• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si Často kladené otázky co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Překlad Disciples 2, pomoc s diakritikou

Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

Ontarion

Dárce portálu PH
Člen
Zdravím všechny. Překládám hru Disciples 2 (datadisky) a narazil jsem na menší problém. Hra neumí českou diakritiku. Původní Temné proroctví samozřejmě šlape v pohodě, takže hra by s tímhle neměla mít problém. Ale já vůbec nevím jak na to. Proto tu hledám někoho, kdo by mi poradil, aby hra uměla českou diakritiku. Doufám, že je otázka srozumitelná.

Najde se tu někdo takový?

Velice děkuji.

O.
 

Kamil

Legenda PH
Měl bys upřesnit, v čem je problém. Zda v tom, že neakceptuje české znaky kvůli použitému kódování (nepoužívá UTF apod.), nebo zda je problém s fontem.
 
Naposledy upraveno:

Ontarion

Dárce portálu PH
Člen
No, to je právě to, s čím si nejsem jistý. Na překlad (a téměř jakoukoliv editaci hry) používám DBF viewer, který kódování UTF umí (vyzkoušeno na Temném proroctví), takže problém si myslím bude spíš se samotným fontem. Jenže vůbec nevím, kde v souborech ten font najít a doplnit české znaky. A jediné soubory, které ze hry neznám, jsou .ASI a . TSK. Jenže nevím, jak tyto soubory otevřít a "prohrabat se" v nich. A třeba to nebudou ani tyhle soubory.

Moc se omlouvám, že to zní takhle zmateně, ale tohle je něco, s čím si neporadím. Doufám, že tahle odpověď alespoň trochu pomůže odhalit můj problém.

Díky
 
J

Jespi

Návštěvník
Já mám přeložený datadisk Rise of The Elves, dělal jsem si jej pro sebe, protože anglicky sice umím perfektně, ale raději hraju hry v češtině, pokud chceš, můžu ti dát hotové přeložené soubory, je tam potřeba trochu korekce, ale jinak to je aight... ušetřilo by ti to práci a mohl by ses věnovat dalším datadiskům :)))
 

Rhaegar

Člen
Rozhodně se na češtinu Disciples těším. Tohle je moje srdcovka. Takže nepřekvapí když řeknu, že je to nejlepší strategie co byla kdy vytvořena :D
 
P

perseus00

Návštěvník
Děláš skvělou věc, moc Ti fandím a moc se těším na překlad. Disciples Temné proroctví byla úžasná strategie a mrzelo mě, že si neužiju datadisky. Dodnes ji řadím mezi nejlepší hry. Jen vydrž, uděláš radost spoustě lidem...
 
Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.
Top