• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Tenhle časově omezený karneval, který se konal v roce 2017, bude součástí našeho překladu Final Fantasy XV. :) Tady je zatím maličká ukázka, jak to na něm vypadá - pokud jste neměli možnost ho tehdy prožít osobně. Je tu spousta oblíbených plyšáků a drobných aktivit.

Přílohy

 • final-fantasy-xv-cz_scr_31.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_31.jpg
  1,4 MB · Zobrazení: 106
 • final-fantasy-xv-cz_scr_32.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_32.jpg
  1 MB · Zobrazení: 112
 • final-fantasy-xv-cz_scr_33.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_33.jpg
  1,3 MB · Zobrazení: 107
 • final-fantasy-xv-cz_scr_34.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_34.jpg
  1,3 MB · Zobrazení: 105
 • final-fantasy-xv-cz_scr_35.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_35.jpg
  1,3 MB · Zobrazení: 105
 • final-fantasy-xv-cz_scr_36.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_36.jpg
  658,5 KB · Zobrazení: 98
 • final-fantasy-xv-cz_scr_37.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_37.jpg
  1,1 MB · Zobrazení: 100
 • final-fantasy-xv-cz_scr_38.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_38.jpg
  892,1 KB · Zobrazení: 92
Poslední měsíc máme to štěstí, že můžeme být velmi aktivní. S radostí tak můžu oznámit dokončení DLC Epizoda Prompto. Zároveň se dokončuje hra více hráčů, kde je solidní hromada textů, ale už jsme se jí také slušně prokousali.

Pokud půjde vše tímhle tempem, budou texty do cca dvou měsíců hotové, což bychom moc rádi, ale uvidíme, jak se to v praxi povede. A pak plynule přejdeme do testování. :)

Doufám, že další aktulizace budou stejně optimistické, protože už se nemůžu dočkat, až se zase budu moct vyspat déle než 4 hodiny denně. 🙃
Jen velmi stručně: Aktuálně pracujeme na změně imperiálních jednotek na metrický systém. A máme přeložený festival Chocoba a Moga v Altissii, který sice není běžně přístupný, ale pokud půjde vše dobře, zpřístupníme Vám ho.

Omlouváme se za nedosatek informací a neaktualizování stavu překladu na webu. Ač to vypadalo, že se nic neděje, ve skutečnosti jsem jen využíval volný čas k práci na překladu a poněkud zapomněl aktualizovat průběh a čísla na webu. Čili nyní jsme asi na 70 % a měli bychom pokračovat rychleji. (O důvodech zdržení snad někdy jindy, to je trochu bolestivé téma + běžely 2 paralelní projekty, které jsou již oba vydané.)

Nicméně počítám s tím, že překlad dokončíme a vydáme ho v kvalitě na kterou jste u nás zvyklí. :)
Bude to patrně má překladatelská labutí píseň a rád bych, aby zanechala dobrý dojem. Když už ne rychlostí, tak alespoň kvalitou.
Ztratili jsme poměrně hodně času bojem se spamujícím jedincem na našem webu, ale toto se snad podařilo vyřešit a můžeme se opět věnovat práci. Bohužel nám to sebralo opět hodně času a motivace. Pomalu ovšem postupujeme kupředu.
Konečně nesu nějaké dobré zprávy. :)
Spamu jsme se snad zbavili, tak jsem se mohl pustit do práce na textu. Během včerejška byly dokončeny texty DLC Epizoda Gladiolus a slušná část Epizody Ardyn.
Jako vždy pokračujeme v práci, ale poslední měsíc nás silně zdržuje nějaké individuum, které spamuje náš web nesmyslnými zprávami přes VPNku. Místo práce na překladu se tedy musím chtě nechtě věnovat zabezpečení webu, což bude mít za následek určité zdržení překladu. Velice nás to mrzí, někteří lidé jsou bohužel idioti.
Víme, že nám to trvá poměrně dlouho, ale postupujeme bohužel nesmírně pomalu kvůli nedostatku času. Nicméně opět jsme práci trochu posunuli směrem k cíli.
Léto je pryč, takže se opět pouštíme plnou parou do práce. Texty se zase pěkně pohnuly kupředu, ale stále ještě vymýšlíme a hledáme textury, které se používají po celém Eosu. Brzy snad přineseme nějaké nové obrázky.

Děkujeme všem za trpělivost, víme, že už nejsme ani zdaleka tak rychlí jako dřív, ale okolnosti našich životů nám to už neumožňují. Nicméně jsme pořád dost houževnatí.
Druhý letní měsíc se nesl v duchu dovolených, tak jsme se pohnuli jen o malý krůček, nicméně v září se prácě opět rozběhnou.
Za poslední měsíc jsme se poměrně hodně posunuli s texty, ale práce je ještě hodně. Kruci zatím pracuje na hledání chybějící grafiky. :)
Práce pomalu ale jistě pokračují dál. Dopad pandemie na nás ještě pořád trochu doznívá, nicméně od rozdělané práce neodcházíme. :)
Práce na překladu stále postupují, ale poměrně pomalu. Loňský rok nás bohužel převálcovala pandemie Covidu-19, kdy někteří z nás přišli o mnoho kolegů ve svém zaměstnání - výsledkem bylo, že nezbýval takřka žádný volný čas na překládání. Přesto postupujeme kupředu a nemáme v plánu překlad opouštět. Co začneme, to vždy dokončíme. ;)

Snad vás potěší alespoň pár nových screenshotů z české verze hry.

Abych nezapomněl, pracujeme souběžně na češtině pro Final Fantasy IX Steam.

Přílohy

 • final-fantasy-xv-cz_scr_01.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_01.jpg
  728,1 KB · Zobrazení: 351
 • final-fantasy-xv-cz_scr_02.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_02.jpg
  874,9 KB · Zobrazení: 346
 • final-fantasy-xv-cz_scr_03.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_03.jpg
  1,1 MB · Zobrazení: 354
 • final-fantasy-xv-cz_scr_04.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_04.jpg
  1,2 MB · Zobrazení: 330
 • final-fantasy-xv-cz_scr_28.jpg
  final-fantasy-xv-cz_scr_28.jpg
  641,9 KB · Zobrazení: 365
Back
Top