• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si Často kladené otázky co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Her Story

Her Story 1.0

ADV Dream

Překladatel
ADV Dream přidal nový překlad:

Her Story - Právě připravujeme překlad jedné z nejlepších her minulého roku

Právě připravujeme překlad jedné z nejlepších her minulého roku, Her Story. Jde o nelineární detektivní hru, ve které se snažíte podle výslechových videí rozkrýt příběh ženy.

Poznámka překladatele:
Ve hře jsou důležitá klíčová slova, kterými vyhledáváte různá videa. Proto se snažím (z mého pohledu) důležitá slova ponechávat v prvním pádě a občas taky do původních vět zasahuji. To se určitě nijak nedotkne příběhu hry, jen na to upozorňuji, abyste se nedivili, že občas slyšíte...

Zjistěte více o tomto překladu...
 

Romando

Člen
Fúha... Toto je celkom prekladateľský oriešok! Dúfam že to s tým vyhľadávaním kľúčových slov vyjde bez problémov. Držím palce a díky! :)
 

Smrajdl

Člen
bude to kompatibilni se vsema verzema hry? koupil jsem to na gogu a tahle verze obcas nejde pouzit spolecne s instalatorem na steam
 
V

viteklis

Návštěvník
Super, skvělá volba hry na překlad.
Nevím, zda je to vůbec možné a zda se nejedná o nesmysl, ale je možné ponechat v klíčových slovech, kromě těch českých, přeložených i ta původní anglická? Kdyby byly v rámci českého překladu nejasnosti, tak aby bylo možné případně zkusit původní slovo.
 

R4ynor

Člen
viteklis: Nejde, bohužel to formát nedovoluje a klíčová slova čerpají jen z textů v titulcích u videa. Ale můžu ti slíbit, že tam nebudou žádné gramatické chyby a bude to celkově dávat smysl :).
 
V

viteklis

Návštěvník
Škoda, ale když to nejde, tak se nedá nic dělat. I tak se těšíme. Dokonce jsem si hru včera v akci koupil, i když ji do vydání češtiny hrát nebudeme. :whistle:
 

R4ynor

Člen
Tak základ přeložen, teď už jen korektura. Bude se to dělat najednou s testováním, takže to snad nebude dlouho trvat. Počítejte s vydanou češtinou do konce příštího měsíce. Ale nekamenujte mě, když to nestihnu :).
 
S

silenthil111

Návštěvník
tak top je super že se tahle hra překládá,moc se těším
 

R4ynor

Člen
Na korektuře se pracuje, pomalu se finišuje, ale momentálně se čeká na programátora, který mi upravuje soubor s texty. Nějak se nemůžeme sejít online ve stejnou chvíli, abychom to o kousek posunuli :).
 

R4ynor

Člen
Dneska byla čeština poslaná předfinálním testerům. Pokud se nevyskytnou nějaké problémy, s čímž nepočítám, tak češtinu vydáme ve středu.
 

R4ynor

Člen
Update: Při testování jsme přišli na ne moc příjemnou věc. Vyhledávání ve hře si moc neumí poradit se slovy s diakritikou. Občas se tedy vyhledají videa, která nemají s hledaným slovem nic společného. Trochu to kazí hráčovu přidanou hodnotu, tak jsme se rozhodli diakritiku z klíčových slov odstranit. V titulkách vše poběží s háčky a čárkami, jen do vyhledávacího pole musíte zadávat slova bez nich. Oprava souboru chvilku potrvá, ale ne moc dlouho.

Další nepříjemná věc je, že se nám nepovedlo dohledat texty pro chat ve hře. Proběhne v něm pár vět, asi 4. Bohužel tvůrci moc s překladem své hry nepočítali. Všechny tyto informace budou přiloženy k vydané češtině.
 
Top