• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si Často kladené otázky co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Změna fontu v Unity

Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

woytman

Překladatel
Příspěvků
234
Řešení
2
Hodnocení
157
Bodů
55
Zdravím, najde se někdo zkušený ohledně fontů v Unity?

Jde konkrétně o PC Building simulator. Herní ressourc... rozbaluji v UnityEx a texty exportuji do csv pomocí UnityText 2 a následně překládám v Excelu.

Ačkoliv hra podporuje diakritiku, řeší ji podivným způsobem a to změnou fontu jen u diakritických znaků, viz. obrázek níže.

Lze font upravit či přepsat fontem funkčním pro cz lokalizaci? Díky.

Screenshot_1.png Screenshot_2.png Screenshot_3.png
 

Kwej

Překladatel
Příspěvků
114
Hodnocení
71
Bodů
30
Zobrazení chybějícího znaku pomocí systémových fontů je celkem běžné. Myslím, že je to dokonce důkaz toho, že hra používá klasický font (což bohužel není tak běžné), takže bys měl najít a exportovat pomocí UnityEx všechny fonty, které najdeš. Mají typ 128 (seznam assetů lze seřadit). Pak stačí do fontů doplnit českou znakovou sadu. S tím ti mohu pomoci, pokud budeš chtít.
 

woytman

Překladatel
Příspěvků
234
Řešení
2
Hodnocení
157
Bodů
55
Kwej: Moc děkuji za vysvětlení, jelikož mám rád výzvy, času mám nazbyt, zkusím to sám a pokud bych se do toho opravdu zamotal, budu rád za pomoc ;)

//EDIT: Fonty nalezeny v sharedassets1.assets díky ;)
Screenshot_4.png Screenshot_5.png Screenshot_6.png
 
Naposledy upraveno:
Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.
Top