Vytvoření archivu WindowsNoEditor.pak (Unreal engine)

siSINka

3. úroveň
Překladatel
80%
Příspěvků
313
Řešení
3
Skóre reakcí
102
Bodů
396
Datové soubory hry jsou uloženy v archívu (např.) Game-WindowsNoEditor.pak. Tento archív je možno rozbalit a rozbalené struktura pak nahrazuje onen archív (je přejmenovaný či je jej možno smazat).

Kdesi hluboko v adresářích je soubor s texty, který lze přeložit. Čeština pak ve hře s rozbaleným *pak funguje. Jenže - rozbalený *pak má klidně i deset GB, to opravdu není vhodné na vydání českého patche.

Existuje jiná možnost, prostě pouze ty změněné soubory zase nějak zabalit do *pak a ten distribuovat jako patch. Původní velký archív zůstane zachová, není potřeba jej mít rozbalený, jen se k němu přidá další soubor, obsahující oproti originálu změněné soubory.

Ví někdo, jak na to? Vím, že to musí fungovat, už jsem takové počešťovací patche viděl (a když je rozbalím, obsahují právě jen ty počeštěné soubory). Cosi ve mně hlodá, že by to mohly umět nástroje Unreal editoru; ten ale nemám (vím, dá se stáhnout z Epicu), neumím v ničem takovém pracovat a ani se mi to nechce složitě učit. Nejlepší by byla nějaká jednoduchá utilitka, podobná tomu "rozbalovači".

Mám v plánu přeložit jednu hru (zatím neuvedu kterou, vyžádám si souhlas devs), v rozbaleném *pak mi funguje. Texty jsou jen v jednom souboru, patch by mohl být minimální (stovky kB) na rozdíl od rozbaleného *pak, kterýžto zabírá mnoho GB.

Díky za případnou radu či tip na příslušný tool.
Díky i tomu, kdo by mi s tím případně pomohl (poslal bych mu podrobnosti, onen soubor, jeho cestu v adresářové struktuře).
 
Naposledy upraveno:

Mayki

5. úroveň
Překladatel
Dárce portálu PH
91%
Příspěvků
730
Řešení
4
Skóre reakcí
1.383
Bodů
905
To mě zajímá, jaký nástroj to umí? Můžeš to trochu rozvést? Třeba se to bude hodit...
 
Komentář

Mayki

5. úroveň
Překladatel
Dárce portálu PH
91%
Příspěvků
730
Řešení
4
Skóre reakcí
1.383
Bodů
905
Nějaký odkaz by nebyl?.............................................................;)
 
Komentář

Top