• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přesto registrovat, přečtěte si Často kladené otázky, co vám registrace nabízí a jak postupovat. Naleznete zde i odpověď na jeden z nejčastějších dotazů "Proč se nemohu přihlásit do aplikace CZ Manager?"

Článek Novinky ze světa her

Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.
Novinky_ze_sveta_her.jpg
Na úvod bych vám rád představil novou krev do redakce PH a tou je Dauler Dauler. Budete se moci s ním setkávat právě v tomto měsíčníku a rád by si udělal i diskuzní sekci o novinkách v redaktorském koutku, který nám za pár dní vznikne. Tento článek je Daulerova první práce pro nás a od příště si to bude publikovat sám. Držme mu všichni palce a případné úpravy tohoto měsíčníku směřujte na něj a můžete být společně kreativní.

Novinky ze světa her za minulý měsíc + očekávané hry na listopad
Listopad je tady, to znamená, že nejen listí ze stromů, ale také spousta nových nápadů vývojářů a herních studií „padá“ k nám na zem, k běžným smrtelníkům. Podzim je v plném proudu a jako velmi plodné herní období už nejen něco nabídl, ale rozhodně bude nabízet i dál. Pojďme se podívat, co podstatného už se stihlo, „je venku“ a co by vám z nadcházejících dní nemělo uniknout.
spacer.gif

JEDEN NA MOBILU, DRUHÝ TŘEBA NE
Uplay a Ubisoft Club se spojily do jediné služby Ubisoft Connect. Lidé, mající celou záležitost na starosti slibují velkou podporu cross-playe, tedy hraní napříč platformami. Tento styl hraní není novinkou, ovšem chystá prý nové možnosti. Ty budeme moci, podle těchto nových scénářů Ubisoftu, zkusit už s nadcházejícím titulem Riders Republic.
spacer.gif

POD KÁPÍ JE ŽENA
Jade Raymondová, jedna z týmu kolem Assassins Creed, založila nové herní studio Haven, které sdružuje mnoho bývalých pracovníků Ubisoft z týmů právě kolem Assassins Creed. Spekuluje se o velkém projektu a novém systému kooperace mezi hráči. jak to ale vlastně Jade Raymondová vše myslí, to prozatím nikdo nepřiblížil.
spacer.gif

