Phoenix Point

Dokončen Phoenix Point 1.20.1 Hastur

koss79/SavlozubaVeverka mi poslal exportovanou složku localization, kterou lze manuálně vložit do složky se hrou, aby čeština fungovala i pro Epic. Takže díky
Ahoj
Omlouvám se, že to tak dlouho trvalo, bohužel mi trvalo až příliš dlouho, než jsem se rozhoupal k tomu, abych začal hledat jiný způsob, jak po výpadku FourD češtinu upravit na poslední (snad už definitivně) verzi hry.

Takže děkuji Bobmasterovi, že našel okliku k instalaci, což mu umožnilo mi poslat příslušný sharedassets, a Jetrovi, který mi vytvořil instalátor.

Vás všechny zvu na svůj nový překlad hry Terra Invicta, na kterém pilně pracuji (například dnes na streamu :D) a který snad již brzy bude hotový. Terra Invictu samozřejmě doporučuji všemi deseti.

Ahoj
Po urputném začátku jsem zatím vytvořil pár zbraní. Modifikace v Unity jsou velmi komplikované a není snadné je vytvářet. Nicméně nabízím pár screenshotů nových zbraní. Zatím všechny zbraně fungují podle mých představ. Různé zbraně (později i zbroj) budou vázány na již existující výzkumy s doplňujícím textem inženýrství. Nyní se však můžete pokochat drobnou škálou základních zbraní. Finální ikony zbraní mají označení speciálního poškození a v pozadí je pro nás Čechy známý symbol.
FourD

Přílohy

 • Project_20230122054301.png
  Project_20230122054301.png
  174,3 KB · Zobrazení: 160
 • image-13.png
  image-13.png
  1,2 MB · Zobrazení: 182
 • image-17.png
  image-17.png
  1,5 MB · Zobrazení: 192
 • image-11.png
  image-11.png
  1,5 MB · Zobrazení: 191
 • image-10.png
  image-10.png
  1,5 MB · Zobrazení: 180
 • image.png
  image.png
  2 MB · Zobrazení: 76
Zdravím jelikož se mi podařilo nalézt texty k modifikaci Terror From thé Void je dost pravděpodobné že bude přeložena i tato modifikace. S jistým pozitivním přístupem se snažím vytvořit i nějakou tu vlastní modifikaci, ale to je jen v plenách tak uvidíme. Každopádně pokud budou slušné módy určitě ty nejlepší se pokusíme přeložit.
Four D.
Ahoj všem,
Dnes jsem převedl staré texty do nového na hrubo vše je počeštěné teď budu hledat nějaké nesrovnalosti, a pomalu předávat nepřeložené věci a chyby. Zjišťuji také možnost překladu módu ale zatím jsem nenašel texty k aktivovaným modifikacím.
Děkuji za trpělivost, začínám pylně pracovat aby jste mohli pařit v češtině. Omlouvám se za zdržení způsobem osobními událostmi. A dále vám děkuji za přízeň a podporu. Datum vydání není zcela jasné, ale věřím že to nebude na dlouho.
Kvéry do ruky a čas zase nadělat nějaké to krabí sushi.
Four D
Ahoj

čeština funguje i na nový patch.
chyby hlašte na discordu případně opravím.

Four D
 • To miluji
 • To se mi líbí
Reactions: martinzzz a Pestr
Zdravíčko
Jak jistě víte vyšlo DLC Kaos engines včetně drobné opravy. Nová čeština je upravena a přeloženo i nové DLC Kaos Engines. Pro ty co už češtinu měli by instalace měla proběhnout bez zadání cesty. U nových hráčů opět platí správné zadání cesty. Import souboru trvá nějakou dobu tím je ověřeno, že jste adresu zadaly správně.
Přeju příjemné hraní a užijte si nové DLC s autíčky .
FourD.
Ahoj
Určitě víte, že se aktualizovala hra. Nezoufejte aktuální čeština funguje i na nový patch hry. Ze strany vývojářů naštěstí neproběhl zásah do textů. A tak můžete češtinu v klidu znovu nainstalovat.
S pozdravem Four D.
 • To se mi líbí
Reactions: kayko a martinzzz
Děkujeme za trpělivost, užijte si nové DLC, kde si užijete virus, který vaše vojáky bude přivádět k šílenství, tak hodně štěstí, to dáte.

Jako vždy, chyby posílejte na Discord.

