• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Xenogears

Bez podpory Xenogears 1.1

Verze hry
americké vydání
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
100%
O Xenogears:

Xenogears je japonské RPG se všemi klasickými rysy tohoto žánru své doby (manga stylizace, hrajete se skupinou postav, mezi jednotlivými lokacemi se pohybujete po světové mapě, náhodné tahové souboje).

Scénář měl být původně pro Final Fantasy VII, ovšem vedením Square byl zamítnut jako příliš temný. Režisér Tecuja Takahaši nicméně dostal možnost vytvořit RPG s tímto scénářem pod novou značkou. Příběh Xenogears se odehrává ve smyšleném světě, kde mezi sebou válčí dvě znepřátelené země Kislev a Aveh. Hlavním hrdinou je malíř Fei Fong Wong, který trpí amnézií od té doby, co byl před několika lety s těžkými zraněními přiveden do vesnice Lahan. Jeden ze střetů přivede armádu Kislevu do Lahanu, při něm se Fei dostává do kontaktu s gearem (obřím válečným robotem), který jak nečekaně zjišťuje, dokáže ovládat. Tím začne jeho pouť k poznání své minulosti.

Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.

O překladu:

Překlad je už několik let dokončen, práce na něm trvala necelé tři roky. Překlad je kompletní od hlavních dialogů, titulcích ve videích až po grafiku. Hra funguje na původních konzolích PS1 i PS2 (pochopitelně s čipem nebo swap diskem) ovšem pokud vlastníte jen PC a také byste rádi prožili tento příběh, hra perfektně běží i pod emulátorem ePSXe.

!!! Aktualizace 2018 !!!
Několik let po dokončení překladu jsem narazil na stránku, která se zabývala náročným překladem z japonštiny do angličtiny, který měl víceméně na svědomí jeden člověk, pro něhož to byl první větší projekt. Z toho důvodu tak překlad z japonštiny do angličtiny obsahuje vice či méně závažné faktické chyby jehož většina (některé názvy s odkazy na křesťanství jsem necenzuroval) se dostala i do českého překladu a jelikož jsem byl na překlad také sám, překlad si určitě zasloužil zrevidování.

Jelikož příběh je jednoznačně hlavní devizou tohoto jRPG, rozhodl jsem se s pomocí stránky, která se chybami v překladu zabývala vydat novou verzi, myslím, že i pokud jste kdysi hru hráli v angličtině a chtěli byste si ji připomenout, měla by pro vás čeština smysl, spousta dialogů dává větší smysl..

Překlad: Martin „LaughingMan“ Zub, Wiskas

movie4.JPG
 • arena1.jpg
  arena1.jpg
  170,7 KB · Zobrazení: 489
 • arena2.jpg
  arena2.jpg
  168,9 KB · Zobrazení: 513
 • boj1.jpg
  boj1.jpg
  44,3 KB · Zobrazení: 512
 • boj2.jpg
  boj2.jpg
  297,6 KB · Zobrazení: 515
 • dazil1.JPG
  dazil1.JPG
  50,5 KB · Zobrazení: 507
 • lahan4.jpg
  lahan4.jpg
  47,4 KB · Zobrazení: 502
 • menu1.jpg
  menu1.jpg
  143,4 KB · Zobrazení: 500
 • movie1.JPG
  movie1.JPG
  43,7 KB · Zobrazení: 496
 • movie2.JPG
  movie2.JPG
  19,7 KB · Zobrazení: 495
 • movie4.JPG
  movie4.JPG
  41,5 KB · Zobrazení: 487
 • predmety.jpg
  predmety.jpg
  42,9 KB · Zobrazení: 486
 • shop1.jpg
  shop1.jpg
  116,8 KB · Zobrazení: 483
Autor
LaughingMan
Staženo
465
Zobrazení
1.514
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 hvězd(y) 0 hodnocení
Back
Top