Podpora češtiny nebude ...

Lilly

Nováček
60%
Příspěvků
163
Skóre reakcí
57
Bodů
297
Jinak přeji všem krásne a veselé vanoce a všechno nejlepší v novem roce 2018 ...

- Bohužel přišla mi po dlouhe době odpověď z EA podpory. Čeština na origin klient, už nebude nadale podporovana, protože česka republika je malá země a upřednostňuji jenom celosvětove jazyky. Proto se rozhodli česku verzi navždycky zrušit. Nepovažuji to za důležite a pokud neumim anglicky, doporučuji nehrat origin hry a přejit na jinou platformu co podporuje česku verzi ... (Petice nepomohla)

- Ubisoft planuje take zrušit češtinu na klientovi, ale neni to ještě jiste, takže až to zjistim dam to všem na vědomí.

- Ohledem hry DIABLO 3, blizzard support nedáva na tohle povoleni a nehodla se s tím vůbec v budoucnu zajimat. Pokud si někdo planuje udělat češtinu tak to bude určitě riziko anebo cesta jak získat ban. V podstatě pokud by někdo chtěl udělat češtinu, tak to by tam muselo byt minimalne 30 lidi. Práce tak počitam na 7 let a investice do diabla 3 (min: 25 000 kč) pro autori, ale nikdy k tomu nedojde, protože ve skutečnosti je to aj po technicke strance nemožne. Hra ma velice mnoho textu v angličtine. Ohledem získani patchu na offline singleplayer verzi DIABLO 3 mi support oznamuje, že to nebude vůbec vyrabět. Hra je prostě, už tak zkonstruovana, takže chudaci hrači co se tešili na DIABLO 3, ale bohužel nemaji připojení na internet. Jenomže tohle podporu od blizzardu vůbec nezajíma. Škoda ....

- Čeština na MIRROR'S EDGE CATALYST nebude. Po technické strance je to nemožne. Problemy s enginem a padaní hry, atd ...(Sbohem)

Moje vyjadření: Bohužel neda se s tím nic udělat a vzdala jsem to. Jak jsem skončila s origin hrami a prodala učet s hrami, tak od 01.01. 2018 končim aj battlenet hrami a prodam svůj učet, nebo ho někomu daruji. Na steam učtu zůstavam, nebudu něco hrat co mně nebaví a nerozumim tej hře. Pro mně to skončilo a považuji tyhle herní platformy origin, blizzard za mrtvu zonu, z ktere není, už v budoucnu možny návrat ....
 
G

Godxon

Návštěvník
1. Ano, češtinu Origin nepodporuje už pár měsíců.
2. Jaký je zdroj této informace? Kontaktovala jsi přímo Uplay podporu?
3. U her, které vyžadují Battle.net (všechny Blizzardí hry), nejdou upravovat soubory hry (před spuštěním hra kontroluje změnu souborů, neznám nikoho, komu by se podařil tento problém vyřešit), takže sehnat lidi je až druhý problém.
4. Je to sice složité, ale možné to je (viz http://forum.xentax.com/viewtopic.php?f=35&t=15739).
 
Komentář

Chidlink

Nováček
60%
Příspěvků
176
Skóre reakcí
21
Bodů
297
Hru od EA games jsem si nekoupil už čtyři roky, nejen že na ně není čeština, ani mě žádná hra od nich nijak nezajímá, podle mého názoru vyvíjí jen samé blbosti.
No co se týká blizzardu od nich jsem si koupil za celou dobu co jsem na světě jen jedinou hru a to je starrckraft 2 první epizodu, protože na ní byla kdysi čeština, pak přišel Battlenet a čeština se přestala aktualizovat. Od té doby mě rovněž Blizard přestal zajímat.
Nějak se mi nechce věřit tomu že by ubisoft zrušil českou podporu uplaye, ale je možné všechno. Každopádně já nehodlám mít na každou hru v mém počítači, pokaždé jinou plattformu. Člověk by se z toho za chvíli zbláznil. Zlatě když vycházeli hry jen na DVD :(
 
Komentář

CougarCS93

Nováček
61%
Příspěvků
193
Skóre reakcí
35
Bodů
302
O Originu se to ví už dlouho, osobně tenhle krok vůbec nechápu. Chápu proč není čeština třeba na Battlefield 1 a já jí tam osobně ani vůbec nepotřebuju , ale proč se ruší lokalizace na klienta, to mi hlava nebere. Jasně jsme malej trh, kde každej druhej pirátí, ale pořád je to herní klient s minimem textu a udržovat ho lokalizovaný jsou minimální náklady ...


