Quest for Glory 5

Dokončen Quest for Glory 5 1.0

Verze herního klienta
 1. GOG Galaxy
 2. Steam
Verze hry
Všechny verze
Překlad
100%
Korektura
75%
Testování
75%
Stručný popis hry
Hra Quest for Glory 5 je závěrečným dílem slavné herní série od firmy Sierra. Jak bylo v předchozích dílech zvykem, tak i v tomto si můžete zvolit, zda budete hrát za Bojovníka. Mága nebo Zloděje. A samozřejmě je tu i možnost hrát za Paladina. Ve hře potkáte některé staré známé postavy z předchozích dílů a pochopitelně se seznámíte i s postavami novými. Děj začíná prakticky tam, kde skončil díl předchozí. Hrdina je přenesen kouzelníkem Erasmusem do města Silmaria, které následkem atentátu přišlo o krále a náš dobrodruh bude muset zjistit, kdo a proč krále zavraždil.

Překlad
Překlad je určen pro Steam, Gog i CD verzi hry, přičemž nezáleží na tom, jakou jazykovou verzi hry máte. Překlad je součástí QFG5Patcheru jehož tvůrci jsou pro_du_jeu & Threepwang. A s jedním z nich (který na Steamu vystupuje pod přezdívkou David) jsem koncem března letošního roku zahájil komunikaci, na jejímž konci je tato čeština. Bez jeho technických znalostí a dovedností by žádná nebyla. Díky moc :). Češtinu jsem testoval pouze za postavu Bojovníka nicméně pro všechny postavy je většina textu stejná. Budu ovšem samozřejmě rád za nahlášení jakékoli případné chyby. Pište na [email protected]. Čeština je pouze s částečnou diakritikou!!! Po nainstalování češtiny budete mít v adresáři Quest for Glorsy5\Data\QGF pět souborů QGF, což by měly být soubory s fonty. Byl bych moc rád, pokud by se našel někdo šikovný, kdo by je dokázal upravit tak, aby byla diakritika kompletní.;)

Instalace češtiny

1. Po té co si QFGPatcher stáhnete, ho spusťte.
2. Jazyk Patcheru by měl být v češtině (ten jsem také překládal já) :). Pokud není, můžete ho vlevo nahoře do češtiny přepnout.
3. V sekci Jazyk titulků klikněte na Čeština
4. Před instalací budete dotázáni, zda chcete stáhnout úvodní video (intro) s titulky. Ano je to tak :) ! Davidovi se povedlo do intra udělat hardsub titulků! (Které jsem předtím pochopitelně rovněž přeložil do češtiny) :) .
5. Pokud vše proběhlo v pořádku, objeví se nápis Úprava se povedla!

QFG5Patcher
Pomocí něho si můžete do vaší hry nainstalovat češtinu, ale nejen to!!! Jeho součástí je také Překladač (v současnosti chybně popsán jako Překladatelský), pomocí kterého si každý může vytvořit svůj vlastní překlad! nebo upravit ten můj. (V obou případech ho ale, prosím, nikde nešiřte). To vám žádná jiná čeština nenabídne! Dále jsou součástí Patcheru různá nastavení (můžete si např. zvolit zda místo Hrdiny chcete hrát za Elsu ;) ...), která si už ovšem prozkoumejte sami. :cool: Dodatek: V hlavním okně Patcheru je místo Překladač napsáno Překladatelský a v sekci Nastavení místo Obnovit (Nahrát) je Obnovit jazyk. Jsou to jen dvě drobnosti, kvůli kterým nebudu autora Patcheru kvůli jejich opravě obtěžovat. Děkuji za pochopení :) .

Překlad hry, intra a Patcheru do češtiny, korekce a testování - GTPmax (moje přezdívka na Steamu)
Tvorba nástrojů, technická stránka - David
 • Banka.jpg
  Banka.jpg
  134,5 KB · Zobrazení: 114
 • Inventář.jpg
  Inventář.jpg
  85,6 KB · Zobrazení: 110
 • Menu postavy.jpg
  Menu postavy.jpg
  79,4 KB · Zobrazení: 109
 • elsa.jpg
  elsa.jpg
  43,5 KB · Zobrazení: 31
Autor
GTP
Staženo
32
Zobrazení
380
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 star(s) 0 hodnocení
Back
Top