• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Stardew Valley

Stardew Valley

Aha to je vlastně pravda. Omlouvám se, takto jsem to nezamýšlel. Mohu poprosit alespoň o název programu, díky kterému jste se dostal dovnitř souborů se hrou? Děkuji a ještě jednou se omlouvám
Vpohode ;) je potreba apk extractor ten je na google play pote v pc je nejjednodusi apk easy tool jenze tam nefunguje kompilace novejsich apk takze od stejneho cloveka je na GitHubu apktool.jar a tam dle instrukci je potreba postupovat prez prikazovy radek dekompilovat prepsat soubory na cestinu a pak zkompilovat a potom je potreba takzvane sign aplikace coz kdyby fungoval apk easy tool Tak Jak ma bylo by to na jeden klik na pc jenze to nefunguje takze ja seem to vyresil prez apk editor na androidu kde sem si dal edit te pocestene aplikace a tim se signula a a nebo to taky de udelat cele prez ten apk editor jenze jeden soubor PO druhem a to by bylo na par hodin ;)
 
Děkuji za radu pokusím se to nezeslonit.:alien:............................................................................
 
Tak sem si s tím ještě hrál protože vyšla nová verze a tak jsem našel jiný apk tool a upravil jsem ho aby fungoval s nejnovějšími apk protože stardew valley je nová a musí se kompilovat novou metodou a díky mojí úpravě je to o pár kliknutích a je hotovo ;) Natočil jsem na to video návod je to naprosto amatérský nedabovaný video a moje první tak pls don hate :) odkazy na nástroje atd jsou v popisku videa + počeštil jsem knoflíky do main menu což lze použít i do pc verze :)
Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.
 
Zdravím,

tlačítko v menu by nyní mělo být opravené. Stačí si stáhnout znovu instalaci/archiv s daty.
 
Kdyby to někoho zajímalo tak hra jde i modovat stejným způsobem jako se aplikuje čeština lze aplikovat xnb módy například portréty postav či grafiku budov, zvířat, easy fishing mod atd. Smapi módy bohužel nelze aplikovat protože to je externí dll loader který není dostupný na android :(
 
Přeložil jsem nové věci které se týkají mobilní verze: nové položky v ui,nastavení a tutorial atd takže kdo chce mít kompletní češtinu na mobilu tak může stahovat : Stardew Valley android patch
 
Naposledy upraveno:
Ještě jednou děkuji Sintaxovi za jeho výbornou práci pro komunitu. Velmi si toho vážím. Video na Youtube bylo dobře udělané.
 
Tak jsem se konečně dostal k počešťování hry a zasekl jsem se u "Recompilingu", kde se mi soubor zpátky nezabalí a po pár vteřinách naběhne chybová hláška ¨. Viz obrázek. Netušíte prosím někdo co s tím. Ve zprávě v txt se pak píše například toto:

brut.androlib.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec (exit code = -1073741515): [C:\Users\PAVELS~1\AppData\Local\Temp\brut_util_Jar_2237143451976465859.tmp, p, --forced-package-id, 127, --min-sdk-version, 19, --target-sdk-version, 28, --version-code, 42, --version-name, 1.02, --no-version-vectors, -F, C:\Users\PAVELS~1\AppData\Local\Temp\APKTOOL9204064055396969631.tmp, -0, arsc, -0, xnb, -0, assets/Content/Characters/Dialogue/Gil.hu-HU.xnb, -0, assets/Content/Characters/Dialogue/Gil.ja-JP.xnb, -0, assets/Content/Characters/Dialogue/Gil.ko-KR.xnb, -0, assets/Content/Characters/Dialogue/Gil.ru-RU.xnb, -0, assets/Content/Characters/Dialogue/Gil.tr-TR.xnb, -0, assets/Content/Characters/Dialogue/MarriageDialogue.ja-JP.xnb, -0, assets/Content/Characters/Dialogue/Mister Qi.ja-JP.xnb, -0, assets/Content/Data/Achievements.ja-JP.xnb, -0, assets/Content/Data/BigCraftablesInformation.ja-JP.xnb, -0, assets/Content/Data/Blueprints.ja-JP.xnb, -0, assets/Content/Data/Boots.ja-JP.xnb, -0, assets/Content/Data/ExtraDialogue.ja-JP.xnb, -0, assets/Content/Data/ObjectInformation.ja-JP.xnb, -0, assets/Content/Data/ObjectInformation.ko-KR.xnb, -0, assets/Content/Data/ObjectInformation.ru-RU.xnb, -0, assets/Content/Data/eventConditions.de-DE.xnb, -0, assets/Content/Data/eventConditions.es-ES.xnb, -0, assets/Content/Data/eventConditions.fr-FR.xnb, -0,

Výstřižek.PNG
 
Tak jsem se konečně dostal k počešťování hry a zasekl jsem se u "Recompilingu", kde se mi soubor zpátky nezabalí a po pár vteřinách naběhne chybová hláška ¨. Viz obrázek.
No to přesně vím co s tím máš a je to moje chyba protože je potřeba mít nainstalované android SDK (tedy dneska se to jmenuje android studio) a já to mám tak půl roku naistalované a úplně jsem na to zapomněl :( kdyžtak odkaz je https://developer.android.com/studio/#downloads a tam si vyber dle svých windowsů (doufám že máš 64bit nevím jestli ten proces jde i na 32 bit)

Jinak tady přikládám pár screenshotů že to opravdu jde počeštit ;)
stardew-valley-android-CZ.png

stardew-valley-CZ-Android-2.png
 
Naposledy upraveno:
Onlouvám se, že stále otravuji, ale pořád mi to hází stejný problém. Nainstaloval jsem si android studio z odkazu a nedošlo k žádné změně. Je nutno s programem android studio ještě něco udělat? Děkuji za případnou pomoc a moc si toho vážím.
 