U Ubisoftu se ta informace vzala kde? Ubisoft je asi poslední velký vydavatel, který se snaží lokalizovat svoje největší pecky do co největšího počtů jazyků a kupodivu, včetně češtiny ... A že by jen tak zlikvidovali lokalizaci klienta? Nechce se mi věřit, ale byl by to další trapný krok kupředu.
Ale nedivil bych se. PC hraní nemá prakticky budoucnost, drží ho nad vodou jen Steam, ale ani tohle nebude věčný ... A oficiální češtiny? Ty už nemají bohužel budoucnost vůbec :)
 
Komentář

Kamil

3. úroveň
Legenda PH
84%
Příspěvků
1.130
Skóre reakcí
29
Bodů
418
Na druhou stranu, lokalizace klienta je mi celkem ukradená, tam vůbec žádné problémy nemám. Ale takový Assassin's Creed Origins bych si bez češtiny moc neužil.

Co se týká UBI, tak jsem v rozhovoru s Lukášem Hruškou (Conquest, jeden ze dvou CZ distributorů UBI) nepostřehl, že by se plánovaly lokalizace rušit (od 42:00):
 
Komentář

Lilly

Nováček
60%
Příspěvků
163
Skóre reakcí
57
Bodů
297
Goxdon někde jsem to četla na foru .... (Teď se to snažím dohledat, kde to bylo )není tohle ještě aktualní, teprve jsem napsala na ubisoft podporu, abych se ujistila zatím mi nic nepřišlo, ale doufam, že zůstane česka lokalizace na ubisoftu a steamu. Napsala jsem jim, jestli nadale zůstane podpora čestiny na platforme uplay klienta a co se stalo, že hra ASSASSIN CREED ROGUE není v česke lokalizaci. To bude určitě konkurence a boj protože steam ma velice daleko do krachu a ubisoft se bude určitě snažit ho nasledovat. Tohle jsou zatím jedine dva posledni herní servery, ktere podporuji klienta v české lokalizaci.

Ja si myslim, že teď bude určitě hromadny odchod českých a slovenských hráču od blizzardu a origin serveru, který vůbec nerozumí anglickym jazykem a zachvíli to tam bude prazdný :)
 
Naposledy upraveno:
Komentář

CougarCS93

Nováček
61%
Příspěvků
193
Skóre reakcí
35
Bodů
302
Lilly, jako s prominutím, ale trochu to přeháníš a až se tomu musím smát co tu plodíš :D :D

AC: Rogue neměl češtinu z naprosto jednoduchýho důvodu, byl to spíš vedlejší produkt mimo sérii a nepočítalo se nějakými extra prodeji.

Konkurenční boj mezi Uplayem a Steamem je taky velice śměvná záležitost :D :D Se Steamem se nikdo měřit nechce a ani nemůže a hlavně zrovna Ubisoft svoje hry normálně nabízí na Steamu ke koupi, narozdíl od EA , což mi nějak k tomu konkurenčnímu boji nesedí :D

Ja si myslim, že teď bude určitě hromadny odchod českých a slovenských hráču od blizzardu a origin serveru, který vůbec nerozumí anglickym jazykem a zachvíli to tam bude prazdný :)
Tohle mě samozřejmě rozsekalo nejvíc :D a je to největší nesmysl ... lidi co na těch platformách hrajou nějaká čeština vůbec nezajímá a zrovna Blizzard a EA se o svoje hráče moc bát nemusí ... A Steam to má o mnoho jednodužší, on sám nedělá vůbec nic, za něj to lokalizujou sami hráči ...


Tahle věc je strašně jednoduchá , nevím kolik ti je a jak moc si zběhlá v ekonomice, ale to je to oč tu běží ... Pokud ta firma vidí, že se jí něco ekonomicky nevyplatí, tak to logicky nebude dělat ... A češtiny jsou toho jasným příkladem. Ubisoft svoje největší pecky jako AC, Far Cry atd... lokalizuje hlavně díky Playmanovi a tomu, že se tady u nás ty hry stabilně celkem slušně prodávají.
Problém ale je, aby náš český distributor a hlavně samozřejmě vydavatel viděl, že se tady něco slušně prodává, museli by to ty lidi kupovat v krabicových verzích z oficiálních obchodů, jedině tak z toho má totiž distributor nějaký peníze.
Jelikož to se ale skoro vůbec už neděje, tak se logicky už tolik nedějou lokalizace. Distributor Cenega je toho jasným důkazem. Takový hezký příklad je lokalizace Skyrimu. Na svojí dobu to byl obrovskej projekt, kterej se sice údajně zaplatil, ale měl na mále. Proto je jasný, že Fallout 4 žádnou lokalizaci neměl, jako New Vegas a žádná další větší hra od Bethesdy už ho mít na 100% taky nebude, včetně dalšího Elder Scrolls. Prostě se to nevyplatí. Hry jsou čím dál větší a lidi čím dál víc nakupují na portálech jako je Steam či na , podle mého "šedých obchodech" ...

