Novinka XCOM2 - Mód Long War i pro Válku Vyvolených

Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.
XCOM Valka vyvolenych LW stred1.jpg


Po dlouhé době se opět vracíme s projektem XCOM2 - Válka Vyvolených.
Oblíbený mód - Long War (Dlouhá válka) - byl přepracován i pro datadisk Válka Vyvolených, a fanoušci série samozřejmě prosili o přeložení této modifikace i pro Vyvolené.

Tímto tedy přináším dobrou zprávu:
Překlad módu Long War pro XCOM2: Válka Vyvolených - již běží

S XCOMem máme samozřejmě své zkušenosti, ale především spousty dalších nasbíraných zkušeností z her po něm. Především jde ale o prográmky, které se vyvinuly pro Baldurs Gate 3.
Díky tomu začínáme s překladem nádherných 72 % !

Stále ještě probíhá kontrola - protože programy umí porovnat shody, ale už ne podobnosti (když se např. místo "čísla" vloží "proměnná", protože v módu může být více hodnot než pevně daná).
To znamená, že tisíce řádků bude potřeba projít ručně, a ručně je zkontrolovat a upravit. To samozřejmě ještě posune procenta, ale už to bude piplačka na pár dnů/týdnů :(
Až po této kontrole může začít samotný překlad a až po něm následné testování - ale i tak to představuje obrovskou spoustu ušetřené práce s překladem.

Mód Long War vyžaduje navíc bezpodmínečné použití několika dalších doplňkových módů - a i ty budou přeloženy - k dispozici pak budou v instalátoru jako automatická součást pro Steam Workshop, stejně jako předchozí módy hry.

Rovněž byl vydán drobný patch pro XCOM a ten bude taktéž promítnut (změny v textech byly jen minimální).
Samozřejmostí jsou opravy pár nahlášených chybek a drobností v průběhu doby od vydání původní češtiny pro XCOM.

V profilu hry - v záložce podpory překladatelů - můžete samozřejmě motivovat členy týmu.
------------------------------------------------------------------------------------

Pokud se mezi vámi najdou takoví, kteří by měli seriózní zájem pomoci s testováním módu Long War (hraní se speciálně upraveným překladem, hledání, hlášení a zasílání chyb), stačí se ozvat např. na SZ.
Upozorňuji, že překlad je s vědomím studia a příp. vynesení překladu bude znamenat soudní problémy (překlad bude technicky označen a pozná se, kdo to byl).
 

legion666

Člen
46%
Příspěvků
27
Skóre reakcí
2
Bodů
23
jste super x-com je srdcovka už od x-com defense. Doufám, že se časem rozhodnou pro pokračování na x-com 3.....např terror from the deep :))
 
Komentář

Hacko11

Nováček
12%
Příspěvků
1
Skóre reakcí
0
Bodů
6
Už jsem v to ani nedoufal, to musím podpořit ..... mám to dohrané česko*anglicky, ale je to opravdu velmi obtížné a kvůli slabé znalosti AJ jsem to několikrát prohrál, kvůli nepochopení nových mechanismu hry.
 
Komentář

patrikspacek

2. úroveň
Člen
68%
Příspěvků
108
Skóre reakcí
106
Bodů
168
Ma Xcom2 nejaky mod vylepsene grafiky, jako 4K textures atd. ?
Jinak vam kluci rad pomuzu s prekladem.
 
Komentář
Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

Top