• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přesto registrovat, přečtěte si Často kladené otázky, co vám registrace nabízí a jak postupovat. Naleznete zde i odpověď na jeden z nejčastějších dotazů "Proč se nemohu přihlásit do aplikace CZ Manager?"

Správné RPG

Ascalon

Administrátor
Člen týmu PH
Tým překladyher.eu
Dárce portálu PH
85%
Příspěvků
492
Řešení
2
Skóre reakcí
184
Bodů
846
Najde se tu někdo, kdo hraje starou klasiku Dračí doupě nebo jeho nástupce Dračí Hlídku? Případně staré, dobré D&D či jeho novou, českou alternativu J&D? Zapovězené Země? Lone Wolf? Zaklínače? Nikdo? Ale no tak, přiznejte se. ;)
 

Jiriczek

Nováček
62%
Příspěvků
88
Skóre reakcí
50
Bodů
153
Dračí doupě už ne, ale bývaly doby kdy jsme to hráli skutečně hodně a taky jsme jezdili s partou na mistrovství republiky do Olomouce a vcelku slušně jsme se umisťovali (dvakrát na bedně ;) ). DD, alternativa tuším byla později D20 se taky testovala, ale pro některý spíš sváteční hráče to bylo trochu neuchopitelný, Lone Wolfa jako gamebooky ano, jestli to byla i HnH to už nevím, Zaklínače taky asi nemyslíš PC hry, v jiný podobě ho neznám, ale v LARPech jsme sjížděli různé náměty, prostředí i počasí...dodneška se klepu při vzpomínce na noční LARP při -20 stupních. :D
 
1 Komentář
Ascalon
Ascalon komentoval
Jo jo, Lone Wolf je už taky hra a samozřejmě vychází z gamebooků, mimochodem má vyjít 16 díl, poprvé v CZ a zaklínač je taky už i hra (ano, nemyslím ani PC a ani deskovou). :)
 

Jiriczek

Nováček
62%
Příspěvků
88
Skóre reakcí
50
Bodů
153
...koukám, že na gameconu ještě visí naše jména v síni slávy :D ...ale skutečně dřevní doby 1996 a 1998.
 
Komentář

Barbar

3. úroveň
Legenda PH
91%
Příspěvků
1.146
Skóre reakcí
389
Bodů
453
Ja .....vsechny. Jeste jsme kdysi dělali na Hridnove Fantasy, ale ten projekt bohužel nedopadl :(
 
Komentář

bezdus

3. úroveň
Dárce portálu PH
74%
Příspěvků
118
Skóre reakcí
81
Bodů
367
Já hrál dračák před 25 lety, a kamarád se ujal PJ-ovství. Je pravda že příběhy vymýšlel ve škole při hodinách (i tak školu úspěšně stíhal a dokončil). Hráli jsme v 8 lidech 7+ PJ, hráli jsme to každý den průměrně 6h po dobu 2 měsíců. Byla to paráda. Další příběhy už tak dlouho netrvaly. Vytvořil mapu světa snad z 12 slepených A4 v poměru 3x4, a ten nejdelší příběh co jsme ani nedohráli byl o tom, že se muselo složit žezlo z 5 částí, rozesetých po celé mapě, a tím žezlem jsme pak mohli zabít Kostěje Nesmrtelného. Při sestavování žezla tam byly ještě vodní a ohnivý element, a na žezlo jsme museli mít speciální rukavici. Potom jak si ještě vzpomínám hrál v příběhu důležitou roli kouzelník zakletý do poníka... no prostě bylo to rozlehlý a vychytaný! U toho jsme poslouchali soundtracky Conana a hudbu jiných fantasy filmů.
Takže asi tak.
Nedávno jsem ještě dostal stolní hru GLOOMHAVEN, vůbec netuším o co jde, ale prý je na tý hře dobrý, že se hrdinové nebijou mezi sebou, jako třeba v Talismanu, ale hrajou společně nějaké vytvořené scénáře. Docela se na to těším. Jen mám klasickou hrůzu ze četní a pochopení pravidel.

Pokud by byl zájem pro info, nebo inspiraci, mám někde tu mapu k DrD vyfocenou, a mohl bych ji sem na ukázku uploadnout.
 
Komentář

Otto Flick

Nováček
Zabanován
46%
Příspěvků
10
Skóre reakcí
2
Bodů
23
Léta letoucí staré dobré D&D, letos máme 22. výročí. Začali jsme na základce v šesti lidech a je s podivem, že nám za ty roky odpadl jen jeden člověk. Poslední léta si vždy třikrát do roka pronajímáme chajdu v beskydech a provozujeme víkendové dobrodružné seance u krbu.
 
Komentář

Top