Naopak třeba Zaklínač 3 češtinu dostal i když to byl gigantický projekt, větš než Skyrim, ale tam to samozřejmě udělalo to, jak je u nás hra populární a s jak velkými prodeji se počítalo.


Prostě se smiř, že do budoucna bude lokalizací spíš ubývat, protože se to vydavatelům prostě nevyplatí ekonomicky a to je ten jedinej a hlavní fakt ... Navíc lidí co češtinu vyloženě vyžadují bude ubývat, dneska už i děcka ve školce pomali umí anglicky líp jak já :D ...
 
Komentář

Lilly

Nováček
60%
Příspěvků
163
Skóre reakcí
57
Bodů
297
CougarCS93 ja si velice vážim tento server a hlavně lidi co lokalizuji hry do česke verze. Ja se s tebou nehadam, dobře maš pravdu, ale ja nebudu hravat hry co nemaji podporu češtiny, neumíš si to představit jak mně to spyš unavuje a vystresuje. Tohle, už neni pro mně zabava a relax (Něco zjisťovat a dohledavat co mam ve hře udělat atd ...) mně hrozně vyčerpava a nebaví mně to. Razantně to s tuhle hrou okamžitě ukončim a tím tohle pro mně zhaslo. Ja se chci zabavit a odpočinout si ve hrach, když mam čas.

No v každem připadě to chapu jestli ta firma ma z toho peníze, anebo ne. Jenom mně štve jak se někdy podpora chova k lidem co jim napišou, prostě tě odpalkuji.
Fakt to vyžaduje nervy a trpělivost, než ti přijde odpověď ze steam, ubisof, origin podpory. Na blizzardu sice maji live chat a na zakladě ticketu nemusim dlouho čekat, ale vůbec se oni nechtěji o tomhle ani bavit a ukonči to. Tak to ukončim aj ja a nebudu to hravat.

Můj přitel trochu rozumi angličtině, ale ja vůbec ne, kdykoliv ho musim požadat o pomoc. Jenom jsem chtšla zjistit proč a jak a těď to, už vím. Je to hrozne trapení a peklo když je hra v angličtině, prostě to nezvladam a nehraju to.

Steam ma v tom výhodu, že samotní uživatele si mohou udělat češtinu a bez nejmenšich nasledků a vůbec mu to nevadí, akurat se musi davat pozor na multiplayerove hry , kde se nachazí VAC zabezpečení. Víme asi všichni, že modifikace a uprava složek do českeho jazyka bere tento system jako cheat, ikdyž to cheat není a dostaneš za tohle postih. Napřiklad hra call of duty MW2 čeština na singleplayer existuje, ale nemůže jit, už na multiplayer.

Origin podpora mně odpalkovala a tohle ani nebudu řešit, ale blizzard např: ti neda povolení na česku lokalizacii, nemaji to radi a nebudou za žadnych okolnosti podporovat česku republiku a hrače pokud nemaji z toho žadny biznis a peníze. Prostě nehrajte to pokůd mate problemy s angličtinou a je to. tohle byla jejich odpověď a ticket byl ukončen. Jakože, aby na mně řvali, anebo chovali se ke mně jako k handře to zas ne, ale nechtěli se o tom vůbec bavit. Mohli aspoň udělat offline patch pro singleplayer verzi, ale ani to nechtěji udělat.

Prostě se jim to nevyplatí. Teď vim na čem jsem a co mam udělat. Proč jsme se radši nenarodili všichni celosvetovym jazykem napřiklad angličtinou a bylo by hned po problemech.
 
Komentář

Sierpe

3. úroveň
Dárce portálu PH
65%
Příspěvků
400
Skóre reakcí
92
Bodů
322
Jj Blizzard mě s tímle taky naštval. Když před léty vyšel Warcraft i s českým dabingem který vydavatel to dělal? Možná by byla poslední cesta apelovat přes něj. Aspoň kvůli budoucímu Warcraftu. Když už Starcraft je zabitej...
 
