• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Kenshi

Kenshi 0.9.4.

Zdravím vás popravde som niečo zle spravil,ale mne to absolútne nenahodilo češtinu a to som išiel podľa toho ako to bolo napísané...Stiahol som to otvoril rar presunul som to do nového priečinku a odtiaľ som dal skopírovať ten súbor cz-CZ do tej steamapps-common-kenshi-locale tam som to dal..zapo hru ale nbol tam žiadny výber ohľadom cz.viete mi poradiť čo som urobil zle???
 
Čeština se vybírá v té tabulce s nastavením ještě než se hra spustí, je to hned nad tlačítkem OK
 
Xnon-to viem ale nie je to tam tam som pozeral ako prvé. al pribudlo tam ničo takéto *gui*a to som skúsil nastaviť a pustiť ale to je nič lbo hra j v anglištine

verzia hry je 1.0.47 - x64
 
už som na to došiel..nie je to tak ako je napísané vtom poznámkovom blogu,ale treba vytvoriť zástupcu v sekcii locate napríklad nápis čeština a do toho skopírovať všetko čo bolo vtom rar a ptoom to funguje v pohode..len to je proste zle napísané,alebo ja osobne som to nepochopil ...

Soubor "cs_CZ" zkopírujte do složky ...\steamapps\common\Kenshi\locale-----toto by som nahradil za vytvoriť zástupcu z názvom čeština do sekcií steamapps\common\Kenshi\locale a do toho skopírovať súbory z rar... a ptoom to už funguje...a mimochodom ďakujem j to fajn spravené
 
Johny26 doplnil k překladu Kenshi nové informace:

Info k překladu

Jistě jste zaznamenali, že delší dobu nevyšla aktualizace překladu a důvod je jednoduchý. Blíží se vydání kompletní verze překladu aktuálně doplňuji zbylé proměnné do překladu a čekám na dodání posledních přeložených dialogů od mého kolegy a celý překlad bude definitivně vydán. :) Přesné datum stále nechci slíbit, ale do konce příštího měsíce bude překlad na 100% hotový. :) Zatím užívejte alfa verzi překladu. :)

Zjistěte víc o této aktualizaci...
 
Ahoj Johny26,

v prvom rade Ti veľmi gratulujem a zároveň ďakujem, že sa Ti podarilo češtinu ku Kenshi dostať do finálneho stavu! Pre mňa a určite aj pre ďalších nadšencov tejto skvelej hry si niečo ako "empire hrdina". Zároveň by som sa chcel spýtať 21 červen 2020 (dúfam, že červen = Jún tj. 6 mesiac v roku) si napísal, že čeština určite vyjde koncom ďalšieho tj. 7 mesiaca " Přesné datum stále nechci slíbit, ale do konce příštího měsíce bude překlad na 100% hotový. ". Prosím skomplikovalo sa niečo, resp. vieš hodiť nejakú aktualizáciu ohľadom release date češtiny? Posledných šesť dní netrpezlivo čakám a denno denne chodím na tento web x krát :D

ďakujem
Molnija
 
Uživatel Johny26 vložil k překladu Kenshi novou aktualizaci:

Velké zpomalení překladu

Jak jste si už určitě všimnuli, tak překlad dovršil 100% stavu, bohužel tím to ale končí. Abych byl přesný, nekončí moje práce na něm, ale přišel jsem o svůj starý PC a aktuálně jsem rozpohyboval nový, bohužel se mi nepovedlo zachránit spoustu dat z toho starého a veškerá korektůra textů je nenávratně fuč. Vše se tedy rapidně zpomalilo a já vše korektuji od začátku, krom toho, co jsem tady již prezentoval, to jsem si pochopitelně stáhnul (pro případné puntičkáře) bohužel to co bylo zde...

Přečtěte si více o této aktualizaci...
 
Johny26 - priznám sa trochu sa v tých aktualizáciách strácam, jedna aktualizácia hovorí o tom, že preklad vyjde v 07/mesiaci a keď už človek očakáva, že v 08/mesiaci bude môcť sťahovať inštalačku, tak vidí novú aktualizáciu ktorá hovorí o tom, že projekt sa veľmi značne spomalí. Priznám sa, nejako nerozumiem tomu, ak je preklad hotový na 100%, tak čo bráni ten preklad zverejniť? Ako to vlastne je? Pod pojmom korektúra rozumiem úprava úž preložených textov, čiže vlastne len také dolaďovanie detailov. Čiže osobne ak je preklad 100% hotový a dá sa niekde stiahnuť, veľmi rád by som stiahol a prípadne aj nahlasoval chyby. To že korektnúra je na 30% beriem na vedomie, vôbec mne osobne neprekáža keď niekde bude chýbať dĺžeň, alebo bude v texte preklep. V prípade ak je reálne k dispozícii len 30% preložených textov, tak aby to nezavádzalo tak zmeň radšej stav prekladu zo 100% na 30%...rád prispejem nejaké to euríčko aspoň ako drobná motivácia.