- Ralph
Tak pomalu vkládám staré texty do nové verze zatím funguje zítra další kousek UI pak už budou rychlejší soubory děkuji překlad her.eu že nám umožňují sdílení češtiny děkuji cením si toho.
FourD

Přílohy

 • unknown-11.png
  unknown-11.png
  1,3 MB · Zobrazení: 364
 • unknown-19.png
  unknown-19.png
  1,3 MB · Zobrazení: 349
 • unknown-2.png
  unknown-2.png
  1,3 MB · Zobrazení: 347
 • unknown-18.png
  unknown-18.png
  1,7 MB · Zobrazení: 307
Zdravím
Nový patch hry neovlivňuje funkčnost češtiny. Stačí znovu nainstalovat a vše poběží jak má.
Šťastný lov Phoenixáci.
 • To se mi líbí
Reactions: kayko
Zdravíčko
Trvalo to dlouho, ale vývojáři ty chyby, o kterých jsem mluvil v poslední aktualizaci (missingkey chyby, nepřeložené texty - i v oficiálních lokalizacích apod.) stále neopravili. Proto jsme se rozhodli vydat češtinu v současné verzi, je tedy možné, že během hraní (především nového DLC) na podobné chyby narazíte. Vězte, že po opravě chyb na straně vývojářů vydáme novou verzi, hned jak to bude možné.

Čeština je pro verzi Behemoth.

Užijte si hru a těším se na další DLC, Festering skies je zatím super (hraji ho na streamech ;) ).

Ralph
Dobrý den
Omlouváme se za zpoždění češtiny, ale bohužel došlo k problémům na straně vývojářů, při posledních patchích se jim rozhodily texty a nyní například i bez modifikací herních souborů hází missingkey chybu. Plus některé texty se nezobrazují přeložené, i když jsou (například i po přepnutí do jiných oficiálních překladů).

Vzhledem k tomu, že nevíme, jak to autoři budou řešit, jsme se rozhodli, že počkáme na opravu těchto chyb, protože existuje reálné riziko, že budou texty překopávat.

Děkuji za pochopení.
Ralph
U GOG verze:
Funguje Steam instalátor musíte ale ručně zadat cestu do GOG složky s hrou.
 • To se mi líbí
Reactions: martinzzz
Další patch krom tutoriálu a drobotina ve Phoenix pedii skoro vše přeloženo. Hratelné to je ale kdo by potřeboval tutoriál po dvou letech. Jsem šťastný že mi nesedívy vlasy . Dělat dvě verze češtiny je na budku. PS GOG a Steam je jeden instalátor.
 • To se mi líbí
Reactions: malachi a Gunny
AHoj tento soubor češtiny je pouze pro steam verzi zjistili jsme to teprve teď že se budou muset vytvořit tři instalátory zabalíme je do balíčku a dám je zde na překlady. zatim máte k dispozici Steam verzi na Epic verzi se pracuje a gog je potřeba ziskat soubor který nemam k dispozici.
PS: V souboru jsou dva instalátory jeden pro steam a druhy pro epic. U steam verze si pouze změntě adresu. Ten se bude ještě upravovat taky aby se stem verze naitalovala pokazdé automaticky omlouvam se za komplikace. Bohužel vyvojaři moc práci neulehcují ale my jsme stal pylní.
Testuji funkčnost převedených textů zatim je vše ok jen doplnit a opravit chyby. Uvidíme jak budou práce probíhat děkujeme za převedení Termitovi. Držíme krok.... Povstaň z popela a přidej se k Phoenixu.
PS: chybičky budou opraveny screeny jsou předběžné, jen pro zajímavost, že makáme.

Přílohy

 • unknown-16.png
  unknown-16.png
  1,9 MB · Zobrazení: 523
 • unknown-10.png
  unknown-10.png
  884,2 KB · Zobrazení: 435
 • unknown-9.png
  unknown-9.png
  1 MB · Zobrazení: 426
 • unknown-17.png
  unknown-17.png
  2,3 MB · Zobrazení: 424
 • unknown-8.png
  unknown-8.png
  1,3 MB · Zobrazení: 412
 • To se mi líbí
Reactions: martinzzz
Do přehledu bylo přidáno info pro případnou podporu překladu. Děkujeme za podporu a hlavně trpělivost. Kdo nechce na discord může podpořit přímo takto.
Zdravím a vítám vás po dlouhé pauze u dalšího souhrnu. Ačkoli já teď na překladu nepracuji a dělám na jiných věcech, které s překaldem nesouvisí, Shepard stále překládá, co to jen jde, a tak se vydání pomalu, ale jistě blíží. Máte se tak na co těšit. Přikládám ještě screenshoty ze hry.

