• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si Často kladené otázky co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

sintax

Člen
Příspěvků
46
Hodnocení
36
Bodů
20
Uživatel sintax přidal nový překlad:

Port Royale 4 - Port Royale 4 je obchodní simulace odehrávající se v Karibiku 17 století

Port Royale 4 je obchodní simulace odehrávající se v Karibiku 17. století. Kombinuje obchodně-ekonomickou simulaci s budováním měst a námořními bitvami, které jsou poprvé v celé sérii tahové.
Bohužel poslední z této série v češtině vyšel 2 díl a i když jsem fanouškem Port Royale , tak jsem si 3 díl tolik neužil a to hlavně kvůli absenci české lokalizace.
Proto jsem se rozhodl že 4 díl přeložím a rád bych tento překlad dokončil tak , aby vyšel souběžně s tím jak hra opustí předběžný přístup...

Přečtěte si více o tomto překladu...
 

Jouki

Nováček
Příspěvků
3
Hodnocení
0
Bodů
6
Bohužel lidé, co chtějí pomoct, musí být prémioví členi, aby tě mohli vůbec kontaktovat, či případně zde. Anyway, nezávazně bych možná nějakou tu větičku pomohl přeložit. Mám docela nabité programy, nicméně za pokus nic nedám. Kontaktuj mě na discordu (Jouki#1337) nebo na steamu (Jouki In Rage), můžeme prodiskutovat další info. :)
 

sintax

Člen
Příspěvků
46
Hodnocení
36
Bodů
20
Ahoj hned ti napíšu na steamu a domluvíme se , to jsem nevěděl dřív se soukromá zpráva dala posílat i bez premium a myslím že premium nepotřebuješ ani teď jen musíš mít status člena (5 příspěvků na fóru).
Takže kdo má zájem spolupracovat můžete klidně napsat sem do diskuze nebo na steam sintaxcz
 
Naposledy upraveno:

sintax

Člen
Příspěvků
46
Hodnocení
36
Bodů
20
Uživatel sintax vložil k překladu Port Royale 4 novou aktualizaci:

Aktualizace - 7.8

Nová aktualizace hry kompletně předělala systém dialogů:
některé jsou kompletně smazané, jiné jsou přesunuté a dalších pár set přibilo.
Řazení se změnilo tak že je skoro nemožné použít to co je již přeloženo (některé již přeložené pasáže byli ze hry odstraněny)
Bohužel to znamená,že překlad nebude vydán souběžně s tím jak hra opustí předběžný přístup.

Přečtěte si více o této aktualizaci...
 

Manyak

Nováček
Příspěvků
1
Hodnocení
0
Bodů
6
ahoj muzu pomoc pri prekladech pokud je vas malo ale rikam rovnou ze to pujde pres google prekladac vzdy si to takto prekladam do ostatnich her
 

sintax

Člen
Příspěvků
46
Hodnocení
36
Bodů
20
Ahoj všem momentální situace je taková, že každým updatem se ve hře mění rozložení textů a ne jen o řádek, ale rozhází se to úplně .
Bohužel hra má obstarožní engine a nemá textové stringy, text je označen čísly a zatím při každé aktualizaci je text znovu přesunut.
Text z řádku např.: 500 byl přesunut na řádek 821 a v poslední aktualizaci se nachází na řádku 783.
Některé texty jsou tzv. legacy, takže dost z nich mezi aktualizacemi zmizí, nebo je nahrazeno a také přibývají další texty.
Až se to ustálí a texty zůstanou na svých řádcích tak teprve bude možnost pořádně začít s překladem.
V téhle situaci to nemá cenu překládat již jsme takhle v srpnu ztratili několika týdenní práci a kvůli masivnímu přeházení a odstranění textů kdy ze hry zmizelo přes 400 řádků (kde jsme měli přeloženo 3/4 naší práce) a zbytek se kompletně přeházel .
 