Záverom, držím Ti všetky palce v boji s Crohnovou chorobou! Moja svokra (tchýně) má krohna tiež, v súčasnej dobe je to už dobre liečiteľné, tak verím, že sa Ti stav rapídne zlepší!
 
Pokračuje se na překladu ? Hru jsem nějakou dobu nehrál tak nevím zda tam probíhaly nějaké aktualizace. Jak je to s aktualizacema hry, je potřeba upravovat překlad ?
 
Ahoj, chci se jen zeptat jestli se v překladu bude pokračovat, už nějakou dobu se tu nic neřeší, děkuji za odpověď :)
 
Dobrý den pracuje se ješte na překladu? Posím jen o malé info že ano nebo je už po překladu a více nebude. Moc dekuji a přeji krásný den
 
klidne nejak pomuzu ale anglicky umim blbe ale cesky umim dobre tak nejaky opravy textu nebo tak neco :)
 
Uživatel Johny26 vložil k překladu Kenshi novou aktualizaci:

Kenshi 0.9.0

Aktualizace překladu. Po mé dlouhé odmlce, způsobenou mým bojem s nemocemi, které jsem již dříve popisoval, jsem s přestávkami stále pracoval na překladu této hry. Povedlo se mi dokončit její překlad, ale není hotová korektura a úpravy textu. Rozhodl jsem se ale vydat tuto aktualizaci, která obsahuje více jak polovinu hry plně přeloženou. Děkuji všem za projevenou trpělivost a slibuji, že se v rámci svých možností opravdu snažím dokončit překlad kompletně. Stahujte, hrajte a užívejte. ;) :)...

Přečtěte si více o této aktualizaci...
 
Za každou novou větu v češtině jsem mega vděčný. Fakt díky. (y)
 
Uživatel Johny26 vložil k překladu Kenshi novou aktualizaci:

Kenshi 0.9.2

Jistě jste si všimly, že na hru vyšel update, který mění pár přístupů k textům. Chvilku mi to trvalo, ale povedlo se mi opravit cesty mezi texty a zároveň jsem do dnešního updatu překladu přidal i několik desítek dalších dialogů. Pomalu a jistě se blížíme k cíli konečného překladu. Stahujte, hrajte a užívejte. :) https://uloz.to/file/yi9WtX3EDsCC/kenshi-0-9-2-rar

Přečtěte si více o této aktualizaci...
 
Ahoj Johny,

písal som Ti aj súkromne, ale predsa len spýtam sa aj tu, nakoľko odpoveď na moju otázku by možno zaujímalo viacero ľudí.

- nemáš v pláne po dokončení prekladu Kenshi, osloviť štúdio Lofigames a zúčastniť sa na preklade pripravovaného Kenshi 2, už počas fáze vývoja?

Verím, že ak zazrie svetlo sveta Kenshi 2 a bola by už hneď po vydaní v českom jazyku, tak bolo by to super. A predpokladám, že asi by si aj na tom zarobil viac, či už dobrovoľnými príspevkami, alebo možno aj nejakou zmluvou s Lofi, viem že s Chrisom sa veľmi dobre komunikuje. Kenshi jedna som hral asi pred ôsmimi rokmi a hrávam ju doteraz, ale po stovkách hodín (a s warezom niečo cez tisíc - nepodporujem Warez ale prvý krát sa kenshi objavil ako warez na nejakom torrente až daleko neskôr na steame, akonáhle vyšiel tak som ho kúpil) už češtinu k jednotke moc nepotrebujem, avšak veľmi rád si ju nainštalujem a aj ťa podporím! Ľudí ako ty sú potrební v hernom priemysle. Akonáhle ale bude Release date pre Kenshi 2 a vyšla by hneď v češtine - tak to by bolo skutočné terno! Prakticky na češtinu ku Kenshi 1 som čakal osem rokov a vlastne stále čakám :D

A nemusíš sa báť Kenshi nie je žiadna ungroundová hra, veľmi slušne sa predáva na steame a pozná ju kupec ľudí, takže tvoje češtiny určite budú dosť inštalované, takže práca nebude marná :) Pamätám si keď na Kenshi bolo len 250 recenzií síce veľmi pozitívnych ale strašne máličko a trvalo to asi rok, zo dňa na deň sa ale z Kenshi stal z indie projektu na ktorom robil len chris dosť frekventovaný titul...teraz je tam cez 34 000 recenzií a každým mesiacom tak cca 1500 pribúda, čo rozhodne uživí päť členný team v británii - tá predajnosť môže byť min 5000 klúčov mesačne. Takže podľa mňa určite sa nemusíš báť, že by tvoja čeština zapadla prachom...

Molnija
 
Naposledy upraveno:
Zdravím, je to sice jen drobnost ale u skladu kůže a kožešin máš obráceně popisek. Jinak držím palce a díky tobě si mohu hru konečně zahrát a užít :)
 
Back
Top