Přílohy

 • unknown (1).png
  unknown (1).png
  1,7 MB · Zobrazení: 745
 • unknown (2).png
  unknown (2).png
  1,6 MB · Zobrazení: 687
 • unknown (3).png
  unknown (3).png
  1,6 MB · Zobrazení: 645
 • unknown.png
  unknown.png
  1,8 MB · Zobrazení: 717
 • To se mi líbí
Reactions: martinzzz
Je tady další týdenní souhrn. Překlad eventů pokračuje (a snad bude probíhat i rychleji, když teď nemám školu...) a zároveň jsme se rozhodli, že obsah prvního DLC, které již vyšlo, bude přeložen v další verzi češtiny, která bude kromě toho obsahovat již zmiňované eventy. Zatím se tedy nemusíte bát, že byste museli hrát hru částečně v angličtině. Uvidíme, jak to bude s druhým DLC, u kterého neznáme datum vydání, ale snad se nám povede vydat češtinu ještě před ním. Jak už jste si asi všimli, eventy trvají opravdu dlouho, na tolik textu jsou zkrátka dva lidi málo, ale my to nějak zvládneme. :) Bohužel musím odložit vydání verze Artemis minimálně na duben s tím, že ale nic neslibuju, protože nám toho ještě zbývá hodně. Na překladu však pracujeme, co to jde, buďte prosím trpěliví. :)
Dnes opravdu stručné hlášení, ale měli byste vědět, že překlad stále žije. Testerům byla poslána aktualizace překladu, který opravil některé chyby, a testování dál pokračuje. My zatím pracujeme na eventech, které bohužel zaberou opravdu velkou spoustu času, ale buďte trpěliví. Překladu se dočkáte. :)
Po delší době vás vítám u týdenního souhrnu. Opět bude poměrně stručný. Máme však důlěžité oznámení, první alpha verze Athéna byla rozeslána testerům, kteří se už pustili do hraní. Naše pozornost se teď kromě zpětné vazby od testerů soustředí také na již několikrát zmiňované eventy, kterých je ve hře hromada a jejich překlad zabere opravdu dlouho. Datum uvolnění této verze pro testery bych teď viděl na březen/duben, ale nechci nic slibovat. Navíc se blíží i první dlc, které zatím nemá oficiální datum vydání, ale pravděpodobně se objeví v následujících týdnech. Uvidíme podle jeho rozsahu, ale budeme se snažit ho zakomponovat do první plné verze češtiny.

To by bylo všechno. A kdo se chce podívat na první záběry z češtiny, můžete sledovat streamy Sheparda, popřípadě se podívat na záznamy těch proběhlých. Odkaz najdete na hlavní stránce tohoto překladu.
Hlásím se po dlouhé době, tentokrát vám přináším záznam ze streamu Sheparda, kde hrál Phoenix Point s rozpracovanou češtinou. Můžete se tak podívat, jak na tom jsme. Příští týden už bude zase klasicky týdenní souhrn.
Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.
Dnes jen krátký souhrn (omlouvám se, že minulý týden nebyl). Shepard teď dělá na překladu pro Frostpunk - The Last Autumn, takže náš překlad trochu zpomalil. Každopádně máme přeložené vše kromě tutoriálu, schopností a eventů (které jsou ovšem největší částí textu... a to opravdu výrazně). Budeme se však snažit vše dokončit co nejdřív a zanedlouho už začneme testovat. :)
Máme tu další týdenní souhrn a opět přináším dobré zprávy.

Díky nevuěřitelně rychlému překladu Sheparda máme kompletně hotový výzkum a skoro i cutscény. To znamená, že měníme původní plán, a alpha verze budou nejspíš jen 2. Pro první stále platí vydání v lednu (opakuji, že jde jen o uzavřený test pro několik vybraných lidí), ale kromě UI bude obsahovat i výzkum a cutscény. Kódové označení bude Athéna.

Druhá alpha pak bude obsahovat všechen ostatní text, který nebude v první alpha verzi (díky Adrasovi je už vytažen všechen text ze hry, takže i na tomhle zbytku už se pracuje) a bude označena jako Artemis. (Ještě uvidíme, jak to bude s Phoenixpedií, ale vzhledem k rychlému tempu je možné, že se nakonec dostane i do této alphy)

Roadmapu aktualizuju na přehledu našeho překladu, ale hodím to i sem:

Athéna (Alpha 1) - UI, výzkum, cutscény - leden 2020
Artemis (Alpha 2) - všechno ostatní - únor/březen 2020
Ares (Beta) - březen 2020

To je pro dnešek vše. Bohužel kvůli škole teď na překlad a věci okolo něho nemám tolik času, ale příští týden už to bude lepší.
Back
Top