• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net

Skupinová statistika

Uživatelé:
6
Vlákna:
0
Příspěvky:
0

Nejnovější příspěvky

Fallout 4 CZE

Práce s projektem v GITu

Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

palko

Uživatel
Příspěvky
443
Řešení
2
Skóre reakcí
383
Bodů
0
Proč to chtít?
Nabízí se otázka, proč byste měli chtít mít plný přístup ke zdrojovým souborům projektu (definice dávek, přeložená XML a další):
  • kdykoliv máte přístup k aktuálnímu stavu překladu
  • můžete koukat na překlady ostatních překladatelů
  • můžete vyhledávat v překladech
  • můžete si zobrazovat změny, které provádí ostatní členové týmu
  • můžete provádět hromadné změny nad překladem (jen pro vyvolené :))
Co to je?
Projekt překladu máme uložen pomocí systému GIT (technologie pro verzování souborového systému). GIT funguje na principu, kdy má každý člen týmu svoji lokální kopii projektu (tzv. clone) projektu a jednou za čas by se měl synchronizovat s centrálním serverem (pro nás GitHub). Synchronizace je dvojího druhu: stažení nových změn ze serveru do lokální kopie (tzv. pull) a nahrání lokálních změn na server (tzv. push).

Jaké nástroje?
Samozřejmě základní náhled na projekt umožňuje samotné webové rozhraní GitHubu. V něm bohužel (kvůli optimalizaci samotného GitHubu) nefungují některé operace nad velkými soubory. I to je jeden z důvodů, proč se vyplatí mít lokální klon projektu. Doporučované nástroje za tímto účelem jsou:
  • TortoiseGit - práce s GITem (clone - naklonování projektu, pull - synchronizace změn z centrálního serveru, log - zobrazení historie, diff - zobrazení změn)
  • Atom.io - textový editor pro práci s projektem (prohlížení, vyhledávání, hromadné operace)
Jak pracovat s GITem?
Po nainstalování TortoiseGit se vám zintegruje s kontextovým menu (menu při stisknutí pravého tlačítka myši) v průzkumníkovi. První operací je naklonování projektu:
q9GuNnp.png

Při klonování budete vyzvání k zadání zdrojové URL. Tu najdete na domovské stránce projektu:
ZZl4A8K.png


Dále budete vyzvání pro zadání uživatelského jména a hesla. Po zadání přihlašovacích údajů se vám vytvoří lokální klon projektu obsahující jak všechny soubory projektu, tak i jeho kompletní historii.

Pro zobrazení historie stačí v kontextovém menu kliknout na TortoiseGit -> Show Log:
hx3W9Un.png

Zobrazí se vám okno s historií změn. Pro zobrazení změn v konkrétním souboru stačí dvakrát kliknout na název souboru v dané revizi:
Mlohm6X.png

Pro postupné procházení jednotlivých změn v souboru můžete používat navigační tlačítka Previous difference a Next difference.

Pro synchronizaci lokální kopie se stavem na serveru zvolte v kontextovém menu položku Git Sync... Dotažení nejnovějších změn je pak už jen otázkou stisknutí tlačítka Pull:
giRCSXK.png

Synchronizaci provádějte kdykoliv potřebujete dotáhnout nové změny z centrálního serveru.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.
Back
Top