Naposledy upraveno:
Komentář

aarongoldstein

2. úroveň
Člen
78%
Příspěvků
320
Skóre reakcí
104
Bodů
194
Sierpe napsal:
Když před léty vyšel Warcraft i s českým dabingem který vydavatel to dělal?
Předpokládám, že máš na mysli Warcraft 3 Vláda chaosu (a k tomu DLC Ledový trůn)...

Vydavatelem byla (jak jinak) Cenega
 
Komentář

Farflame

6. úroveň
Překladatel
73%
Příspěvků
1.168
Skóre reakcí
1.244
Bodů
1.088
CougarCS93 napsal:
Tahle věc je strašně jednoduchá... Pokud ta firma vidí, že se jí něco ekonomicky nevyplatí, tak to logicky nebude dělat ...

Právěže ta věc není tak jednoduchá. Uvádíš tady polopravdy, ale to hlavní jsi vynechal. Viz níže...

CougarCS93 napsal:
A češtiny jsou toho jasným příkladem. Ubisoft svoje největší pecky jako AC, Far Cry atd... lokalizuje hlavně díky Playmanovi a tomu, že se tady u nás ty hry stabilně celkem slušně prodávají.

Nemáš pravdu, protože u nás se dobře se prodávaly i lokalizované hry jiných vydavatelů. Samotné EA se několikrát chlubilo svými prodeji, a to včetně Dragon Age Origins, které bylo jednou z nejprodávanějších her roku. Nikdo tedy nemůže tvrdit, že by se toto neprodávalo nebo zaostávalo, to je účelová lež. Ten důvod, proč Ubisoft lokalizuje je v tom, že to nemusí dělat sám a nemusí nést vysoké náklady, protože náklady Playmanu jsou mnohem menší a tudíž je to rentabilnější. Což je rozdíl oproti EA! Druhý důvod je ten, že Ubisoft jsou Francouzi, kteří jsou nuceni lokalizace dělat (minimálně ENG+FRA), takže v tom mají zaběhaný systém, kde se počítá s dalšími jazyky. EA s tím sice taky počítalo, ale pro jejich šéfy to taková automatika není, eventuálně jejich řešení je prostě dražší. Což je JEJICH problém.

Třetí důvod je spekulativní, ale může být pravdivý, a to je ten, že mají prostě nižší nároky na českého vydavatele. Nevím to jistě, ale je to rovněž důležité, protože to spolurozhoduje o tom, jestli je lokalizace do češtiny povolena nebo ne. Psal jsem o tom tady, ty poslední 2, 3 odstavce, v čem je problém:

https://prekladyher.eu/tema/diskuze-ohledně-g2a-apod.1196/#post-12266


CougarCS93 napsal:
Takový hezký příklad je lokalizace Skyrimu. Na svojí dobu to byl obrovskej projekt, kterej se sice údajně zaplatil, ale měl na mále. Proto je jasný, že Fallout 4 žádnou lokalizaci neměl, jako New Vegas a žádná další větší hra od Bethesdy už ho mít na 100% taky nebude, včetně dalšího Elder Scrolls.

Odkud čerpáš informaci, že Skyrim měl namále? Podle mých informací z Cenegy, pokud si matně vzpomínám, se prodával překvapivě dobře. Pochybuju, že měl namále. Mnohem hůře se prodával New Vegas. Takže důvod, proč F4 nemá lokalizaci, nesouvisí se Skyrimem. Je to stejný případ jako na tom odkazu výše.
 
Komentář
P

Predseda3D

Návštěvník
Asi chápu, proč se tak rozčiluješ.
Ale zrovna na Blizzard bych se nerozčiloval. Každé firmě jde v prvé řadě o peníze a je jasný, že CZ+SK trh je malinkatý. Ale Blizzard se zase stará i o své staré tituly, i ty hodně staré. Např. pro Warcraft 3 stále vydávají patche a dokonce přidávají modernější věci, třeba podporu FullHD rozlišení.
Teď budou remasterovat Diablo 1. Atd.

Jako jediné co od těch velkých firem nechápu, proč neponechají překladatelské rozhraní i pro fanouškovské projekty. Vždyť to je výhra pro všechny. Oni ušetří za překlad a lidi své překlady dostanou.
A nějaké to API pro překlady musejí mít, vždy podporují několik jazyků.
 
Komentář

sirjiri

Nováček
94%
Příspěvků
97
Skóre reakcí
4
Bodů
47
[QUOTE="Co...[/QUOTE]
PC hrani nema budoucnost? Uz to nehul. Nechapu kde jsi na takovou chujarnu prisel :)
 
Komentář

Top