Zajímavé tituly

Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

Apoliener

Nováček
79%
Příspěvků
412
Skóre reakcí
149
Bodů
392
Zdravím,

Rád bych se tady podělil a slyšel vaše tipy a názory na různé hry, které jsem hrál, zaujali mě a nejsou příliš vidět.

Jako první bych začal hrou The Keep, za kterou stojí české studio, hra je původně dělaná na Nintendo a z toho důvodu trpí určitými neduhy, okna jsou nepřirozeně velká, ale dá se na to celkem zvyknout a hlavně je vypínat.
Souboj je vedený gesty (ať už magie, nebo mlácení) a je tedy celkem zajímavý. Hra jako taková není zvlášť těžká, jen určitý nepřátelé (regenerace) dokážou být otravní. Jednotlivé úrovně mají celkem zajímavý design a v každé jsou určité skrýše, které je celkem složité najít.

Hra je dlouhá přibližně 6-8 hodin.

SteamGameplay

 

Apoliener

Nováček
79%
Příspěvků
412
Skóre reakcí
149
Bodů
392
The Little Acre

Jako další jsem zvolil ručně kreslenou adventuru od Pewter Games Studios, jedná se podstatě o dva lidi, kteří měli prostě nápad u piva, který dotáhli až do celkem úspěšné herní adaptace. Celá hra je nadabovaná s příběhem u kterého se nebudete nudit, akorát ač je to adventura, tak zde nejsou žádné složité hádanky, nebo hlavolamy, je to skutečně odpočinková hra a odpovídá tomu i délka, kdy když se budete skutečně kochat, tak přesto nejspíše skončíte na maximálně 4-6 hodinách.

SteamGameplay

 
Komentář

Apoliener

Nováček
79%
Příspěvků
412
Skóre reakcí
149
Bodů
392
The Frostrune

Dnes jsem si vzpomněl na vikingskou adventuru ve které hrajete za 13 letou dívku, kterou ve skutečnosti ve hře nevidíte. Jedná se totiž o pohled z první osoby a ani nemáte žádnou postavu se kterou chodíte. Pouze obrazovky mezi kterými přepínáte, sám bych nečekal, že mě to zaujme, ale příběh je inspirovaný vikingskou legendou a vše je ručně kreslené a vskutku poutavé. Náročnost není velká, ale už jsem se kolikrát musel nad něčím zamyslet, případně se i na chvíli zasekl. Ve hře je pěkně udělaná nápověda, která vám postupně radí, podle toho, kolik toho máte objeveno.

Herní doba se pohybuje kolem 3-6 hodin.

Osobně jsem nehrál, ale hra vyšla i na android a na větším mobilu nebo tabletu by se měla dát snadno hrát.

SteamGameplay

 
Komentář

Apoliener

Nováček
79%
Příspěvků
412
Skóre reakcí
149
Bodů
392
Mages of Mystralia

Jedná se o fantasy hru, ve které hrajete za malou dívku, která se stane kouzelnicí, ani neví jak a začne zachraňovat svěť, který se snaží ovládnout temný zlosyn. Kouzla máte předem daná, ale postupně sbíráte různá vylepšení a podle toho si můžete vytvořit vlastní kouzla, fireball, který zahne nečekaně doprava, nebo se odrazí od stěny. Je zde taky plno většinou lehkých výzev, při kterém musíte občas experimentovat s těmi kouzly, když už je vůbec najdete. Osobně hru hraju na gamepadu, ovládá se to skvěle, žádné bugy, nic. Jediné co mi trochu vadí je respawn nepřátel, ale je to dané tím světem, kterým chodíte napříč, tak abyste nechodili prázdnýma lokacema.

Herní doba je kolem 14-18 hodin.

SteamGameplay

 
Komentář

Apoliener

Nováček
79%
Příspěvků
412
Skóre reakcí
149
Bodů
392
Polda 6

Určitě každý zná adventurní sérii Polda, ale třeba každý neví o novém posledním dílu a dokonce toho, že vyšel oficiálně na Steamu. Přeloženo jako Detective Hayseed. Musím říct, že patřím mezi ty, kdo nostalgicky vzpomíná na starší díly a nedá dopustit například na skvělý třetí díl, který je pro mě zatím nepřekonán, ale určitě bych hru nezavrhoval a věřím, že s otevřenou myslí si u ní skvěle odpočinete. Obtížnost je opravdu malá a věřím, že mnoho dětí by to zvládlo dohrát. Dabing hlavního hrdina zůstává neměný a Luděk Sobota mu opět propůjčil svůj hlas. Děj není nic přelomového, ale nudit se snad nebudete.

Herní doba 4-6 hodin.

