• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si Často kladené otázky co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Discworld 1

Dokončen Discworld 1 2021-02-06

Verze hry
Překlad lze aplikovat na anglickou CD verzi s fonty v souborech *.scn nebo *.gra, nebo také na vícejazyčnou verzi s fonty v souborech *.gra.
Získané texty
100%
Překlad
100%
Korektura
100%
Tvorba instalátoru
0%
Testování
100%
logo.png


Autoři:

Petr Ticháček
Původní překlad

Petr Cejpek, petr.cejpek@centrum.cz
Dodatečný překlad, korektura, zeměplošská terminologie, přepis s diakritikou

vanBrok, www.jurgenovycestiny.cz
Fonty, editace, zprovoznění češtiny pro ScummVM

Dimouse
Fonty, program na extrakci / import
Pár slov k překladu:
S laskavým svolením pana Petra Ticháčka byl použit jeho původní překlad jako odrazový můstek. Byla provedena korektura, vylepšena zeměplošská terminologie, některé pasáže pozměněny, ale především byla doplněna a zprovozněna diakritika. Pokyny k instalaci najdete po stažení v souboru Čti mě.pdf.Anotace:
Kdesi v nejtemnější části Ankh-Morporku se chystá zlovolné spiknutí. Jakási sekta vyvolá draka, který začne ohrožovat celé město. Jistě, všichni ví, že draci neexistují. Jenomže možná právě proto na ně také všichni věří. A čím víc lidí na draky věří, tím se stávají skutečnější.

Každopádně drak létající nad městem představuje problém. Tak to alespoň tvrdí Arcikancléř Neviditelné univerzity Vzoromil Výsměšek - především proto, že když se nebudou mágové jevit jako dostatečně zainteresovaní v otázce drakova odstranění, prostí občané začnou remcat a ptát se: "Od čeho ti mágové vlastně jsou?".

Výsměšek ale tradičně ihned deleguje práci na druhé, a tak vysílá do akce mága Mrakoplaše, protagonistu našeho příběhu, který ihned začíná plnit inventář (své věrné chodící Zavazadlo z myslícího hruškovníku) spoustou zbytečných předmětů a vede rozhovory s téměř všemi obyvateli města, aby se přiblížil zdárnému konci hry.
 • screenshot1.png
  screenshot1.png
  289,4 KB · Zobrazení: 167
 • screenshot2.png
  screenshot2.png
  320,9 KB · Zobrazení: 216
 • screenshot3.png
  screenshot3.png
  373,6 KB · Zobrazení: 206
 • screenshot4.png
  screenshot4.png
  339,8 KB · Zobrazení: 188
 • screenshot5.png
  screenshot5.png
  355,6 KB · Zobrazení: 136
 • screenshot6.png
  screenshot6.png
  339,6 KB · Zobrazení: 110
Autor
Petr Cejpek
Staženo
125
Zobrazení
768
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 star(s) 0 hodnocení

Více překladů od Petr Cejpek

Top