Zajímavé tituly z poslední doby
ENCASED
Česká/Slovenská lokalizace
: Není
Vývojář: Dark Crystal Games
Vydavatel: Black Tower Entertainment, Prime Matter
Datum vydání: 7. říjen 2021
Žánr: Akční, RPG
Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
Prozkoumejte otevřený svět alternativních (v tomto případě však ne až tak veselých) 70.let minulého století! To vše v počinu studia Dark Crystal Games. Tvůrci šli pro rady za fanoušky, a tak dokončili titul, který notně připomíná svou nejmenovanou inspiraci Fallout. Ale pozor, tohle není žádná kopie! Ve hře okolo tajemného Dómu, ze kterého je, nu, ne tak úplně snadné se dostat, se ze situací můžete prostřílet stejně snadno, jako se z nich „vykecat“. Možností je totiž, vedle obrovského světa, navíc i v herních mechanikách spousta.
spacer.gif
FAR CRY 6
Česká/Slovenská lokalizace
: Můžete podpořit zde.
Vývojář: Ubisoft
Vydavatel: Ubisoft
Datum vydání: 7. říjen 2021
Žánr: Akční
Platformy: PlayStation 4, PC, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X, PlayStation 5, Stadia, Xbox Series
Ubisoft si pro další díl série Far Cry vybral (tedy, spíše vytvořil) karibský, Sluncem, tabákovými plantážemi a neskutečným množstvím aktivit zalitý ostrov Yara. Ten mimochodem „zalévá“ svou diktaturou další ze záporáků, na jejichž ikoničnost jsme již v sérii zvyklí. Opět tak budeme zachraňovat, zkoumat, lovit, hledat poklady, prohánět se na zemi i ve vzduchu ve všem možném, dobývat tábory, pak taky…počkat…pokud už máte nějaký díl za sebou, víte, že možnosti jsou opět obří. Pokud jste ještě neměli tu čest, proč nezačít právě u šestého dílu?
spacer.gif
FIFA 22
Česká/Slovenská lokalizace
: CZ tit.
Vývojář: EA Sports
Vydavatel: Electronic Arts
Datum vydání: 1. říjen 2021
Žánr: Sportovní
Platformy: PlayStation 4, PC, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X, PlayStation 5, Xbox Series
Jak by řekl klasik „je to o rok dál, nu, tentokrát zas o něco lepší.“ Vylepšená umělá inteligence, herní možnosti (v konzolových verzích výrazně lepší vizuál), pohyb, zas o trochu lepší kolize a třeba i vylepšení animací sítě. Fifa, stejně jako i jiné sportovní simulátory se letos opět posouvá tu většími, tu menšími detaily, ovšem ty letošní skutečně poznáte.
spacer.gif
AGE OF EMPIRES 4
Česká/Slovenská lokalizace
: Není
Vývojář: Relic Entertainment
Vydavatel: Microsoft
Datum vydání: 28. říjen 2021
Žánr: Strategická
Platformy: PC
Realtimová legenda pokračuje, aneb množství bojů a důležitých historických období v novém dílu AoE. Hru samotnou doplňuje bohatá, jakási historicko-naučná encyklopedie, která ji ovšem nijak nekazí, ale, jak bylo řečeno, velmi trefně a poutavě rozvádí. Velký úspěch v prvních dnech na Steamu dokazuje, že nový díl, který se hrdě hlásá k odkazu těch minulých, včetně legendárního druhého, se povedl.
spacer.gif
GUARDIANS OF THE GALAXY
Česká/Slovenská lokalizace
: Není
Vývojář: Eidos Montreal
Vydavatel: Square Enix
Datum vydání: 26. říjen 2021
Žánr: Akční adventura
Platformy: PC
Co takhle vzít vše, co ve hrách funguje a dát to dohromady? Co takhle dát dohromady k tomu všemu ještě komiksové Strážce galaxie? Skvělý koktejl. Vynikající mix hratelnosti, humoru, příběhu, skvělých postav i dialogů s retro muzikou a parádním vizuálem. Guardians nabízí dobrodružství strážců při jejich řešení galaktických potíží a to i v dnešní době neobvyklém, vzácném a tudíž i dost vyhledávaném singleplayer režimu. Pohlcující atmosféra a jeden z nejpovedenějších, velkých titulů poslední doby.
spacer.gif
ALAN WAKE REMASTERED
Česká/Slovenská lokalizace
: Není
Vývojář: d3t, Remedy Entertainment
Vydavatel: Epic Games Publishing
Datum vydání: 5. říjen 2021
Žánr: Adventura, akční
Platformy: PlayStation 4, PC, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X, PlayStation 5, Xbox Series
Remastrovaná verze slavné adventury, která se tím mimochodem poprvé podívá i na konzoli Playstation. Pokud jste nehráli původní hru, inu, věřte, že ne vždy výlet kamsi jinam pomůže k navrácení inspirace vaší duši. Dopadnout to může velmi děsivě. Jedna z adventurních klasik pro všechny fanoušky v novém grafickém hávu.
spacer.gif

ZAJÍMAVÉ NOVINKY PRO MĚSÍC LISTOPAD
spacer.gif
CALL OF DUTY: VANGUARD
Vývojář: Sledgehammer Games
Vydavatel: Activision
Datum vydání: 5. listopadu 2021
Žánr: Akční
Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
Tahle slavná série pokračuje a opět se podíváme na bojiště 2.sv.války. Čekat nás budou zásadní okamžiky války a samozřejmě místa důležitých bojů. „CoDéčko“ v novém díle nezapomene samozřejmě ani na multiplayer, na kterém bude hodně stavět a který by měl přinést velké množství novinek do žánru. A kdo si říká, že možná přijdou i Zombies, není daleko od pravdy.
spacer.gif
FORZA HORIZON 5
Česká/Slovenská lokalizace: CZ tit.

