• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Hotový překlad Expeditions: Viking, easter egg a aktuální vývoj českého překladu Fallen Order

S

Smazaný uživatel 9

Návštěvník
Knihy jsou takových příběhů plné. Sejde se skupinka dobrodruhů a vydají se na cestu bez jasné vidiny, jak to celé dopadne. Objeví novou zemi? Narazí na nový druh nepřítele nebo prostě obejdou zeměkouli kolem do kola a prostě jen dojdou tam, odkud vyšli? Cesta za poznáním většinou začíná nějakou cestou. Stejně tak je tomu i u překladů.

V roce 2017 se sešla skupina kolem @Farflame s jasným cílem vytvořit překlad k Expeditions: Vikings, ale osud jim nebyl nakloněn, když se zjistilo, že z technických důvodů nejsou schopni svoji práci dokončit, muselo dojít k odkladu. Mezi tím zvládli přeložit jiné hry, ale za rohem stále číhal tenhle kostlivec, který nesměl skončit ve skříni, v týmu nebyl nikdo, kdo by si takový konec téhle konkrétní výpravy přál. No a dnes, dne je všem útrapám konec a vy si díky překladu můžete vydat na vlastní Vikingské dobrodružství.

A, aby toho nebylo málo, tým si pro nejpozornějšího z vás, připravil easter egg, který když najdete, popíšete jej @Farflame v soukromé zprávě, vám poskytne předběžný přístup k unikátnímu obrazovému nebo videomateriálu, který v současné chvíli připravují. Jedná se o vtípek, který je k nalezení někde v překladu, ale hru kvůli tomu hrát nutně nemusíte. Víc k tomu nenapíšu, kdyby se nikdo nechytal, tak to privilegium zpřesnit nápovědu přenechám Farflameovi.

Profil překladu: Expeditions: Viking

O české verzi překladu Star Wars Jedi: Fallen Order se toho napsalo již mnoho, ale v současné chvíli je již tedy oficiálně zveřejněn profil překladu, který tedy obsahuje veškeré potřebné informace, průběžně aktualizované, jak překlad postupuje. Současně nezapomeňte, že Farflame má vlastní web, kde budete mít informace vždy z první ruky, přeci jen, zde se povětšinou objeví jen milníky, které překlady v různých podobách zaznamenají. Najdete tu tedy aktuální náhledy a mimo jiné i informaci, že nestane-li se nic mimořádného, překlad skončí v červnu, načež se začne s testováním. K samotnému vydání překladu by pak již chyběl jen krůček.

Profil překladu: Star Wars Jedy: Fallen Order

No a jak už bývá zvykem, nebyl by to článek o novinkách od týmu kolem Farflamea kdybych zde vynechal i zmínku o jeho nově přeloženém videu na kanálu Rastm4N, týkající se tentokrát herní ukázky z Alaloth RPG:
Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.
 
Upřesnění k tomu easter eggu - jde o takový vtípek nebo podivnost schovanou někde v hlavním menu. Když to najdete, dostanete část nějakého zajímavého video / obrazového materiálu, který připravujeme, dřív než ho zveřejníme celý. A je to materiál k něčemu... známému.
Ale napište mi to do soukromé zprávy, abyste to tady nevyspoilerovali. Kdo je nováček a nemůže mi napsat soukromě, může sem napsat, ať se mu ozvu a já to udělám.
 
Back
Top