1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Novinka Souhrn měsíce července a srpna 17

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 29 Srpen 2017.

 1. Leffi

  Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

  Už toho jistě máte plné kecky! Stále nějaké výlety, spáleniny od slunce, odřeniny od písku z pláže a jiné letní kratochvíle. Naštěstí to vypadá, že se konec srpna, začátek září, nakloní na stranu hráčů a počasí bude doslova vybízet k hraní, a co by to bylo za zážitek, kdyby nebylo češtin, že ano?

  Ač je povětšinou léto líné období, tak se rozhodně nedá říct, že by zde někdo zahálel, a tak si ještě do konce prázdnin a dovolených můžete užít nejen poutavé čtení, ale hlavně hotové překlady, které čekají na nové uživatele.

  [​IMG]
  Rimworld
  Jak to vypadá, tak sotva jsem dokončil minulou novinku, @Galoth a jeho tým dokončil zatím poslední verzi překladu pro tuto sci-fi strategii, kde se staráte o bandu přeživších, do čehož neustále kecá umělá inteligence. Bezesporu kladně hodnocená hra, která si užívá i nemalou oblibu mezi streamery, se tak zpřístupnila i angličtinu neovládajícím hráčům.

  The Witness
  Pokud Vám sluníčko ještě dostatečně nezahřálo hlavu, můžete se zkusit dorazit v téhle logické hře, která se odehrává na tajuplném ostrově plném hádanek a rébusů. Pokud Vás hra zajímá, rozhodně nezapomeňte navštívit její profil překladu.

  Farm Craft
  Nevyšlo Vám to tohle léto k rodičům nebo prarodičům na chatu nebo Vám nevyšla brigáda na nějakého sběru jahod, hrušek a bůh ví čeho? Je pro Vás rýpání v zemi, sklízení a vůbec práce na zahradě tou správnou relaxací? Pokud ano, tak to byste si neměli nechat ujít překlad k této farmářské hře se strategickými prvky, kde se v roli Ginger vydáte na pomoc sousedům malého města s jejich potížemi na polích, záhoncích a zahrádkách.
  Legend of Kyrandia 2 – Ruka osudu
  Přečetli jste přes léto tunu kníže a stále Vám toho bylo málo? Jste zatížení na příběh a rádi byste něco neotřelého, barevného, interaktivního a zábavného? Pak Vás jistě bude zajímat tato legtendární adventura z roku 1993, která přesně splňuje všechny tyto parametry. V roli mladé a odvážné mystičky Zanthie se vydejte na dobrodružství, které má za cíl vyřešit záhadu mizejících kusů země Kyrandie a hlavně pak nalezení kotevního kamene, který bude pro celou zemi spásou.
  The Book of Unwritten Tales 2
  Pokud by předchozí adventura nebyla Vaším šálkem kávy, pak to mohla být tato adventura, která vypráví osudový, ale ještě nenapsaný příběh čtyřech rozmanitých hrdinů, a budete to právě Vy, kdo udá směr příběhu.

  Shadow Tactics – Blades of the Shogun
  Jedna z nejpovedenějších stealth strategií loňského roku, která se dle mého nedočkala zas až takové pozornosti, kterou by právem zasloužila, získala svůj překlad. Jedná se o následovníka takových pecek, jako byly Desperados nebo Commandos, kdy se zde vydáváte s pětičlennou skupinou hrdinů s unikátními dovednostmi do 13 misí plných akce, strategie a mrtvol. To vše v pěkném grafickém kabátku a zasazení do Japonska s všudypřítomnými Ninji!

  Magnetic: Cage Closed
  Logická hra z pohledu první osoby s magickou zbraní a místnostmi plných hádanek. Jednoznačná inspirace hrou Portal. Vydejte se na jízdu plnou akčních hádanek, nyní v mateřském jazyce, který si můžete do hry stáhnout.

  Candle
  Sotva jsme v minulém souhrnu zmínili o novém překladu @Kolka97, tak v tomto souhrnu už můžeme oznámit jeho dokončení.
  Vydejte se s hlavním hrdinou Tekou na dobrodružnou záchranou výpravu, abyste obnovili čest svého kmene a svou kariéru. Bude Vás doprovázet vypravěč, který Vám za němého hrdinu příjemně přiblíží, co Vás na téhle strastiplné cestě čeká.

  Dreamfall Chapters: The Final Cut
  Tato hra je interaktivní kniha rozdělená do pěti kapitol, která dříve vycházela epizodicky a nyní vyšla v jednom velkém celku. Pokud se rádi zabýváte sériemi knih, seriálů a her až v okamžiku, kdy je příběh zakončený, pak nastala právě Vaše chvíle. Vydejte se na dobrodružství do Starku a Arkadie, tak moc rozličných měst, které jsou však přesto v mnohém úzce spjaté.

  P·O·L·L·E·N
  Sci-fi adventura zasazená do alternativní reality, kde JFK nezemřel kulkou atentátníka, vesmírnému programu se daří už roku 65, kdy došlo k objevu přelomové antigravitační technologie a v devadesátých letech tak mohlo dojít ke zřízení základny na Titanu. Tam se také odehrává celý příběh. Vaším úkolem bude zjistit, co se stalo s vědci na základně, kteří sice stihli oznámit zásadní objev, ale zmizeli dříve, než přinesli nějaké podrobnosti.