Vývojář: Playground Games
Vydavatel: Microsoft
Datum vydání: 9. listopadu 2021
Žánr: Závodní
Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X|S
Forza to je otevřený svět. Ne, moment - obrovský otevřený svět. Forza jsou závody aut. Ne, moment - vynikající arkádové závody. Forza je k tomu i množství aktivit, tedy, teď půjde opravdu o velké množství aktivit. Forza je prostě…prostě směle do Mexika v novém díle ještě lépe vypadající a my věříme, že i ještě lépe se hrající legendy.
spacer.gif
GRAND THEFT AUTO: THE TRILOGY – DEFINITIVE EDITION
Česká/Slovenská lokalizace: Není
Vývojář: Rockstar Games, Groove Street Games
Vydavatel: Také-Two
Datum vydání: 11. listopadu 2021
Žánr: Akční
Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Switch
Šestý díl GTA je prozatím v nedohlednu, takže si fandové mohou připomenout (nebo někteří i poprvé zahrát) trojici slavných dílů série GTA. GTA III, Vice City a San Andreas se vracejí v novém kabátě s modernějším ovládáním.
spacer.gif
BATTLEFIELD 2042
Česká/Slovenská lokalizace: Není
Vývojář: EA Dice
Vydavatel: Electronic Arts
Datum vydání: 19. listopadu 2021
Žánr: Akční
Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
Nový Battlefield už si námi „nebude hrát single,“ což ale rozhodně není minusová položka, protože o to víc se soustřeďuje kompletně na multiplayer. Platforma Battlefield Portal a možnost kombinovat prvky z minulých dílů, to je jen začátek toho, kam Battlefieldové multiplayerové bitvy podle tvůrců směřují.
spacer.gif

Další hry, které vyjdou tento měsíc
4. 11. Just Dance 2022 (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Switch, Stadia
11. 11. Star Wars: Knights of the Old Republic (Switch)
23. 11. Final Fantasy XIV: Endwalker (PC, PS4, PS5)
30. 11. Beyond a Steel Sky (PS4, Xbox One, Switch)
30. 11. Evil Genius: World Domination (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Jetro

6. úroveň
Překladatel
Dárce portálu PH
71%
Příspěvků
1.310
Řešení
1
Skóre reakcí
2.374
Bodů
1.057
Jen doplním, že Forza Horizon 5 má CZ titulky a 9. 11. vychází Jurassic World Evolution 2.
A díky za přehled, jdu stáhnout AoE IV, koukal jsem, že hra je v Game Passu.
 
Komentář

Dauler

Tým překladyher.eu
54%
Příspěvků
20
Skóre reakcí
62
Bodů
27
Ano, skutečně toho vychází víc, nejen Jurassic World, ale třeba i další edice Skyrimu, mnou milované Shin Megami Tensei na Switch, další Sherlock Holmes nebo Pokemoni. Snažil jsem se ale spíš zmínit tituly, o kterých obecně ještě uslyšíme, nebo, jako právě u Megami Tensei, nejsou jen na jednu platformu. Ale info by Jetro je správné, takže díky ;)
 
Komentář

MixerX

3. úroveň
Překladatel
74%
Příspěvků
214
Skóre reakcí
524
Bodů
368
A ja dodám, že ak to bude technicky možné, k remasteru trilógie GTA vyjdu remastery slovenčín :).
 
Komentář

Gooka

Nováček
57%
Příspěvků
5
Skóre reakcí
2
Bodů
71
Na konci října vyšla adventura Saint Kotar od chorvatských tvůrců Red Martyr Entertainment. V českých herních médiích o této hře ani slovo.
 
