Konverzace

Ascalon

Hlavní administrátor
Člen týmu PH
Administrátor
89%
Příspěvků
542
Řešení
3
Skóre reakcí
210
Bodů
883
Bohužel lidé, co chtějí pomoct, musí být prémioví členi

Nikdo nemusí být prémiový člen, prémiové členství je zcela dobrovolné... Ono by stačilo příště číst co člověk potvrzuje... ;)
 

Jouki

Nováček
20%
Příspěvků
3
Skóre reakcí
0
Bodů
10
Nikdo nemusí být prémiový člen, prémiové členství je zcela dobrovolné... Ono by stačilo příště číst co člověk potvrzuje... ;)
Pro puntičkáře, musí být buď prémioví členi, nebo musí mít již zmíněných 5 příspěvků na fóru.

Screenshot_20.png
Screenshot_21.png


Což pro značnou část lidí, co se o novince dozvěděli a chtějí pomoct, znamená buď prémiový účet, nebo naspamovat 5 zpráv v diskuzích (což je krapet paradox, když je to ochrana proti spamu). Krom toho, ještě před úpravou, znění zprávy na stránce překladu bylo "Pokud bude tedy mít někdo zájem kontaktujte mě přes soukromou zprávu"
 
Komentář

Ascalon

Hlavní administrátor
Člen týmu PH
Administrátor
89%
Příspěvků
542
Řešení
3
Skóre reakcí
210
Bodů
883
To že to bereš jako SPAM je tvoje věc, pak s danými příspěvky bude také tak nakládáno. Myslím, že prostoru jak kontaktovat překladatele tu je více než dost a pokud oni uznají za vhodné se s někým spojit, mohou tak bez jakýchkoliv komplikací učinit.

A pokud si tady chceme hrát na slovíčkaření, tak správné znění je "musí být člen nebo může být prémiový člen". Prémiové členství je zcela dobrovolné a umožňuje lidem, kteří chtějí finančně přispět na provoz tohoto portálu, obejít "dočasně" nutnost 5 příspěvků.
 
Naposledy upraveno:
Komentář

Jouki

Nováček
20%
Příspěvků
3
Skóre reakcí
0
Bodů
10
Samotnou zprávu za účelem diskuze neberu jako SPAM. Jako spam jsem označil nutnost poslat 5 zpráv za účelem, stát se členem a kontaktovat překladatele, tak jak si vysloveně on sám přál. Pokud chci kontaktovat člověka podle jeho přání, soukromou zprávou, a mám nový účet - jsem donucen napsat náhodných 5 zpráv v diskuzích, abych tak mohl učinit. V rámci úspory času uživatel nemá zapotřebí hledat a vybírat jednotlivé konverzace, ke kterým nemá co říct, jelikož sem nepřišel za účelem debatovat na ostatních vláknech, ale nabídnout pomoc konkrétnímu překladateli s konkrétním překladem.

Pokud tak nechci učinit z morálních důvodů (zahlcovat diskuze příspěvky o tématu, ke kterému jsem se nepřišel vyjadřovat), jelikož nemám co přispět do těchto diskuzí, tak jediná další možnost, jak odemknout možnost poslání soukromé zprávy, je stát se prémiovým členem.

Snad abychom ukončili zbytečnou konverzaci, já nepřišel laškovat s dotčeným administrátorem, ale pomoct s překladem, stejně tak ty jsi nepřišel diskutovat s nějakým random dementem, co se ti snaží vnucovat jeho pohled user experience ;). Hlavně že se vše vyřešilo :)
 
Komentář

Ascalon

Hlavní administrátor
Člen týmu PH
Administrátor
89%
Příspěvků
542
Řešení
3
Skóre reakcí
210
Bodů
883
Proč s random dementem? ;) Tvoje logika je v tomto směru nezpochybnitelná, tato ochrana není proti těmto lidem, o kterých píšeš ty a kterým jsi ty, ale proti lidem naprosto opačného myšlení, tedy proti lidem, kteří se přihlásí, aniž by četli jediný příspěvek na fóru kliknou na překladatele a pošlou mu zprávu "už je ten překlad hotový???" a jiné vybrané slovní formulace... 90% lidí, když zjistí že nemohou nic takového poslat, tak začnou hledat a nakonec najdou to co hledají, ostatní se pokusí vynutit si pozornost spamováním dotazů v různých tématech a brzy zjistí, že to netká s kladnou odezvou...

Zde jsme obrátili rčení "Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde." na "Kdo chce opravdu pomoci, cestu si vždy najde.".

Bohužel každá komunita si žádá svoje, to co funguje léta tady, se jinde neujme a obráceně, to co funguje jinde nezafunguje zde...
 
Naposledy upraveno:
Komentář

Apoliener

Nováček
79%
Příspěvků
412
Skóre reakcí
150
Bodů
392
Upřímně jenom za sebe musím říct, že limit těch 5 příspěvků dle mého nepřináší nic zvlášť užitečného. Jen si skutečně umím představit, že může být trochu otravné řešit situaci kdy chci někoho kontaktovat a z tohoto důvodu to nejde. Netvrdím, že to nejde vyřešit, jen jak říkám, nevidím v tom žádnou přidanou hodnotu. Pokud je jediný důvod, aby mi někdo nepsal "Už je ten překlad hotový?" tak nejen, že jsem se s tím nesetkal ale ani mě nic takového neuráží.
 
Komentář

Leffi

4. úroveň
Legenda PH
74%
Příspěvků
822
Skóre reakcí
472
Bodů
554
Protože ono třeba někam přijít, udělat si registraci, abych se dostal k poskytovanému obsahu zdarma, což překlady jsou a hned po registraci je mám k dispozici, ale jiné služby jako přímé kontaktování, jsou limitované členstvím "tedy aktem aktivity", je problém pojmout tak, že u překladu který stáhnu napíšu: díky za překlad. Obyčejný akt slušnosti, který tu většina lidí postrádá, který se stěží dá považovat za spam. Mohu tento princip s klidem aplikovat u všech stažených překladů a jako bonus si odemknout další funkce.

Nikdo přece nemůže za to, že si to většina místo zcela slušného vystupování vyloží úplně blbě, píše dotazy typu už je to hotové?, kdy to bude? a vůbec se ohání kravinami jako Jouki Jouki, kterého zjevně také tak prosté a kreativní využití limitu nenapadlo.

Je tu přes 2k témat ke kterým se dá vyjádřit konstruktivně, věcně se zapojit, z toho přes 220 novinek, kde čas od času vybízím k reakci čtenáře a přes 500 profilů, kde může člověk poděkovat za stažený překlad, protože pochybuju, že většina zůstane u jednoho stažení a vážně se tady budeme zaobírat s tím, že má někdo problém s limitem 5 příspěvků?

Ono, než budu bojovat, z nějakého vnitřního přesvědčení, s nějakým systémovým limitem, který považuji za nepřekonatelné omezení osobních svobod, chtělo by se to zamyslet nad tím, jestli on ten problém není někde úúúúúúplně jinde.
 
Naposledy upraveno:
Komentář

Top