• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přesto registrovat, přečtěte si Často kladené otázky, co vám registrace nabízí a jak postupovat. Naleznete zde i odpověď na jeden z nejčastějších dotazů "Proč se nemohu přihlásit do aplikace CZ Manager?"

Shroud of the Avatar

Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

Vilge

Nováček
53%
Příspěvků
6
Skóre reakcí
2
Bodů
263
SotA_Banner.png


Zdravím všechny, v tomto topicu bych rád přiblížil trošku opomíjenou hru Shroud of the Avatar a snad se mi povede najít i spoluhráče.

Vezmu to od začátku. Tuto hru nám přinesl Richard Garriott, kterého snad velká většina lidí zná. Přesto pro jistotu! Richard Garriott zvaný také Lord British má za sebou sérii Ultima, Lineage nebo například Wing Commander a v neposlední řadě také Ultima Online - první komerčně úspěšné MMORPG jehož nástupcem je právě Shroud of the Avatar. Ještě fun fact's Lord British je velký dobrodruh a byl šestým vesmírným turistou a potopil se k vraku lodi Titanic. Pro další info doporučuji rozhovor s Richardem v novém vydání časopisu Level.

Teď už zpět ke hře! Jak se dalo pochopit tak SotA je MMORPG, ale hodně odlišné od WoW a ostatních. Teď kdo měli tu čest s OU myslím že netřeba vysvětlovat.

První čeho si všimnete je že tam nejsou nad NPC žádné otazníky s questy. Funguje to asi takto: normálně přijdete k hospodskému, přestavíte se "Hello mate, my name is Vilge. How are you?" on řekne "Hi, I am Tom the Innkeeper. I am little busy." vy se zeptáte na práci "Do you know about some work for me? I need some money." a on "I don't need help but our village hunter is looking for help." atd.... Prostě hodně old school a hlavně hard core!

Další zajímavostí je levelování. Vysoký level neznamená že jste neporazitelní levelem jedna, znamená pouze že máte víc možností. Prostě v této hře stačí troška šikovnosti a i nižší level je platným hráčem. Co se hraní týká je jen na Vás co budete dělat, pomáhat lidem, krást, vyrábět předměty, obchodovat....atd. Můžete stavět domy, zakládat vesnice a města. Tento svět je nástroj pro nás hráče a my jsme tvůrci obsahu. Chcete se stát kovářem, postavit kovárnu a zásobovat ostatní zbraněmi? No tak do toho!

Pokud tento topic někoho nalákal budu jen rád! Ano předem říkám grafika není to nejkrásnější co v MMORPG najdete, ale myslím že ani UO nepotřebovala top grafiku a hra byla skvělá.

Hru najdete jak na oficiálních stránkách, prozatím se jedná o Earlly access
Shroud of the Avatar a na Steamu.

 
Naposledy upraveno:

Zacharjas

Nováček
55%
Příspěvků
26
Skóre reakcí
9
Bodů
271
Skutečně to na mne dýchlo takovou tou ultimáckou atmosférou. Ovšem nevím, jestli bych si dnes našel čas na pravidelné hraní nějakého MMO, které to vyžaduje. Zvláště kdyby i zde měly platit podobné principy jako v Ultimě.

I když uznávám že to byly krásné časy. A že UO byla, co byla, pořád je výjimečná hra a řadě jejich principů se zdaleka nevyrovnají ani dnešní MMO. Vskutku nepopsatelné pocity měl člověk tehdy, když po šesti hodinách v dungeonu zemřel v poslední místnosti a smrtí ztratil všechno, co měl u sebe. A v UO toho člověk musel mít u sebe hodně. Takový herní zážitek dnešní MMO rozhodně neposkytují. :)
 
Komentář

Vilge

Nováček
53%
Příspěvků
6
Skóre reakcí
2
Bodů
263
Před pár dny vyšel nový patch tak to zase na chvilku zkusím, mimo jiní by se měla díky novému Unity vylepšit grafika... V příštím by měli konečně posunout combat někam dál.... Jinak asi nemá cenu do toho zatím dávat moc času protože se furt jedna o betu. Až hra vyjde tak se uvidí :)
 
Komentář
Y

Yurinka

Návštěvník
Sice beta ale zatim to vypada uzasne jako stara ultima s novym kabatem nejvic me stejne ale budou zajimat jaky to bude mit zaklad skill cap ci jen ohraniceno temi decky(jen skoda ze jsem nenasla jestli taming-ochocovani zvirat , tam bude taky to jsem na uo milovala lol)
 
Komentář
J

Jack Dragon

Návštěvník
Zdar, nevim jestli se tu dá psát někam pmka, ale pokud by někdo chtěl, tak do gildy hledáme další české hráče a nebo jen spoluhráče ve hře, máme i ts3 pokud by měl někdo zájem a většina u nás hraje i pvp, jinak nás tam najdete pod nickem Jack Dragon a nebo hledejte hráče Hespeler to je náš gild master.
 
Komentář
Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

Top