Komentář

ferar360

Nováček
59%
Příspěvků
78
Řešení
1
Skóre reakcí
7
Bodů
147
Komentář

fifa333

Nováček
63%
Příspěvků
111
Skóre reakcí
35
Bodů
78
Aha, tak to je o to jednoduší Qubick
verze pro u427 v příloze
 

Přílohy

  • unreal_tournament_4_0.4.27.zip
    2,8 KB · Zobrazení: 2
Komentář

Dauler

Tým překladyher.eu
54%
Příspěvků
20
Skóre reakcí
62
Bodů
27
Na konci října vyšla adventura Saint Kotar od chorvatských tvůrců Red Martyr Entertainment. V českých herních médiích o této hře ani slovo.
Zdravím,jak už jsem psal,vyšlo toho víc a já si tak vždy škrábnu co se kde hne a poznamenám (třeba u zmíněného Saint Kotar: The Yellow Mask,co tak alespoň vím, se čekalo vlastně už přes rok do letošního vydání,to původní bylo léto toho loňského)ano,pravdou je,že domácí herní média si množství her možná na první pohled "nemusejí všímat," ale je toho obzvláště teď docela dost,takže se to dá chápat. Na druhou stranu je třeba přiznat,že je tu např. zmiňované Megami Tensei (viz nahoře),což je série,ze které vychází další slavné Jrpg Persona,rpg s mechanikou hraní zcela odlišnou té typicky "západní"....či,pokud zůstaneme na východě, před už skorem dvěma týdny vyšla pro "thisgen" hráče upravená slavná indie legenda Corpse Party (obecně indie scéně největší weby stále nevěnují tolik místa,i když poslední konference přinesly obzvláště v indie vodách spoustu zajímavých věcí.) To je hned několik kapitol,které bude dobré probrat k nasměrování rubriky,tohle byl nástřel...popravdě takovou ultrahype FC6,o tom prostě čtete všude,ale zkrátka je to ultraUbi,takže zmínka sem patří. Obecně bych se k situaci v herním průmyslu chtěl třeba později věnovat i z jiného soudku. Tam určitě situace kolem zajímavých her,které jen prostě vyjdou v nešikovnou dobu nebo ect ect ect patří. Díky za připomínku,to každopádně
 
Komentář

MixerX

3. úroveň
Překladatel
74%
Příspěvků
214
Skóre reakcí
524
Bodů
368
Aha, tak to je o to jednoduší Qubick
verze pro u427 v přílozes
Samozrejme, že som tým nemyslel, že problémom by mal byť UE4. Problém môže byť Rockstar Launcher a zabudovaná ochrana proti modovaniu, ktorá bola použitá napr. pri poslednej launcherovej verzii San Andreas. V posledných mesiacoch sa navyše zo strany Take Two rozmohli žaloby na moderov GTA a neminuli ani OpenIV alebo wide screen fixy (napr. link).

ps. Na prácu s UE4 vysoko neodporúčam používať bms skripty. Unreal editor je zadarmo.
 
Komentář

fifa333

Nováček
63%
Příspěvků
111
Skóre reakcí
35
Bodů
78
MixerX: proč nedoporučujete Bms scripty ? ,jak se prosím ten editor jmenuje jestli se můžu zeptat? omlovám se že se tak vyptávám
 
Komentář

marty63

3. úroveň
Dárce portálu PH
72%
Příspěvků
77
Skóre reakcí
32
Bodů
356
Ti Strážci Galaxie by si zasloužili cz/sk lokalizaci. Od lidí, co to hráli v angličtině jsem slyšel, že bez OPRAVDU DOBRÉ angličtiny si hru absolutně neužijete - ty dialogy a vtípky jsou prý totální nářez. Snad se toho někdo ujme.
 
Komentář

Sushi

Nováček
58%
Příspěvků
13
Skóre reakcí
2
Bodů
143
Jen doplním, že Forza Horizon 5 má CZ titulky a 9. 11. vychází Jurassic World Evolution 2.
A díky za přehled, jdu stáhnout AoE IV, koukal jsem, že hra je v Game Passu.
Tak si mne nezapomeň přidat do přátel (Sushi#2464), ať se můžeme porovnávat ve Forze :D
 
Komentář
Stav
Není otevřeno pro další odpovědi.

Top