• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Anno 1800 (včetně DLC)

Anno 1800 (včetně DLC) 1.36

Zdravím vespolek. Předem děkuji za rady a tipy na mé předešlé dotazy. Nyní si troufám říct, že už se ve hře orientuju, mám na útě cca. 4,5 mil. a vše jde jak po másle. Jediný problém (tedy zatím), mám s elektrárnou. Resp. s druhou, jelikož první mám ve středu města, této je dodávána ropa a vše je ok, ale postavil jsem před časem druhou, blíže přístavu, a zde mi vlaky s ropou vůbec nejezdí. Četl jsem na angl. fóru, že je třeba mít rozdělené koleje hned od ropného skladu na pobřeží, toto mám, ke každé elektrárně vedou samostatné koleje a přesto do té novější vůbec nejezdí. Co dělám špatně? Díky.
 
zkus kolejemy propojit i elektrárny aby vlak vyjel z přístavu k první elektrárně a pak jel hned k druhé a vrátil se zpět do přístavu
nebo udělej křízovatku aby se mohly vlaky točit jako v kruhu vzdy musí být volná kolej
pokud máš koleje vedle sebe tak je propoj na jednom nebo dvou místech
bude s toho bludiště ale vlaky jezdí po volné koleji
1605052404365.png
 
Gear: ono to totiz vypada, ze ubisoft- uplay vi o spousteni hry, ackoliv je spustena v offline. Osobne se mi stalo to same a na muj email mi doposud neodpovedeli:confused: takze hru spoustim zasadne, pri vypnutem pripojeni k siti a je klid
 
Naposledy upraveno:
Cedricbull: tyhle budouvy krom toho, ze poskutuji elektrinu a neumerne zerou inzenyry nedavaji zadny smysl. Vse se da mnohem mnohem levneji stavet v novem svete.;)
Enbesu jedu tak 30-40 hodin, chybi mi v institutu objevit par items a mam komplet i bez modu.

Nevim jak vam, ale osobne mi prijde, ze predmety-items vytvorene pro Enbesske odbory jsou az na par vyjimek v podstate k nicemu. Coz se neda rict o radnici. Ta ma zase az moc silne predmety...
 
Zdravím dlouho jsem se nechtěl vyptávat i když to zde sleduji deně na úkor češtiny. Doposud jsem si se vším vždy sám poradil. Bohužél jsem byl nucen před pár dny přeinstalovat NB zpět jsem nainstaloval Anno 1800 a i když na ubisoftu mám všechny odměny zakoupeny ve hře je mám všechny pod zámkem. Můžete mi prosím poradit co s tím případně jako uplnému pitomcovi poslat odkaz na ubisoft podporu?Na stránkach ubisoft v češtině jsem se dočetl, že mají zákaznickou podporu. Našel jsem jen twitter a FB :(. Asi je to blbý dotaz neandrtálce hru hraji už od počátku, ale s tímhle si neporadím :(. Díky za odpověďi.
 
Mdzirza: Vážně moc děkuji teda přiznám se přesně tady jsem byl několikrát ,ale nikdy jsem se nezkusil proklikat až na přímou podporu ještě jednou děkuji. Snad mi poradí.
 
Cedricbull: tyhle budouvy krom toho, ze poskutuji elektrinu a neumerne zerou inzenyry nedavaji zadny smysl. Vse se da mnohem mnohem levneji stavet v novem svete.;)
Enbesu jedu tak 30-40 hodin, chybi mi v institutu objevit par items a mam komplet i bez modu.

Nevim jak vam, ale osobne mi prijde, ze predmety-items vytvorene pro Enbesske odbory jsou az na par vyjimek v podstate k nicemu. Coz se neda rict o radnici. Ta ma zase az moc silne predmety...
ahoj u mě je to naopak radnice jsem zaplnil předměty které dávají štěstí a odbory musím využívat z rozvahou mám jich hodně a plné předmětů.
mě zase příjde že nemají předměty pro odbory vyvážené, některé budovy nemám čím vylepšit.
máte nějakou radu jak zefektivnit těžbu ropy, pořád mám málo už nevím kde ji brát
 
Cedricbull: no vsak, totez jsem psal vys (; radnice predimenzovana a odbory slabota.

Potrebujes proud pro mesto, nebo pro vyrobu?

