Situace kolem COVID19 - diskuze

Lilly

Nováček
60%
Příspěvků
162
Skóre reakcí
59
Bodů
297
Chtěla bych se na něco zeptat, je nutnost se zaočkovat ? Nevim byla jsem v kontaktu s tolika nakaženýma lidi, v blízkosti 15 minut - 1 hodinu s rouškou i bez roušky (Později jsem se to dozvědela, že jsou nemocní) prodělala jsem všechny testy, ale vysledek je pořad NEGATÍVNÍ. Trva to takhle rok aj něco ...

Mam takový pocit, jako kdyby se mi vir vyhybal. Nechce se mi veřit, že imunita existuje, když člověk neprodělal nemoc. Takže nevím jestli mam nebo nemam. Slyšela jsem co udělali v číne. Byli narušene bezpečnostní předpisy v biolaboratoře a nechali uniknout vir do světa.

Někdy jsem měla pocit, že všichni dopadneme jako ve filmu RESIDENT EVIL ...
 

Abby

Nováček
68%
Příspěvků
419
Skóre reakcí
204
Bodů
170
Lilly Lilly to rozhodnutí je na tobě, nikdo za tebe takovou věc nerozhodne, ani na to nikdo nemá právo. Jinak já jsem se nechala očkovat jen proto, abych mohla žít jako člověk bez omezení a třetí den po první vakcíně jsem ulehla s bolestí v krku, ztrátou hlasu a kašlem (před rokem a půl se tomu ještě říkalo nachlazení) a dr mě poslala na PCR test, který byl pozitivní a prý jsem měla britskou mutaci. Jediné dvě možnosti, které připadají v úvahu jsou, že buď jsem byla pozitivní kvůli vakcíně nebo jsem se nakazila v očkovacím centru, což ale zase znamená, že respirátory, desinfekce a další blbosti prostě nefungují, protože i když jsem proti nesmyslným restrikcím, tak sebe chráním (mám autoimunitní onemocnění, biologickou léčbu a patřím do rizikové skupiny) a samozřejmě v očkovacím centrum jsem měla jak respirátor, tak jsem použila desinfekci.

Nechám zhodnocení na každém, můj závěr je, že jde doslova jen o rýmičku a kašlíček (v mém případě) a i z mého okolí kdo byl pozitivní, tak se stejným hodnocením. Nepohybuji se ve skupině sportovců, ale neznám ani nikoho, kdo by měl z vlastní vůle 150 kilo, bůček s dvanácti a pivko k obědu a podobně, prostě v mém okolí jsou normální a normálně zdraví lidé a jediný člověk, který kvůli covídku zemřel se oběsil, protože mu kvůli restrikcím krachla firma, došly peníze a kvůli dost specifickému zaměření neměl nárok na odškodnění. Jeden pozitivní pán ve věku necelých 80 let byl v nemocnici, strávil tam devět dnů a teď zase normálně funguje. Víc to rozebírat nebudu, můj názor je tento a nezmění se a každý ať si udělá vlastní názor. Jen ještě jedna věc - budujte si imunitu, cvičte, choďte ven, jezte ovoce, zeleninu, vitamíny, udržujte si normální zdravou váhu a dýchejte kyslík. Tohle mi poradila moje dr když začalo rýmičkové omezování, já to dodržuju, roušku nebo respirátor nosím jen tam, kde za nenošení hrozí pokuta a nakazila jsem se až po absolvování prvního očkování, což prý není nic neobvyklého (u mojí praktické dr je to cca třetina očkovaných, což je neskutečné číslo), i když "odborníci" tvrdí opak.
 
Komentář

siSINka

3. úroveň
Překladatel
80%
Příspěvků
321
Řešení
3
Skóre reakcí
107
Bodů
396
"...buď jsem byla pozitivní kvůli vakcíně"
To si myslím že snad není možné. V mRNA vakcinách (Pfizer, Moderna) žádný virus není. A v Astře je nějaký "oslabený", nevím, AZ mě moc nezajímá.

Ad respirátory: FFP2 ani náhodou nejsou to pravé ořechové. Po vypuknutí covidu se všude psalo, že je potřeba FFP3, že "dvojkou" prolezou viry jakoby nic. S manželkou jsme si pořídili masky s filtračními schopnostmi o řád lepší než FFP3 norma. Určitě se v tom dýchá lépe než v roušce či resporátoru, vyjde to mnohem levněji (maska myslím 700 Kč a výměnné filtry 300 - přitom 3 měsíce 8 hodin denně je běžná doba použití jedné sady). Nevýhoda je, že to vypadá dost divoce, u nás na dědině se lidi koukali dost divně, když jsme s tím poprvé vlezli do sámošky :) Tohle už dávno neřeším, beru to k doktorům, do super-hyper, na ostatní kašlu, chráním sebe a je mi jedno, co si o tom myslí ostatní. Máme výhodu, že od doby, jak padli komunisti, jsme přestali chodit do práce a už dobrých 30 let jsme schopni se uživit, aniž bychom vytáhli paty z baráku ;)