  Galactic Civilization 3
  Povedená strategie, která přinesla pohodový herní zážitek, nový grafický kabátek a prakticky nevyčerpatelné možnosti, slavila v době svého nástupu vcelku úspěch i ze strany kritiků. Jen jediná maličkost tomu chyběla - čeština. No, tak teď už je to téměř dokonalé, protože čeština začala vznikat. V profilu překladu naleznete její ukázkovou verzi, která zdaleka neobsahuje všechno, ale základ by již hratelný měl být.

  X-Rebirth
  S vesmírnými simulátory se v poslední době roztrhl pytel, takže člověk má skutečně velký výběr, do jakého vesmíru a v jakém podání se vydá. Mohlo by to být třeba do vesmíru v X-Rebirth od Egosoftu, který se v současné době těší téměř dokončené slovenštině.

  Colony Survival
  Voxelová hra ve stylu Minecraftu, kterou vyvíjejí pouze dva programátoři, se v současné době nachází ve fázi předběžného přístupu. Základ hry byl již položen a na Steamu se těší vcelku kladným hodnocením a Vy si ji můžete zahrát už nyní v rodném jazyce.

  The Curious Expedition
  Pixelartové hry, které kombinují mnoho různých stylů, jsou dnes již na běžném pořádku. Curious Expedition rozhodně patří mezi ty zajímavější. Ocitáte se v kůži dobrodruha, který má před sebou velký úkol - objevit neobjevené a že toho v 19. století toho bylo k nalezení opravdu mnoho. Překlad je v současné chvíli na samotném počátku a zapojit se do něj může kdokoliv. V profilu překladu naleznete odkaz na komunitní nástroj, kde jsou k dispozici veškeré texty, které čekají třeba zrovna na Vás .

  Yesterday Origins
  Nesmrtelnost, věčná to otázka, která napadla kde koho. Hlavní hrdinové mají minimálně jeden bod splněný. Nesmrtelní již jsou, ale bohužel nešlo všechno podle plánu a vyskytly se vedlejší efekty, se kterými je potřeba se nyní vypořádat. To bude pro hlavní hrdiny pod Vaší taktovkou jistě velká výzva, ale rozhodně ne větší, než pro překladatele Pirkuse, který se po ABC Murdes pustil právě do tohoto počinu.

  Hellblade: Senua's Sacrifice
  Nezávislá AAA hra, která si tak nějak všechno dělá po svém, v dokonalém grafickém kabátku, se silným příběhem a hlavní hrdinkou zkoušenou osudem, psychickými obtížemi a úkolem, který ji zavede až do samotného Vikingksého pekla. Rozhodně ji čeká pekelná jízda, stejně jako Farflama a jeho tým. Ano, tušíte správně. Začíná vznikat překlad, v což jistě doufal nejeden z Vás. Sledovat postup překladu, prohlédnout si aktuální obrázky a jiné informace, naleznete v profilu překladu nebo pod odkazem přímo na stránkách překladatele.
  Profil překladu
  Bacha na ovce, tady to zavání obětováním.


  [​IMG]

  Tolik k hotovým, probíhajícím a začínajícím překladům, ale ještě je tu i pár překladů, který se dočkaly aktualizace.

  Expeditions: Viking
  Probíhající překlad, který byl doplněn o nové informace a náhledy.
  Mass effect 1
  Revitalizovaný překlad, který byl doplněn o překlad DLC Bring Down The Sky a došlo i k úpravám instalátoru.
  Civilizace VI
  Překlad byl upraven na novou verzi 1.0.0.167.
  Na konec byste si neměli nechat ujít zajímavé čtení na webu překladatele @Farflame , kde si můžete přečíst o novinkách kolem překladu Torment: Tides of Numenéra, nebo zajímavý překlad rozhovoru kolem novinky Assassin´s Creed: Origins.

  [​IMG]
  Pokud už máte dost čtení, můžete se podívat na následující přeložená videa.

  Hellblade: Senua´s Sacrifice – Vývojářský deník 26 – „Mýty a šílenství“

  Ace Combat 7: Skies Unknown – Válečný chaos

  Sinking City – První vývojářský deník
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 4
  Naposledy upravil: 29 Srpen 2017
 2. Hudson

  Hudson Člen

  Máte prohozené odkazy u Mass Effect a Civilizace a ještě jedna věc, máte tam Civilization IV a odkaz je na šestý díl, a já myslel, že vyšel update na čtvrtý ;)
   
  • Informativní Informativní x 1
 3. Pirkus

  Pirkus Dárce překladyher.eu Člen

  To bude pro hlavní hrdiny pod Vaší taktovkou jistě velká výzva, ale rozhodně ne větší, než pro překladatele Pirkuse, který se po ABC Murders pustil právě do tohoto počinu.

  Děkuji.:)
   
 4. Farflame

  Farflame Člen

  Ještě přidám jedno video s CZ titulky pro fandy RPG a RTS:

   

Sdílejte tuto stránku