• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Diskuze ohledně G2A apod.

Super, už se fakt těším. Dnes byl v akci na G2A cd Steam key za 350. kč :) Hru mám tedy koupenou, ale počkám na full CZ. Jste frajeři :)
 

Kamil

Čestný člen
Člen
G2A? No to se tedy máš čím chlubit. Takže jsi koupil hru, ale vývojář z ní velmi pravděpodobně neuvidí ani $, ale hlavně že byla tak levná ...
 

Hynnate

Člen
Já se mu nedivím, je cvok dne skupuje předražené hry za plné ceny :) já osobně využívám Kinguin a rozhodně ser nestydím :D
 
G

Godxon 1

Návštěvník
G2A? No to se tedy máš čím chlubit. Takže jsi koupil hru, ale vývojář z ní velmi pravděpodobně neuvidí ani $, ale hlavně že byla tak levná ...
Trochu nechápu ten "hate" na G2A, Kinguin a jim podobné stránky.
Klíče většinou pochází z různých slev či ze zemí, kde jsou hry levnější - takže nakonec vývojáři dostali zaplaceno. Prodejci jsou také mnohdy ověření velkoprodejci a distributoři.
Kradené klíče, kterých je na těchto stránkách skutečně minimum, jsou potom jiná kategorie... Ale ty stejně Steam, Uplay, Origin i GOG po čase blokují.

Jo a jen tak pro info, aby se neřeklo: 90% her kupuji z oficiální distribuce, tedy ne těchto stránek.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Kamil

Čestný člen
Člen
Doporučuji přečíst články na uvedené téma:
http://www.eurogamer.cz/articles/20...ou-tisice-kli-pro-hry-na-prekupnickych-webech
http://games.tiscali.cz/byznys/seda-zona-aneb-co-se-deje-na-pozadi-trhu-s-aktivacnimi-kody-246392
http://blog.vecera.org/2014/04/co-smrdi-na-key4youcz.html

Šmejdy typu Kinguin, G2A apod. nepodporuji, stejně jako nepůjdu nakupovat autorádio v zastavárně vedle ubytovny pro "nepřizpůsobivé" spoluobčany. Bude to tam levné, ale původ je zcela jasný.
Nechápu lidi, kterým tohle není blbé a obhajují si tak "legálnost" nákupu. :( Věc jako je hra je zcela zbytná zábava a pokud někomu nestojí hra za hodnotu, za kterou se oficiálně prodává, tak ať si ji prostě nekupuje.
 
Naposledy upraveno:

Barbar

Čestný člen
tak přes VPN bych to nenechal aktivovat rozhodně...

To co popisuješ je hodně ošemetné Kamile. Třeba Ubisoft prohlásil že v ČR jsou hry velice levné razantně zvedl ceny na své produkty a já osobně si myslím že nedělá takové zázraky abych mu takové prachy dával. Třeba zaklínače jsme si koupil v plné palbě proto, že jsem chtěl podpořit vývojáře a zasloužili si to, ale hry od velkých gigantů si kupují zde. Ono někde ty klíče se museli vzít a není to jen s help desku, je to možná nemorální ale prachy ač malé stejně jdou k vývojářů.

Já si osobně ale myslím že GA2 a další pomalu ale jistě zlikvidují společnosti tipu Xzone a další protože tyhle jim prostě cenou nemohou konkurovat. Nebude to hned ale přijde to.

největší nebezpečí těchto transakcí je když tam někod použije ukradenou kreditku nakoupí hromadu klíčů a pak je předprodává. nej ne že jako nakupující se vystavuji možnosti že mně ty klíče budou zabaveny , ale i vývojáři s toho mají pak post neboť musí třeba proplatit plně ten klíč. a v tom je uskalí.

A ještě jeden argument všichni jdou za lepší cenou, proto si Hromadu lidí nakupuje v Číně nebo USA různé zboží které je zde dražší a snaží se ho dostat do ČR bez daně případně jinak...kamarád jel do USA a vrátil se s novým mobilem a dvěma laptopy...nikdo ho neclil a tak ušetřil....prostě děje se to globálně všude.
 