Pestr

Člen
Příspěvků
72
Hodnocení
38
Bodů
25
Ahoj, to je dost tristní co ty vývojáři předvádí, vždyť to není early access, aby tam takhle šíbovali s textem a i cena 50Euro by měla odpovídat tomu že hra je opravdu hotová.
Je pochopitelné, že věnovat čas něčemu co pak člověk může spláchnout do h**zlu, nemá cenu. Tak ti/si budeme držet palce že to ti šikulové brzo doladí. Díky že to překládáš.
 

cedricbull

Člen
Příspěvků
219
Hodnocení
48
Bodů
30
ahoj ,díky za info, bylo by možné přeložit třetí díl než se doladí čtvrtý díl
třetí se přestal překládat ze stejného důvodu a nakonec se nepřeložil
budu rád za jakoukoly odpověd
 

sintax

Člen
Příspěvků
46
Hodnocení
36
Bodů
20
Ahoj , co se týká toho kdy se text ustálí, nebo jakákoliv spolupráce a komunikace s vývojáři Gaming Minds je naprosto NULOVÁ.
Ve vydavatelství Kalypso Media jsou sice ochotní odepsat a předat komunikaci vývojářům ale ti více jak MĚSÍC NEODPOVÍDAJÍ.

Podle informací z ruských a korejských fór ohledně Port Royale 3 (díky za google translator) se pořadí textu mění nehledě na to jestli jsou v něm provedeny nějaké větší změny.
Při každém sestavení nové verze hry si engine nalinkuje texty znovu a pokud ve hře přibyde (ubyde) byť jedna tečka nebo cokoliv na víc (např příprava na dlc atd) tak se to znovu rozhodí.

Port Royale 4 má totožný engine jako 3, takže počítám se stejnou situací.

Vzhledem k tomu že k získávání textů nemáme žádný oficiální nástroj který by odstranil tento problém (díky velmi dobré spolupráci s vývojáři), tak je dost pravděpodobné že se nám tohle bohužel protáhne.

Co se týká Port Royale 3, momentálně mám rozpracované další 3 překlady her ale vzhledem k tomu co se teď děje mám víc práce a málo času (paradoxně covid všem práci ubírá a mě přidělává).Zatím jsem ty překlady ani neoznámil protože nevím jestli je vůbec dokončím.
Proto Port Royale 3 překládat zatím nebudu a pravděpodobně se k němu ani nedostanu.

Proto všechny prosím vydržte hned jak se text ustálí pustíme se do toho.

Samozřejmě pokud by se k nám někdo chtěl přidat a pomoci s překládáním budeme moc rádi.
Každá pomoc se hodí a tahle situace nás obrovsky zpomaluje. Čím víc nás bude tím lépe ;)
 

cedricbull

Člen
Příspěvků
219
Hodnocení
48
Bodů
30
děkuji za střučné info ohledně překladů, to je přesně co mi stačilo napsat.
bohužel hodně lidí asi neumí číst předešlé komenty tak očekávej že se budou pořád ptát kde je překlad.
na závěr malý dotaz znáš způsob jak vytahnout text z třetího dílu a pak ho vráti zkusil bych si něco málo přeložit googlem
 
H

hachaha

Návštěvník
Je ještě nějaká šance na překlad nebo je definitivně u ledu ?
 

sintax

Člen
Příspěvků
46
Hodnocení
36
Bodů
20
Ahoj pravidelně to kontroluji a je to neskutečný poslední patch 1.4 všechno rozhazel a ještě jak přidali ten vánoční event tak při eventu byli texty jinak a po eventu taky. Takže zatím prostě ještě horší no a co se týče komunikace s vývojáři ta je u ledu, totální nezájem, prostě nás trh je asi pro ně natolik nezajímavý, že nejsou schopni mi odpovědět ani na banální otázky. Takže asi budeme muset počkat na finální patch a poslední dlc (jestli budou dlc).
 
Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.
Top