...k tem kolejim: bud nemas dostatek ropy a vlaky nemaji co rozvazet, avsak kdyz ji mas plny sklady, tak staci v pohode i jedna kolej. Mam 7 elektraren na ostrove a v klidku, ale dvoji kolejnice je urcite v pohode(;

Brzy bude mikrofon, tak nam sem na forum pak natocim nejake ty typy@triky v cestine. Klidne vznasejte namety...
 
Naposledy upraveno:
Dobrý den ,

Mám od Vás staženou češtinu ale bohužel mě přestala fungovat po instalaci aktualizace.

Mohu poprosit o radu.

Děkuji
 
málo ropy na ostrovech, velká spotřeba.
abych nemusel stavět několik stejných budov tak mám pokrytí elektřinou po celém ostrově a to hned na několiky ostrovech.
traktory chtějí palivo také.
je to pořádně komplikované rozvážet ropu všude kde je potřeba.
DLC největší ostrov mám pokrytý elektřinou celý, už není místo na nic - velkoměsto + zoo + botanika + muzeum + palác + vědci + katedrála
vše komplet - zoo + botanika + muzeum (snad u botaniky zruší druhou prázdnou šablonu nebo ji doplní o nové rostliny ale asi zruší)
o ropných vrtů mám vždy jen 3 věže a odbor s předněty (vysoké ryziko požáru a výbuchu)
 
Cedricbull: Vyuzivas vsechny vrty i s predmety v odborech?
Mas na ostrove pokazde jen 3 vrty?
Doly k tezbe ropy pouzivas?
 
Cedricbull: pravdepodobnost vybuchu rafinerie se da omezit na minimum postavenim hasicaren v dosahu. Tak 4-5 (;
 
Tak dnešním dnem se "rozběhlo" další rozšíření hry o doplňky pro stavaře a milovníky detailů . Jen zhruba jsem na to koukl a
"sežralo" to dalších 4 GB dat . Je fakt , že tenhle pokec by měl být v diskuzi pro 1800 a ne tady , jako i hodně dalších jiných komentů co tu jsou
a Jetro tu dával i link na diskuzní fórum , jenže nikdo to nečetl a vše se cpe hlavně tady :rolleyes: .
Pro ty , co by si chtěli doplněk "Světla města" koupit . Labutí jezero zabere teda pěkný kus mapy , lampy i doplňky jak avizovali že se budou hodit
k tomu , aby obyvatelé města viděli večer na cestu když jdou z práce domů , tak to mi moc texturově nesedí . Dlažba je světlá , takže
je to spíše do ZOO , nebo Botanické zahrady ap. . Ale mít stánky s farmářskými výrobky v ZOO , nebo v Botanice , no nevím . Uvidíme jak
se to při stavění vyvrbí , protože u tržnice to vypadá s tou texturou taky divně .;)

(Jetro) Tady můžeš psát, co hrdlo ráčí: https://prekladyher.eu/tema/anno-1800-diskuze.2791/page-10
 

Přílohy

  • světla města 1.jpg
    světla města 1.jpg
    454,4 KB · Zobrazení: 91
  • světla města 2.jpg
    světla města 2.jpg
    465,8 KB · Zobrazení: 86
  • světla města 3.jpg
    světla města 3.jpg
    485,5 KB · Zobrazení: 87
Naposledy upraveno:
díval jsem se do statistiky kolik mám hasičských stanic a málem mě to složilo
stavím je všude a jejich víc jak 150
sice sníží riziko požáru ale málo

četl ale neuvědomil - přečtl jsem všechny komenty co jsou u této hry a i komenty u jiných her co tu jsou a já se o ně zajímám
pěkné, musím zlanařit ségru aby mi to koupila (peníze ji dám), nemám účet
 
Naposledy upraveno moderátorem:
cedricbull : při stavění hasičáren ti ukazují kde až sahá jejich možnost hašení , pak je dobré je stavět u průmyslových budov kde
je možnost požáru , a pak ještě další možnost jak snížit riziko požáru je přes odbory dosadit do radnice "hasiče" . Tím snížíš počet
nutných hasičáren na minimum .
Jinak ty stánky co jsem testoval mají ještě jednu nesrovnalost :rolleyes: . Výškově sahají až do prvního poschodí budov , jsou vysoké jako
sloup veřejného osvětlení a i oproti stánkům
u rynku jsou o dost větší což taky nevypadá nejlépe , ale zase by nebylo vidět co se prodává :)
 

