• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Příjemnou půlnoc všem. Projekt Tell Me Why jsme oznámili ještě před vydáním samotné hry v létě roku 2020. Vzhledem k vytíženosti překladatelů i špatné organizaci souborů se překlad však táhl a první kapitola vyšla až 1.4.2021. To však nikdo nevěděl, jak dlouhé čekání všechny fanoušky ještě čeká.

Spyker Tým je ale konečně zpět a čekání dneškem skončilo. Od této chvíle jsou totiž všechny 3 kapitoly projektu Tell Me Why dostupné na našich stránkách a pro ty, co našli v popisu poslední upoutávky malý dárek, byly už od pátku. Nyní si je ale můžete stáhnout už úplně všichni! Ovšem než tak učiníte, dovolte nám několik oznámení.

1) Ve hře se stále mohou objevit anglické věty. Hra je textově velmi obsáhlá a se všemi rozhodnutími existuje několik desítek tisíc průchodů. Mohlo se tak stát, že jsme nenašli všechny věty - ačkoli jsme se o to snažili - a prosíme vás, abyste všechny nalezené anglické věty nahlásili přes tento odkaz: Nahlásit chybu | Spyker Tým

2) Všichni, kteří věnují svůj čas nahlášení nepřeložených vět (nebo vět s hvězdičkou či jinou chybou), však neodejdou s prázdnou. Je to totiž jedna velká soutěž. Čím více chyb nahlásíte, tím výše v žebříčku budete a to znamená jediné - odměny! Odměníme vás za to, že společně s námi pomůžete zpříjemnit zážitek hráčům po vás.

3) Děkujeme všem překladatelům, kteří se na překladu této hry podíleli. Byla to jízda dlouhá, avšak naštěstí úspěšná. Jmenovitě patří velký dík překladatelce ABigWhiteWolf, která s námi aktivně spolupracovala především při překladu první kapitoly, ale i na začátku té druhé. Neboj, nezapomněli jsme na tebe!

Autoři češtiny hry Tell Me Why:
[ Jarda_H -> Překlad, korektura, testování, technická pomoc. ]
[ ABigWhiteWolf -> Překlad, korektura, testování. ]
[ Pan Moty -> Překlad, korektura, testování. ]
[ DaNko -> Korektura, testování. ]

A teď tedy vzhůru do hraní! Všechny 3 kapitoly projektu Tell Me Why jsou nyní přeloženy a vy si je můžete stáhnout z našich stránek.

FB-3.jpg
Do vydání druhé i třetí kapitoly projektu Tell Me Why zbývá přibližně 50 hodin a my můžeme konečně prohlásit, že se všechny 3 kapitoly dočkají plnohodnotného českého překladu. Od 17.9.2023 si je totiž budete moci všechny stáhnout v češtině z našich stránek!

Podívejte se na poslední upoutávku před oficiálním vydáním a zjistěte tak, jak bude překlad asi vypadat. Kdo se těší na neděli?
PS: Kdo hledá, ten najde 😇

PH-3.jpg
Jak jsme v úterním příspěvku avizovali, Spyker Tým je zpět a s ním i dlouho očekávaný překlad druhé kapitoly projektu Tell Me Why s názvem "Rodinná tajemství", který vychází již 17.9.2023! Abychom ukázali, že si vážíme našich přispěvatelů, již včera jsme jim překlad jako takový menší dárek poslali.

Spyker Tým byl ale dlouhou dobu pryč a na překladu se ne vždy pracovalo. Bylo to zapříčiněno především odchodem klíčových překladatelů a my tedy museli učinit důležité rozhodnutí, zdali třetí kapitolu dokončit, nebo její překlad nadobro zrušit.

Podívejte se na další přeloženou upoutávku a najděte v popisku videa, jak to nakonec dopadlo. Bude projekt skutečně uzavřen?

PH-2.jpg
Zdravíme. Ti dotyční, kteří v posledních dnech sledovali naše sociální sítě, si mohli všimnout 7 denního odpočtu se slovy "Spyker Team will return in...", u kterého byly přidány hlášky pro někoho neznámé, jiným lidem však povědomé. Jedná se totiž právě o projekt Tell Me Why, který se po 2 letech čekání vrací na scénu. Spyker Tým je zpět! Překlad projektu Tell Me Why se konečně dočká pokračování!

V tomto mysteriózním příběhu se setkají dvojčata Tyler s Alyson a použijí své neobvyklé pouto k odhalení vzpomínek z jejich dětství, které bylo plné lásky i útrap. Tyler je navíc nucen vyrovnat se s traumaty, která jakožto transgender muž prožil. Hra obsahuje tři kapitoly a každá vám zabere přibližně 3 hodiny čistého času, hrajete zde jak za Tylera, tak i jeho sestru Alyson.

Podívejte se na upoutávku na druhou kapitolu s názvem "Rodinná tajemství" a najděte v popisku videa datum vydání!

PH-1.jpg
Zdravím. Vzhledem k hromadícím se dotazům ohledně druhé a třetí kapitoly Tell Me Why mohu potvrdit, že aktuální stav procent (30% z druhé kapitoly) je skutečně aktuální. Dontnod je bohužel známý tím, že hru nerozděluje na více souborů, jak je tomu například u Minecraft: Story Mode nebo u Life is Strange: Před Bouří, tudíž jsou všechny texty naházené v jednom jediném souboru.

Do toho, jak jste si po zahrání první kapitoly asi všimli, je ve hře dost často hráči umožněn volný pohyb na nějakém místě (v obchodě, v domě atd.) a v případě, že jsou tam s vámi i další postavy, chodí z místa na místo a sem tam prohodí nějakou tu větu. Tyto věty jsou ale generovány náhodně, tudíž se stává, že ani po dvacátém zahrání jedné scény nenajdeme zdaleka všechny texty, protože jsme holt neměli štěstí. Bez toho ale u těchto vět neznáme kontext a překládat bez něj je cesta do pekel.

Důležitý je i fakt, že je náš tým rozdělen na 2 skupiny. Lidé, co aktuálně překládají Minecraft: Story Mode a hned od září přejdou na nové Life is Strange jsou studenti a mají více času. Hlavní překladatelka Tell Me Why je pracující osoba, takže nemá žádné prázdniny, maximálně krátkou dovolenou. Teď v létě je to ještě větší frmol, proto času na překlad zbývá bohužel málo.

Rádi bychom druhou a třetí kapitolu vydali co nejdříve, ale nejsme žádný velký tým, takže to vše závisí na dvou lidech, kteří jsou ještě pracovně vytíženi, a tak se to táhne. Děkujeme za pochopení a doufáme, že na nás počkáte.

TMW4.jpg
Uplynulo již mnoho dní od doby, kdy jsme se pustili do překladu první kapitoly Tell Me Why. Včera večer se čas nachýlil, a tak vám konečně můžeme náš překlad představit. V prvé řadě bychom vám chtěli poděkovat za svatou trpělivost, kterou jste s naším projektem měli, a za záplavu zpráv plných podpory. Pokaždé, když se k nám takový vzkaz dostal, vlilo nám to novou energii do žil. A věřte nám, že jsme si za tu dobu zažili hodně krizí a hodně momentů, kdy jsme se vším chtěli seknout. Se strategií "výdech nádech, zatni zuby, lidi na to čekaj, to jim nemůžem udělat," se nám podařilo první část projektu zdárně dokončit.

Autoři překladu E1:
Překladatelka - ABigWhiteWolf
Překladatel - Jarda_H
Překladatel - Pan Moty
Překladatel - DaNko

TMW3.jpg
Back
Top