Half-Life

Dokončen Half-Life 2023-11-27

Pokud vám po nainstalování češtiny stále čeština nefunguje, tak se proklikejte přes Option a v záložce Content vypněte položku Enable original models a potvrďte Apply.
Hra se ukončí a sama restartuje už s češtinou.
  • To se mi líbí
Reactions: NitroNaut a Pestr
Tak překlad tohoto nově upgradovaného kousku je dokončen, ale neobešlo se to bez obtíží. Nakonec to bude jen ta textová část, jelikož při testování, jehož součástí byla i čistá reinstalace hry, jsem zjistil, že nedokážu do hry dostat zpět přeložené textury. Nejspíš za to může poslední drobný update, který něco změnil.
Jestli na to někdy přijdu, tak je samozřejmě přidám. Každopádně si užijte hru v češtině i se vloženými titulky pomocí modu. Pokud by jste češtinu chtěli následně z jakéhokoli důvodu odinstalovat tak odinstační soubor najdete přímo ve složce s hrou:
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Half-Life\valve_hd
Pokud si hru nainstalujete jinam, tak to samozřejmě zohledněte.
Rozhodl jsem se vyzkoušet si překládání textur, tak jsem jich pár do hry zatím propašoval. Ukázky jsou v náhledech a určitě v tom nepolevim a přeložím všechny, protože mě to baví.
Překlad textur až na těch pár co už jsou zatím odkládám a doplním je až v dalším updatu češtiny.
Když se vrátím k češtině té textové, tak jsem pokročil docela daleko, stačí mi jen otestovat pár kapitol ke konci, kde ještě nemám upravené časování titulků, aby sedli do pusy postavám a nemizeli dřív než je člověk schopný je přečíst.
Sice mám teď víkend plný nočních směn v práci, ale když mi čas dovolí, tak mě to nezastaví a možná to úspěšně do pondělka dokončím.
Co se týká instalátoru, tak skript je hotový, takže na 3 kliknutí bude připraven hned jak bude třeba. Tak ještě chvíli vydržte, čeština se blíží.
Tak po třech dnech skoro bez odpočinku je čeština kompletní (61 NS). Teď jsi jdu zaslouženě dáchnout a večer začnu testovat a snad nebude toho potřeba moc opravit.
Až bude hotová korekce veškerého textu, tak jí můžu rovnou vydat. Ještě nevím jestli na to budu tvořit instalátor nebo jen popíšu co a jak se bude kopírovat do hry ručně, to ještě uvidím.
Každopádně pro ty co si chtějí zahrát s češtinou, tak vás uklidním, už to moc dlouho trvat nebude.
Back
Top