Přílohy

  • stánky.jpg
    stánky.jpg
    441,3 KB · Zobrazení: 83
Cedricbull: muzu se ti zitra doma mrknout, jestli nahodou nemam tenhle quest za sebou. Delam si u kazdeho scrennshoty(; ty hasicarny jsou mega dulezity hlavne v tesne blizkosti rafinerii. Ja mam boost 675%. Prdni do odboru namisto ty babovky s modrou ksiltovkou radeji "anno 1800-items krale" Ferrase a k ty vinovy hydraolicky vrtacce prihod jestu modrou(;

Jetro: zpetne po uvahach...ono to dava celkem smysl tu diskusi mit primo tu na vlakne hry. Asi vetsina z nas zadala do vyhledavace "nazev hry+cestina" a rovnou se dostali na dane vlakno s preklady. Ostatne se stranky jmenuji preklady her, takze kazdy spise hleda a interaguje tam kde ho to zajima. Nejak mi to dava vic smysl mit pokec primo ve vlakne s prekladem, nez hledat tema v menu, ktere v jsem v mobilni verzi nenasel" teda, kdyz opomenu Jetruv link ...takze ta diskuse tady je vlastne uokej pokec koutek;)
 
Jetro: zpetne po uvahach...ono to dava celkem smysl tu diskusi mit primo tu na vlakne hry. Asi vetsina z nas zadala do vyhledavace "nazev hry+cestina" a rovnou se dostali na dane vlakno s preklady. Ostatne se stranky jmenuji preklady her, takze kazdy spise hleda a interaguje tam kde ho to zajima. Nejak mi to dava vic smysl mit pokec primo ve vlakne s prekladem, nez hledat tema v menu, ktere v jsem v mobilni verzi nenasel" teda, kdyz opomenu Jetruv link ...takze ta diskuse tady je vlastne uokej pokec koutek

Mně to tady taky nevadí, to rozdělil někdo z moderátorů, když probíhaly před měsícem/dvěma ty větší změny na fóru. Aspoň brzy atakujeme tisícovku příspěvků. :D
 
Kondor@ prinasi ty okrasny budovy i nejaky bonus, treba vlivu spokojenosti?
myslím že každá přidá jeden nebo dva body atraktivity (přeci jen jdou to okrasné budovy)
nenapadlo mě tam dávat zrovna jeho
hasiče mám okolo každé rafinerie a kdekoly kde mám průmyslovou zonu
1605280855846.png

u detektoru kouře nepoznám která budova je považována za těžký průmysl
u odborů musím vybírat předměty z rozvahou někdy se jich hodí moc
pokrytí hasiči mám po celých ostrovech

díky používání předmětů vím že jde vybudovat město z inženýry aniž bych musel do nového světa ale nemůžu jim dát vše
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Mně to tady taky nevadí, to rozdělil někdo z moderátorů, když probíhaly před měsícem/dvěma ty větší změny na fóru. Aspoň brzy atakujeme tisícovku příspěvků. :D
A ty se divíš že bude tisícovka příspěvků ? To víš 1800 jede :) a tím , že pořád dodávají do hry něco nového , tak je o čem psát atd.
Je fakt , že já jsem zvyklý taky tady na to vlákno ;)
Kondor@ prinasi ty okrasny budovy i nejaky bonus, treba vlivu spokojenosti?
Zatím jsem to tak nesledoval , protože díky těm doplňkům začínám novou mapu a města - nebaví mne překopávat město a taky u
nové mapy mám nové výzvy atd. , takže se piplám od nova :) ,
ale vliv to má . Záleží , kolik hodí to "labutí jezero" když zabere tolik místa . Ale jak říkám , podle mne ty doplňky "šili horkou jehlou":rolleyes:
Teď jsem osazoval pouliční lampy u radnice , divadla ap. a výškově to je děs v porovnání s osvětlením u těch budov . Já jsem však detailista , takže to berte s rezervou :) . Já byl zvědavý
hlavně na houpačky a stánky , tak jsem si tyhle doplňky pořídil .
 

Přílohy

  • pouliční osvětlení.jpg
    pouliční osvětlení.jpg
    415,4 KB · Zobrazení: 88
  • kdyby hra jela a měla dobrý prodeje tak by pokračovaly a šly do další sezony, bohužel to vypadá že dodělaj pathe a jdou na jinou hru (mohly by dodělat nový settlery)
  • s osvětlením máš pravdu je zvláštní
  • taky by mohly udělat něco s druhou šablonou botaniky (odstranit ji například, kdyš ji nedodělaj)
  • tahle hra má potencionál být něčím ještě víc (napadá mě několik věcí co udělat)
  • asi nevináší tolik kolik by chtěli
 
Back
Top