskuze jakkoliv omezovat.
 • 2 a více moderátorů = volné diskuze pro všechny
 • 1 nebo žádný moderátor = diskuze jsou pro uživatele s hodností nováčka uzamčené a pro uživatele s hodností člena a výše podléhají moderování
Původně se měly diskuze zaříznou kompletně, bez ohledu na to, jestli někdo je členem a nebo není. Ale nakonec jsme od této varianty ustoupily a nechali diskuze otevřené alespoň pro členy.

A to, že se současně změnila pravidla pro členství, to se jenom blbě sešlo, protože jsme nehodlaly držet v hlavě X změn a nasazovat to podle nálad týmu nebo uživatelů...
 
Díky za vysvětlení, ale to nic nemění na tom, že je to vopruz. A přijde mi nelogické, že jsem už byla členem a najednou zase nejsem a abych byla....... ne, nemá to smysl. Asi zůstanu též pouze nezaujatým pozorovatelem. Nechce se mi za každou cenu exhibovat v nějakém chatu a vymýšlet si nějaké "smysluplné" příspěvky, a psát o sobě soukromé věci, jenom proto, abych byla členem a mohla občas napsat nějaký příspěvek.
 
Naposledy upraveno:
A tak je to také naprosto v pořádku, to že to někdo pojal jako soutěž a okamžitou nutnost mít členství, to je jeho věc, nikdo nikde neřekl, že to je podmínka. Smysl členství je takoví, že k němu má člověk postupem času dojít a ne ho za každou cenu plnit 5 minut po tom, co se to změní...
Rozhořčení nad tím, že někdo byl členem a najednou není chápu a rozumím mu, ale bohužel pokud to nechceme všechno řídit ručně, tak ten systém to jinak neumí, pro něj platí pouze máš hotovo = dostaneš status, nemáš hotovo = odeberu ho a nepřidělím ho.
Plánuje se i varianta členství pro aktivní - pasivní uživatele, ale zde je to náročnější, protože to nemáme k čemu vázat, respektive jediné na co to můžeme navázat, je uplynutá doba od registrace.
 
Mohli byste to navázat na počet příspěvků - když má někdo počet příspěvků 500 a výš, tak byl aktivní až dost, a proto by mu nemělo být odepřeno členství. Počet roků by taky šel, ale např. já jsem tu už 7 let, ale přesto většinu příspěvků jsem napsal za poslední dva roky, takže těch 5 let jsem nebyl aktivní, tudíž by to podle doby registrace nebylo spravedlivé.
 
Pokud jsem to ale pochopil správně, tak nečlen nemůže psát konverzace, takže nemá jak kontaktovat jiné uživatele. A to byl pro mě impuls, abych se stal členem, jinak bych taky do chatu nic nenapsal. Nebo by mi to trvalo třeba půl roku.
 
@jilounek Teď nevím jak to myslíš? Já těmi aktivně pasivními myslím uživatele, kteří tu jsou třeba od začátku, ale nemají potřebu psát do diskuzi a nebo naprosto minimálně. Zde aktivitu tedy těžko mužů vázat na příspěvky.
@Mayki Ty jsi ale překladatel, na překladatele a techniky se tato změna nevztahuje, respektive na ně se vztahuje jenom v tom smyslu, že nyní mohou i oni získat status člena, což dříve nešlo, protože členství fungovalo jinak.
 
No ale to je úplně nová informace, která tu nebyla nikde zmíněna, pokud jsem něco nepřehlédl.
 
Mně ale do konverzace psát jde - aspoň se to tak tváří. Jestli tu zprávu dotyčný, kterému jsem psala, obdrží, to se uvidí :D
 
No ale to je úplně nová informace, která tu nebyla nikde zmíněna, pokud jsem něco nepřehlédl.
Teď jsem lehce zmaten, co je nová informace? To že překladatel muže kontaktovat ostatní? To je 8 let stará informace 😁 Jak bys jinak mohl někoho kontaktovat přes konverzace, když jsi nikdy neměl status člena? 😉
 
Měl jsem za to, že než jsem se stal překladatelem, byl jsem členem. Asi se v tom ztrácím. :)
 
No to je asi klidně možné, ale jakmile ses stal překladatelem, tak si přišel o člena a už si měl jenom překladatele a tedy “pravomoce” plynoucí z tohoto ranku. A to máš i nadále, na tom se nic nemění, ale nově můžeš získat i rank člena, ale pro tebe jako překladatele to je jenom kosmetický rank, protože překladatel má vyšší pozici v hierarchii než člen.
 
Mně ale do konverzace psát jde - aspoň se to tak tváří. Jestli tu zprávu dotyčný, kterému jsem psala, obdrží, to se uvidí :D
To můžeš ale jen do přijatých ne? Jako nečlen ale nemůžeš vytvářet nové. :(
 
@Ascalon
A nepřijde Vám to ani trochu divné? Když bych potřeboval dnes poradit ohledně nějakého překladu, verze hry, čehokoliv...nemůžu. Musím splnit další povinnosti (pravidla). A jak jsi někde nahoře zmínil, že to není soutěž, a že to přijde časem...jakože když mám ten problém teď, tak se budu moci na řešení zeptat až za půl roku dle tebe...či dle Vás? :).
 
Tiket si musíš založiť sám, v podstate je viazaný k osobe, ktorá ho vytvorí. Keď sa vyrieši, tak sa uzavrie a už sa, myslím, nedá dohľadať.

Edit: v zozname ostávajú, len automaticky vyhľadáva len tie otvorené
 
Back
Top