Výrobek sem nebudu upřesňovat (třeba by to bylo vyhodnoceno jako nepovolená reklama). Zájemcům dám případně odkaz do PM.
---
Na jiném PC fóru jsem považován za covid-fanatika. Jelikož jsem starý pes, zdraví a váha už také není taková, jako třeba před 40 lety, patřím do rizikovější kategorie, proto mě různé pošklebky, bagatelizování covidu, čipové konspirace kolem vakcín ze strany NWO a podobně nechávají naprosto klidným. Různých hrdinů jsou plné hřbitovy…
 
Naposledy upraveno:
Komentář

Abby

Nováček
68%
Příspěvků
419
Skóre reakcí
204
Bodů
170
Zní to nepravděpodobně, ale třetí den po očkování? Nevím no, druhou dávku budu mít na konci léta a pak snad bude pokoj…

Pošli mi do pm prosím odkaz na tu masku a filtry. Možná to nevyužiju, možná ano, každopádně člověk má v první řadě chránit sebe a svou rodinu, protože nikdo cizí ho neochrání. Teoreticky bych měla být chráněná už jen díky vakcíně i prodělané nemoci, ale Bůh (a číňani) ví, jak je to doopravdy :D Každopádně jeden tvůj filtr by mi asi vydržel navždy když obyčejný respirátor mám od začátku dubna druhý :D a předtím jsem nosila hedvábný šátek a pak chirurgickou roušku od tuším října do dubna jsem měla dvě, akorát občas vyvětrané. Respirátor tak dlouho nevydrží, je to hrozné svinstvo, fuj…
 
Komentář

Jiriczek

Nováček
62%
Příspěvků
99
Skóre reakcí
59
Bodů
153
Tak jo, taky sem něco napíšu. Vrátil jsem se nedávno po více jak půl roce po nemocnicích konečně domů. Mám za sebou plicní ventilace, umělej spánek, intubace, díru v krku (tuším tracheotomie nebo tak nějak se to jmenuje) atd.,atd. Přivezl jsem si tu svini z lázní a skoro mě dostala (podle doktorů jsem vstal hrobníkovi z lopaty). Začalo to tím, že jsem doma omdlel a padnul na záda. Zlámal jsem si trojku bederní obratel, přijela RZ a já i všichni doma pozitivní. Všichni bez větších problémů jen mě se nezadařilo. Ano, máte pravdu, že věk (59) a hlavně váha (při mých 195cm jsem tehdy měl 145kg) a nějakých chronických zdravotních problémech (tlak, žíly, záda, kolena) jsem byl lovnej. Teď mám o 40kg míň, chodím blbě o franc.holích, po oboustranným zápalu plic nic moc plíce, po záplavě léků nic moc játra...ale ŽIJU a už se nerouhám s chřipičkama. To co já jsem udělal po návratu domů první bylo si nechat změřit protilátky - doporučuju všem. Po víc jak půl roce od covidu silně nadstandartní hodnota takže mi zatím nedoporučujou vakcínu, protože se dá očekávat bouřlivá reakce organismu. Blbý je, že zrovna tohle nejprůkaznější vyšetření vám nikde neuznávají, ale chápu, že si někdo ještě na těch testech potřebuje nahrabat. Pro mě je to ale dost zásadní věc takže o očkování zatím vůbec nepřemýšlím spíš si tak za 3 měsíce zopakuju protilátky. Respirátory nosím jen kde musím a na testy nechodím, manželka má za sebou obě očkování Pfizerem (dělá ve školství) a bez problémů, děti 18 a 15 let bez očkování a bez problémů. Já si prostě myslím, že ten, kdo se s covidem potkal a klidně i bezpříznakově tak protilátky má.
 