Farflame

Překladatel
Člen
Kluci, ono je to bohužel ještě složitější. Třeba v tomhle článku je zmíněný případ krádeže kreditky, na kterou někdo koupil klíče a pak je prodal překupníkům. Samozřejmě většina lidí jenom něco prodá z humble bundle, ale zloději v tom pojedou taky. Ten obchod to sice nemůže hned poznat, ale dlouhodobě musí něco tušit, pokud jim tam někdo sype pravidelně klíče ve velkém. Zrovna u G2A byly pochybnosti o jejich zdrojích. Tím ale neříkám, že souhlasím ve všem s Kamilem, spíš naopak. Protože takto rozhodně nefunguje každý eshop. V článku je třeba zmíněn GreenManGaming jako obchod, který takové problémy nemá. A samotný přeprodej klíčů legální je. Máme tu nějaký volný prodej zboží, však se tím chlubí kdejaký politik, a najednou někdo otočí a tváří se, jak je to strašně špatné, protože si neuvědomil, že to má svoje následky? A zákazník rozhodně nebude a ani nemůže zjišťovat, jestli nějaký klíč v nějakém obchodě není náhodou kradený, i když všichni tvrdí, že není.

Věc jako je hra je zcela zbytná zábava a pokud někomu nestojí hra za hodnotu, za kterou se oficiálně prodává, tak ať si ji prostě nekupuje.
Ale však to lidé dělají, ne? Kupují za takovou hodnotu, která jim v daném případě přijde přijatelná. S cenama se hýbe pořád, máme tu konkurenci, slevy, edice, výhody. Doufám, že jsi to nemyslel tak, že všichni mají poslušně kupovat to, co jim někdo doveze, za ceny, které si řekne, nejlépe ještě bez ohledu na kvalitu (!), a přijít vždy do toho obchodu, který má ceny nejvyšší, abys měl pocit, že jsi "přispěl nejvíc" na vývoj her (což je ovšem pouze alibismus). Určitě sám uznáš, že to je pitomost. Takhle to nefunguje.
Myslím, že moc mícháš dohromady chování obchodů a chování zákazníků a ještě zapomínáš na jednu zásadní věc a to je chování samotných globálních vydavatelů. Protože ti k té situaci významně sami přispívají. Když oni prodají spoustu klíčů někam do Asie, Ruska, Bulharska atp. za velmi nízkou cenu, tak jim musí být jasné, že část těch klíčů poputuje na západní trh a největší poptávka bude asi ve střední a jižní Evropě. Tím neříkám, že mají být všude ceny stejné, to je nesmysl, když nejsou všude stejné platy, ale pokud někde vznikne velký cenový propad, tak to zákonitě bude mít následky. Přesto to udělají, proč asi? A teď si vem, jak ti samí vydavatelé typu Bethesdy (Zenimax), EA, Activision ap. přistupují k lokalizacím. Pokud český distributor nekoupí dostatečně velký počet klíčů, tak lokalizaci odmítnou, protože z toho není dost velký vývar. Teď by někteří (mám dojem, že hlavně bývalí zaměstnanci jisté pobočky :) ) namítli, že to je přece naprosto v pořádku a že se to dělá pro zisk... jistě, jenže v tom je taky oblbování hráčů. Neřeknou ti celou pravdu (jak "překvapivé"), protože celkově je to tak, že globální vydavatelé si zavedou a zpropagují svoje digitální služby, potom prodají levně klíče třeba do Ruska, postupně tím poškodí český trh, ale přitom pořád žádají od českých distributorů dost vysoké prodeje, jinak nepovolí lokalizace, a když už ty prodeje nestačí, protože ta digitální konkurence je moc silná, úplně nakonec si ještě stěžují, že zákazníci v ČR jsou špatní, piráti, nevděční, kupují moc levně. To je obrázek, že bys zaplakal.
 
Top