Spusť aplikaci Android Studio otevři Správce SDK, vyber Konfigurovat> Správce SDK. ...
V dialogovém okně Výchozí nastavení nainstalujte balíček platformy Android SDK a nástroje pro vývojáře. Platformy SDK: Vyber nnejnovější balíček Android SDK. ...
Klepni na tlačítko Použít. ...
Klepni na tlačítko OK.
Ja sem to instaloval uz davno a byl to rovnou balíček SDK co se instaloval hned bez studia a jinych blbosti co dneska cloveku vnucujou
 
Naposledy upraveno:
Tak nakonec jsem to musel celé obejít. Apku jsem rozbalil v advancedapktool. Poté jsem to celé počeštil a zabalil v programu APK easy tool. Zabalené jsem to následně v advancedapktool osignoval a zazipoval. A nakonec po dlouhých útrapách jsem si hru pustil na svém mobilu :geek: Tak ještě jednou díky
 
Tak nakonec jsem to musel celé obejít. Apku jsem rozbalil v advancedapktool. Poté jsem to celé počeštil a zabalil v programu APK easy tool. Zabalené jsem to následně v advancedapktool osignoval a zazipoval. A nakonec po dlouhých útrapách jsem si hru pustil na svém mobilu :geek: Tak ještě jednou díky
Tak to jsem velice rad ze se to podarilo a treba tahle informace zase pomuze nekomu komu to neslo ;)
 
Nevím, na Steamu je poslední verze 1.3.36 a čeština (použil jsem tu rozbalovací verzi 0.6) funguje bezchybně, s novou hrou. Schválně jsem teď hru smazal a ze Steamu stáhl aktuální, žádný problém s nefunkčností češtiny jsem nezaznamenal.

Ale protože jeden nikdy neví, jak to bude do budoucna, mám vždy poslední funkční verzi hry s češtinou zazálohovanou (kopie adresáře Stardew Valley jinam). Pokud by nastaly po nějakám patch problémy, prostě ten obsah (aktualizovaného) adresáře hry smažu a vložím tam to ze zálohy. Tohle funguje, Steam "má poznačeno", že aktualizace proběhla a dále už "neotravuje" s opětovnou aktualizací. Tohle mám ověřeno u několika her, kde devs neustále něco mění a tím "ničí" do té doby funkční češtinu (GTA5, Dying Light atd.). Multi nehraju a tak mě nijak nebolí, že (pokud by se aktualizace češtiny už nekonala) zůstanu u starší verze hry.
 
[QUOTE="ve...[/QUOTE]
ahoj, stále se mi nedaří uspěšně počeštit hru, mohl by jsi mi prosím poradit
 
Nemám moc rád instalátory, raději to dělám ručně. Tady máš podrobný návod:

Stáhni si (odkaz je na záložce Přehled) toto: https://drive.google.com/file/d/1eLwk6Z7Z-Sm6A2c_WRqKWSoiS4kSf7O2/view?usp=sharing
Stáhni si poslední verzi hry ze Steamu, 1.3.36
Rozbal ten stažený soubor Čeština do Stardew Valley 1.3.36.tar.xy, např. v 7-zip (moc nechápu, proč to to autoři češtiny mají v takovém "nepřívětivém" formátu).
Do adreáře hry ..\STEAM\SteamApps\common\Stardew Valley\ nakopíruj adresář "Content" z rozbalené češtiny, nechej přepsat původní soubory.
V menu hry vyber češtinu (ikonka obláčku vpravo dole).
Pravděpodobně budeš muset začít novou hru.
 
[QUOTE="si...[/QUOTE]
siSINka díky moc za snahu a omlouvám se za dezinformaci ale měl jsem na mysli počeštění mobilní verze :) dostanu se pouze do půlky postupu a tam se mi to nedaří žádným programem zabalit ani podepsat :) pokud by mi někdo chtěl pomoci muže mě kontaktovat třeba na istagram :_blackhawk_rider_ .. byl bych moc vděčný ale kažpodaně i tak děkuji za snahu
 
Zítra večer (26.11.) vychází velkej update 1.4, chystá se aktualizace i češtiny?
 
[QUOTE="mb...[/QUOTE]
Obávam sa že tento preklad je už bohužiaľ mrtvy :(
 
se samotným překladem bych pomohl, ale nevim jak se dostat do těch souborů
 
Back
Top