Komentář

Abby

Nováček
68%
Příspěvků
419
Skóre reakcí
204
Bodů
170
To mě mrzí, že jsi dopadl takhle, hlavně že jsi přežil. Myslím, že hlavně ta váha byl problém... Takže i pro tebe nejspíš bude fajn rada mé lékařky, co jsem psala výše, ostatně mít dobrou imunitu ještě nikdy nikomu neuškodilo. Takže cvič, choď ven, jez ovoce a zeleninu, úplně vynechej vysoce zpracované potraviny a hlavně smažené. A jestli máš pár korun navíc, kup si domů běžecký pás, motorový, je to skvělá věc, já jsem díky němu natolik zlepšila svůj stav, že z původních cca 100 metrů chůze a odpočinku šouravou rychlostí, že i zombie by mě předběhla jsem aktuálně na výdrži 5 km rychlostí 4.5 km/h. Trvá to dlouho, je to doslova běh/chůze na dlouhou trať, ale po letech zase můžu jít na procházku do lesa a nepochybuju, že i díky této mé snaze jsem covídek zvládla i přesto, že bych ho zvládnout neměla nebo jen obtížně. A váhu jsem taky srazila dolů, kvůli té nemoci jsem nabrala z cca 65 kg na 115 (při 179 cm) a teď sice nemám tak jako dříve, ale možná se tam dokážu vrátit, chybí mi cca 8 kg. Ale opět to trvalo fakt dlouho, roky dřiny, kdy každý sebemenší problém mě vrací zpátky, ten covídek mě vrátil s výdrží do minulého roku, ale to udělá každé nachlazení, prostě jsem vážně nemocná a nenadělám s tím nic, kromě toho, že pokaždé, když upadnu, tak zase vstanu a peru se dál...

S těma protilátkama jednoznačně souhlasím, ono je to vlastně jediná opravdu prokazatelná věc a náš zaostalý státeček to neuznává a ještě si test na protilátky musí člověk zaplatit. Kamarádka žije v CH, test na protilátky hradí pojišťovna a je normálně platný stejně jako antigen/PCR test, potvrzení o prodělaném covidu a očkování. A největší sranda je, že ona je očkovaná Modernou, má už obě dávky a její švýcarský certifikát v CZE neplatí. A kdyby jeli moji rodiče do CH, kteří jsou oba také očkovaní Modernou a mají obě dávky, tak jejich český certifikát v CH platí, což je teda fakt pecka...

Jinak ono to reálně opravdu je hodně podobné chřipce, ty potíže, které popisuješ (teda bez té zlomeniny obratle), měla matka kamarádky před asi pěti lety, věk 61 let a měla "obyčejnou" chřipku. Ona totiž opravdová chřipka je ve skutečnosti taky pěkné svinstvo, akorát ji spousta lidí zaměňuje za nachlazení. A když si uvědomím, že jsem údajně měla britskou mutaci a jediné co mi bylo, že jsem nemohla polykat kvůli bolesti v krku, měla jsem kašel a přišla jsem o hlas a jsem extrémně ohrožená (autoimunitní onemocnění, i když podle českého "práva" jsem na tom líp než tlusťoši, kteří si za to můžou sami, přitom já jsem si svou nemoc nezpůsobila, sama se nevyléčím, léky mě taky nevyléčí, jen udržují a opravdu jsem si to nevybrala zatímco ti tlusťoši si můžou pomoct sami správnou životosprávou, nepřežíráním se, cvičením atd a to i když jsou třeba nemocní se štítnou žlázou, na což se spousta tlustých lidí vymlouvá, že prý kvůli tomu nemůžou zhubnout, což samozřejmě není pravda, stačí jen chtít, mít trochu snahy).

Tím nic nezlehčuju, jen mě zlobí, že jakožto skutečně ohrožená jsem na tom vlastně hůř než ti, co jen žerou a *erou... A v nemocnici, kam docházím společně s dalšími stejně nemocnými lidmi, tento názor sdílíme včetně všech lékařů...
 
Komentář

Lilly

Nováček
60%
Příspěvků
162
Skóre reakcí
59
Bodů
297

Abby Abby - Sportuji jako běh a posilovaní, mam velice ráda ovoce a zeleninu, ale nejradši mám mrkev. S očkovaním zatím ještě počkam ...​

Jiriczek Jiriczek - Máš obrovské štestí, ale nechtěla bych tohle zažit co ty. Řekla jsem to doktorce a zajíma ji můj rozbor krve a dokud nebude výsledek z testu nemam jit na očkovaní. Lekla jsem se hodně, když jsem se později dozveděla, že jsem byla v kontaktu s nakaženýma lidi bez roušky a ještě jsme si podavali spolem ruce a na obchodním jednaní, kde jsem s nima byla skoro 1 hodinu a všichni sme sedeli vedle sebe u stolu ...​


Jak, už jsem psala byla jsem na testech a nic se nenašlo, prošla jsem všechny antigenní testy + další .... Vysledek je NEGATÍVNI. Naposledy co jsem byla nemocná je rok 2009, kde jsem prodělala zapal plíc.
 
