• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Discworld 1

Dokončen Discworld 1 2021-02-06

Verze hry
Překlad lze aplikovat na anglickou CD verzi s fonty v souborech *.scn nebo *.gra, nebo také na vícejazyčnou verzi s fonty v souborech *.gra.
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
100%
logo.png


Autoři:

Petr Ticháček
Původní překlad

Petr Cejpek, [email protected]
Dodatečný překlad, korektura, zeměplošská terminologie, přepis s diakritikou

vanBrok, www.jurgenovycestiny.cz
Fonty, editace, zprovoznění češtiny pro ScummVM

Dimouse
Fonty, program na extrakci / import
Pár slov k překladu:
S laskavým svolením pana Petra Ticháčka byl použit jeho původní překlad jako odrazový můstek. Byla provedena korektura, vylepšena zeměplošská terminologie, některé pasáže pozměněny, ale především byla doplněna a zprovozněna diakritika. Pokyny k instalaci najdete po stažení v souboru Čti mě.pdf.Anotace:
Kdesi v nejtemnější části Ankh-Morporku se chystá zlovolné spiknutí. Jakási sekta vyvolá draka, který začne ohrožovat celé město. Jistě, všichni ví, že draci neexistují. Jenomže možná právě proto na ně také všichni věří. A čím víc lidí na draky věří, tím se stávají skutečnější.

Každopádně drak létající nad městem představuje problém. Tak to alespoň tvrdí Arcikancléř Neviditelné univerzity Vzoromil Výsměšek - především proto, že když se nebudou mágové jevit jako dostatečně zainteresovaní v otázce drakova odstranění, prostí občané začnou remcat a ptát se: "Od čeho ti mágové vlastně jsou?".

Výsměšek ale tradičně ihned deleguje práci na druhé, a tak vysílá do akce mága Mrakoplaše, protagonistu našeho příběhu, který ihned začíná plnit inventář (své věrné chodící Zavazadlo z myslícího hruškovníku) spoustou zbytečných předmětů a vede rozhovory s téměř všemi obyvateli města, aby se přiblížil zdárnému konci hry.
 • screenshot1.png
  screenshot1.png
  289,4 KB · Zobrazení: 275
 • screenshot2.png
  screenshot2.png
  320,9 KB · Zobrazení: 334
 • screenshot3.png
  screenshot3.png
  373,6 KB · Zobrazení: 321
 • screenshot4.png
  screenshot4.png
  339,8 KB · Zobrazení: 297
 • screenshot5.png
  screenshot5.png
  355,6 KB · Zobrazení: 238
 • screenshot6.png
  screenshot6.png
  339,6 KB · Zobrazení: 197
Autor
Petr Cejpek
Staženo
487
Zobrazení
2.829
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 hvězd(y) 0 hodnocení

Více překladů od Petr Cejpek

Back
Top