SteamGameplay

 
Komentář

Apoliener

Nováček
79%
Příspěvků
412
Skóre reakcí
149
Bodů
392
Epistory Typing Chronicles

Dnes vám představuji, pro mě celkem unikátní hru, ve které se mi opravdu líbí hlavně mechanika celé hry. Jak už název napovídá, vše ve hře provádíte pomocí psaní na klávesnici, zabíjíte tak monstra, nebo otevíráte truhly. Přitom ovládáte lišku na které jede mladá dívka a postupně odkrýváte její příběh. Ovládání jako takové, občas dělá problémy, ale nic vážného, kamera většinou funguje skvěle a na žádné bugy jsem nenarazil. Hra jako taková by si v určitých ohledech zasloužila určitě lepší péči, ale musíme brát ohled na to, že se jedná o malé belgické studio.

Herní doba je přibližně 6-8 hodin.

Hra obsahuje neúplnou češtinu, výhledově bych rád udělal kompletní překlad.

SteamGameplay

 
Komentář

Apoliener

Nováček
79%
Příspěvků
412
Skóre reakcí
149
Bodů
392
Journey of a Roach

Jedná se o roztomilou adventuru ve které ovládáte švába a zachraňujete svého přítele. Pohyb ovládáte klávesami WASD, ale zajímavé je, že můžete lézt po zdech. Ve hře se nemluví a puzzle nejsou zpravidla tak složité, ale často záleží na detailech a správném pořadí. Také vám může pomoci zobrazení interaktivních míst, ale zpravidla to není něco, co by vám pomohlo dostat se dále. Příběh není nikterak složitý, ale jednoduchý, milý a taky ukončený, což není u dnešních her moc standartem.

Herní doba je dle vaší šikovnosti 2 až 5 hodin.

SteamGameplay

 
Komentář

R4ynor

Nováček
55%
Příspěvků
42
Skóre reakcí
4
Bodů
271
Fajn tipy, pokračování nebude? :)

Za mě bych připomenul tohle:

They Bleed Pixels

Tahle hra je přesně ten typ vymazlené skákačky, v níž se vám ovládání rychle zaryje pod kůži a perfektní level design z ní dělá unikátní záležitost. Podobně jako v Super Meat Boy skáčete po zdech a vyhýbáte se ozubeným kotoučům. Navíc zabíjíte různé potvory a celé to má příjemnou pixelovou grafiku. Díky preciznosti při designování hry je to super kousek na speedruny, viz video níže.

Steam

http://store.steampowered.com/app/211260/They_Bleed_Pixels/


Gameplay/Speedrun

 
Komentář

Apoliener

Nováček
79%
Příspěvků
412
Skóre reakcí
149
Bodů
392
Ahoj, vždy sem píši relativně neznámé hry, které mě zaujali a mám je dohrané, teď delší dobu nic takového nebylo :)

Figment

Jedná se o akční adventuru, i když oboje berte s nadhledem, hra je opravdu lehká a málokdy čelíte výzvě. Hrajete za Dustyho a doprovází vás optimisticky naladěná přítelkyně v podobě ptáčka. Příběh se odehrává v hlavě člověka po autonehodě a bojujete proti nočním můrám, které vás doprovází písněmi. Grafika jako taková je ručně kreslená a určitě neurazí. Pokud budete hru zkoušet určitě doporučuji brát všechny věci sebou dál (i ty zdánlivě nepotřebné), aby jste se nemuseli dost složitě vracet, případně se nedostali ke vzpomínkám (ze života toho člověka).

Herní doba je kolem 4-6 hodin.

SteamGameplaySong


 
Naposledy upraveno:
Komentář

Apoliener

Nováček
79%
Příspěvků
412
Skóre reakcí
149
Bodů
392
Hand of Fate + Wildcards

Jedná se o karetní hru, které je celkem zajímavě provedena. Vždy bojujete proti nějakému bossovi proti kterému si připravíte svůj vlastní balíček karet a cestou k němu narážíte na různé události a řešíte úkoly kdy prostřednictvím tokenů se vám ten úkol rozvíjí. Bohužel/bohudík značnou část hry je ovlivněna RNG a tím je obtížné některé úkoly dokončit, nebo je potřeba hrát delší dobu, případně posléze Endless run ve kterém nebojujete proti bossovi, ale máte v balíku všechny karty. Obtížnost je trochu zvláštně nastavená, kdy ze začátku je to opravdu lehké, ale poslední kola jsou těžká až k souboji s Dealerem (který rozdává pokaždé karty), jenž je skutečně hodně těžký. Často je této hře vyčítán soubojový systém, který není úplně ideální, ale dá se na něj zvyknout, pokud je nějaká událost spojená se soubojem, ocitnete se na relativně malé mapě na které bojujete. Určitě doporučuji hrát pouze s datadiskem, který přidává další "povolání" a podstatě módy jak hrát a plno nových událostí a karet.

Herní doba 8-12 hodin.

SteamGameplay


 
Komentář
Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

Top