Komentář

Abby

Nováček
68%
Příspěvků
419
Skóre reakcí
204
Bodů
170
Lilly Lilly mrkev mám taky moc ráda a taky rajčátka, okurku, ředkvičky, vodní meloun... Já jsem dříve jezdila na kole (100+ km), tanec, turistika (20+ km na každou procházku) a teď jsem ráda, že zvládnu 5 km za den... Mám tenhle problém od roku 2006 a mám úplně stejné problémy jako lidi, co měli těžký průběh covídku, takže třeba to lékaře donutí se mnou konečně po letech něco dělat, až dosud totiž jen krčili rameny a že prý se musím snažit. A co se objevil covídek, tak najednou se začali snažit. Proto jsem tak naštvaná, že se z "rýmičky" dělá bůhví co... Ať si civilizovaný svět došlápne na Čínu, která to vytvořila a vypustila, ať nám všem zaplatí veškeré ztráty, finanční i na životech a zbytečně ztracený čas.
 
Komentář

Lilly

Nováček
60%
Příspěvků
162
Skóre reakcí
59
Bodů
297

Abby Abby nezapomeň si zeleninu dobře zamichat pak je to dobrota. Ja si to vždycky velice rada zamícham s jogurtem, ale jenom trošinku ....​


Ohleden číny, celou tu dobu nám lhali, že tam byla nějaka skupina co v jeskyni dělala průzkum a vir byl od mrtvých netopýru. Později se čina přiznala, že vír byl omylem vypušten z biologického výzkumů z laboratoře a nedalo se, už tomu zabranit, protože někdo tam narušil bezpečnostní předpisy, ale naštestí se nejednal o teroristický biologický utok.

Četla jsem članky od lidi co byli v číne a všichni tam napsali jenom tohle. Pokud mate nějakou možnost běžte okamžitě pryč z číny, tady vládne naprosty chaos. Doufejme, že čína nevlastní společnost UMBRELLA, čekala jsem jenom až bude céla země zamořena vírem a všichni lidi budou umírat rychlosti světla, nastane zmatek, boj, chaos a bude zase doba ledová anebo z nás budou zombie. Prostě všechno mě ze začatku napadlo, ale umiš si to představit ? Teď, už všichni víme jakto doopravdy je ....
 
Komentář

Jiriczek

Nováček
62%
Příspěvků
99
Skóre reakcí
59
Bodů
153
Děvčata, máte můj velký obdiv, že jste tak aktivní. Myslím, že i díky tomu jste tak trochu za vodou. S tou váhou se shodneme, říkali mi sanitáři, že to svinstvo kosí hlavně obézní lidi a dost důležitá je i míra psychické odolnosti. Zní to možná blbě, ale chtít a věřit. Já to teď beru jako že tady ještě nemám všechno splněný, proto mi bylo umožněno to dokončit. Patetický, co? :) Podotýkám, že nejsem věřící, alespoň co se týče všeobecné představy, co to znamená. Tak a jdu na schody - moje pohybová aktivita v současné době znamená tak 300-400 schodů nahoru a dolu denně, chodím po baráku sem a tam v několika vlnách pak si měřím saturaci, ty plíce to při zátěži moc nestíhají, ale ono to půjde. Přeji hezký den a hodně zdraví. :p
 
Komentář

Abby

Nováček
68%
Příspěvků
419
Skóre reakcí
204
Bodů
170
Jiriczek Jiriczek hlavně se nevzdávej, snaž se, ono to půjde. Já jsem na tom tak, že 300 schodů denně fakt nedokážu zvládnout, ale dokážu zvládnout ujít relativně rychle přes 3 km. Ovšem byly doby, kdy jsem neušla ani 100 metrů a musela jsem se zastavit a odpočinout a dokonce byl jeden velmi ošklivý měsíc, kdy jsem byla na kolečkovém křesle a nedokázala jsem ujít ani jediný krok...
Saturaci O2 si taky měřím, kvůli tomu jsem upgradovala své Apple Watch a šestky a dokonce i když jsem byla v karanténě s covídkem, tak jsem měla průměrnou denní saturaci přes 98%. Ale pravdou je, že to nárazově klesalo i na 90% a další měření bylo 99, třetí 91, pak zase 99 a takhle to kolísalo. Ale v průměru to bylo v pohodě. Teď to mám už zase bez problémů a nejde mi to pod 95% a to takhle klesá navíc jen ve spánku. Ostatně i rodičům jsme pořídily oxymeter, on je to podle všeho nejlepší ukazatel nákazy.
Jinak jestli máš nějaké penízky, kup si běžecký pás, motorový, ten mě pomohl úplně neuvěřitelně. A vidíš tam progress v rychlosti, vzdálenosti i času. A stačí nějaký obyčejný, já mám za necelých 10k czk, prostě ten nejlevnější, co před třemi lety byl a stačí. A hlavně fakt pomáhá.
A hlavně to opravdu nevzdávej, nejhorší je složit ruce do klína a vzdát to. Být pozitivní, věřit, snažit se a taky nečekat úplně zázraky a půjde to.

Lilly Lilly jjj, bílý yogurt, k tomu trochu medu a je to mňamka.
 
Komentář

Top