Slovenský překlad Star Wars Jedi: Fallen Order je hotov

Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

Leffi

4. úroveň
Legenda PH
74%
Příspěvků
822
Skóre reakcí
472
Bodů
554
Překladatelská komunita je křehké společenství, které dokážou poznamenat i sebemenší potíže, které mohou na venek působit banálně, ale v jádru napáchají velké škody. Kdo ví, jestli vůbec kdy zjistíme co se stalo v samotném zárodku někdejšího problému, který stál na počátku komplikací kolem překladu Star Wars Jedi. Pozitivní ovšem je, že zatím co to v jednu chvíli vypadalo, že překlad nevznikne vůbec, téma to na konec bylo na tolik silné, že tu v současné chvíli budeme mít hned dvě verze a fanoušek lokalizovaného hraní si tak bude moci vybrat, která z nich mu bude vyhovovat.

Je to tak, nedávno jsme se dozvěděli, že česká lokalizace bude k dispozici zhruba v létě, ale pokud by jste už nechtěli čekat, můžete sáhnout po slovenském překladu, který je v současné chvíli každému plně k dispozici.

Trojice slovenských překladatelů MixerX MixerX, Epero, I Infernity , se sešli se společným cílem, kterým bylo fanouškům přinést kvalitní překlad ze světa Star Wars a to se vší úctou k danému téma. Všichni jsou velkými fanoušky univerza, takže se zde kladl velký důraz na terminologii a shodou okolností jim situace kolem Corony přihrála nucené volno, které se tak rozhodli vytěžit na maximum a že teda doslova, když vezmeme s jakou rychlostí slovenská verze překladu vznikla.

Dovolím si malý úryvek z úvodního článku, který na svých stránkách zveřejnil MixerX MixerX :
Verím, že dnes máme pre mnohých slovenských a českých fanúšikov dobrú správu. Tí z vás, ktorí odkladali hranie Jedi: Fallen Order, si túto hru konečne môžu naplno vychutnať v slovenskom jazyku. Naši členovia Epero a Infernity sú v univerze Star Wars ako doma, preto vyvinuli veľkú iniciatívu, aby tento preklad mohol vzniknúť počas ich núteného pracovného voľna.

Za terminológiou stál náš skúsený autor návodov a prekladateľ Epero, ktorý má svet Star Wars podrobne naštudovaný ako po anglicky, tak aj zo slovenských prekladov kníh a filmov. Vďaka tomu by mala byť zaručená konzistentnosť so všetkými pojmami a udalosťami, ktoré vám môžu byť z tohto sveta známe.
Celé znění naleznete zde...

Tedy nechť vás provází síla!

Profil překladu: Star Wars Jedi: Fallen Order SK
 
Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

Top